2008 yılına damgasını vuran en ilginç haberler..

AĞAÇ ADAM İYİLEŞTİ, KENDİNE KIZ ARIYOR

Vücudunda ağaç kabuğu benzeri cisimler büyüyen Endonezyalı Dede (35), ‘Java’nın ağaç adamı’ başlığı ile yayınlanan haberden sonra ünlü oldu. Vücudundaki garip görüntüden kurtulan adam, evlenecek bir kadın bulmaya çalışıyor.

61 SANTİMİM AMA NORMALİM

Dünyanın en küçük kızı, kendisinin küçücük bedeniyle gurur duyuyor: Hindistanlı 15 yaşındaki Jyoti Amge sadece 61 santimetre boyunda. Daha fazla büyüyemeyecek olan Amge, “Ben de sizler gibiyim, farkım yok” dedi.

PARA YOK AMA LOGOYA SERVET VAR

İngiltere’de Hükümet Ticaret Ofisi (OGC) ekonomik krizin olduğu bir dönemde yeni logosuna 14 bin sterlin (33 bin YTL) ödeyince tartışmalar çıktı.

SAKIN ‘BEN KİŞİSEL OLARAK’ DEMEYİN, KIZAN ÇOK

Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan bir kitap, insanların en sinir olduğu ifadelere yer verdi. Listede ‘günün sonunda’, ‘gerçekten çok şahsına münhasır’ ve ‘ben kişisel olarak’ gibi ifadeler var.

YÜZÜNE PİŞİRME YAĞI ENJEKTE ETTİ

Estetik ameliyat bağımlısı Koreli kadın, yüzüne kendi kendine yemek pişirmede kullanılan yağlardan enjekte edince, yüzü şişerek tanınamayacak hale geldi. Haberi izleyen televizyon izleyicileri, kadının yüzündeki şişliğin giderilmesini sağlayacak kadar bağış yaptı.

KEŞFEDİLEN DAİREYİ KİMSE ÇÖZEMEDİ

İngiltere’de bugüne dek görülen en kompleks da-ire izi bulundu. İz, kafa karıştıran bir matematik hesaplaması olarak yorumlandı.

1000 OTOMOBİLLE SEKS YAPTIM

Edward Smith (57) şimdiye kadar 1000 otomobille seviştiğini açıkladı. Vanilla adlı Volkswagen marka ‘kız arkadaşı’ ile yaşayan adam, bir kere de helikopter ile kaçamak yapmış.

PENGUENLERİN UÇANI DA VARMIŞ

BBC’deki programda “Birazdan uçan penguenleri izleyeceksiniz” diye anons yapıldı. Ancak reklamlardan sonra “İnandınız mı yoksa? Ayıp size” diye dalga geçildi.

TİMSAHI LEOPAR YEDİ

Güney Afrika’da bir leoparın timsaha vahşice saldırırken çekilen fotoğrafı ile ilk kez bir leopar, öldürücü bir sürüngene saldırken görüntülendi.


(ALINTI)