Stroh mod Nasıl kurulur? adım adım klavuzu

Arkadaşlar hepimizin (bilhassa benim erenin ve kaanın )[size=14pt]merakla beklediği balya yapma modu[/size] (saman balyası ) artık huzurlarımızda bende baktım paylaşan arkadaşlar bi açıklama yapmamış bende kendi oyunumu kobay olarak kullandım ve yaptım :)

Adım 1 (bir):
Buradan İndiriniz
öncelikle bu harita paketini indirip kurmanız gerekicektir bu pakette birkaç harita güncellemeciği bulunacaktır öncelikle rar lı dosyayı indirip kuruyoruz hiç bir butonu kurcalamadan next next diyerek kurulumu tamamlıyoruz...

Adım 2 (ikiiii):
Harita güncellemesini yaptıktan sonra
C:\Program Files\Landwirtschafts-Simulator 2008\data\maps klasörü içindeki map01 adlı .i3d uzantılı dosyayı notepad yardımı ile açıyoruz

Bu Kodlar <Files> Yazısının altına gelicek
Kod:
<File name='strawSwath' filename='textures/foliage/strawSwath_diffuse.png' relativePath='true'/>
<File name='strawSwathDensity' filename='map01/strawSwath_density.png' relativePath='true'/>
<File name='strawShader' filename='shaders/wheatFoliageShader.xml' relativePath='true'/>

Bu Kodlar <Material> Yazısının Altına Gelicek
Kod:
<Material name='strawSwathMaterial' ambientColor='1 1 1' customShader='strawShader'>
<Texture name='strawSwath'/>
<CustomParameter name='alphaBoostStartEndMax' value='20 42 0.6 0'/>
</Material>

Bu Kodlar <Layers> Yazısının Altına Gelicek
Kod:
<FoliageLayer name='strawSwath' densityMap='strawSwathDensity' numDensityMapChannels='1' material='strawSwathMaterial' cellSize='8' viewDistance='80' terrainOffset='0' objectMask='4294967280' atlasSize='1' plantThreshold='0.5' numBlocksPerUnit='1.8' width='0.9' height='0.9' heightVariance='0.2' horizontalPositionVariance='0.2' growthNumStates='0' growthStateTime='0'/>

Bu kodların tümünü sırasıyla yaptığınızdan emin olduktan sonra kaydedip notepad ı kapatıyoruz....Buraya kadar haritamıza yerlere dökülen samanları tanıttık şimdi sıra bu samanları toplanmasını sağlayacak yamayı kurmaya.... O yama da addon paketi diye geçiyor aşağıdan indirebilirsiniz
Buradan Addon Paketini İndiriniz
Bu Dosyayı indirdikten sonra biraz önceki harita yamacığını nasıl kurduysak o şekilde kuruyoruz sadece bir yerde lisansı kabul etme seceneği çıkıyor onu anlatmama gerek yok sanırım ;)

bu yamacığı da kurduktan sonra sıra geldi bu yamacıkları destekleyen makineleri indirmeye kurmaya :)
eğer elinizde yok ise aşağıdan
Buradan Claas Rollant Balya makinesini indirin
eğer var ise ne olur ne olmaz aynısından emin olmak için gene yukarıdaki yamayı kurun ;)

Şimdi ise biçerimize sıra geldi onu da sitemizin paylaşım üstadlarından Mocitu yani kaan arkadaşımızın paylaşmış olduğu ve grafik olsun efektler olsun tablanın her şekilde ayarlanabilirliği olsun mükemmel bir Biçer yamasını kurmaya geldi...Dip not edemiycem bu vereceğim hariç biçer yamaları sorun yaratabiliyor o yüzden ben bunu tavsiye etmekteyim neyse fazla laf salatası yapmadan yamanın linkini paylaşıyorum
Claas Tucano 430

Teşekkürler:
mocitu=Kaan
dennizs=BenDeniz
Gavur yama siteleri :)

[size=15pt]stroh mod soru cvp alanı!!![/size]

Ynt: Stroh mod Nasıl kurulur? adım adım klavuzu

Aga anlatım harika olmuş gayet açık ve net modu denediğin için sonsuz teşekkürler ve anlatımın içinde benden sana + neistersen.. ellerine kollarına aklına fikrine bileğine sağlık...

parmakları gözleri de unutmamak gerekir diye düşünüyor düşünüyor düşünüyorum :) şaka bir yana kaan çok güzel oldu yorumun ve desteğin için sana ayrıca çok teşekkür ederim sen olmasan tucanoyu nasıl bulucaktım deilmi :) sanada teşekkür :D

sabri168 link=topic=13136.msg127556#msg127556 date=1231092290' Alıntı:
bu yamamanın ilk once ben tarafından paylaşıldıını unutmayalım
yanlız sen paylaşmadan önce ben gördüm ve sen addonları eksik vermişsin bunu da unutmayalım ayrıca +rep verilince noluyo verilmeyince ne oluyo sabri bişeyleri rep için değilde iinsanlara faydalı olmak için yaparsan sevinirim

sabri168 link=topic=13136.msg127556#msg127556 date=1231092290' Alıntı:
bu yamamanın ilk once ben tarafından paylaşıldıını unutmayalım
Bana pmden msj atan sensın yapamadım die konuyu sil sen ac abi dedin kaldıkı sen bu konuyu acmadan ben actım konu silindi bi şekilde ogün sen paylastın tekrar tam olarak paylaşmadın ayrıca deniz herşeyiyle paylaştı burda böyle bişeyi neye dayanarak söylüyosun şimdi onu anlamış değilim sabri derdin repp ise benden sana bi - rep

dennizs link=topic=13136.msg127605#msg127605 date=1231095210' Alıntı:
yanlız sen paylaşmadan önce ben gördüm ve sen addonları eksik vermişsin bunu da unutmayalım ayrıca +rep verilince noluyo verilmeyince ne oluyo sabri bişeyleri rep için değilde iinsanlara faydalı olmak için yaparsan sevinirim

mocıtu link=topic=13136.msg127607#msg127607 date=1231095407' Alıntı:
Bana pmden msj atan sensın yapamadım die konuyu sil sen ac abi dedin kaldıkı sen bu konuyu acmadan ben actım konu silindi bi şekilde ogün sen paylastın tekrar tam olarak paylaşmadın ayrıca deniz herşeyiyle paylaştı burda böyle bişeyi neye dayanarak söylüyosun şimdi onu anlamış değilim sabri derdin repp ise benden sana bi - rep

ya kızmayın hemen ozur dilerim

sabri168 link=topic=13136.msg128184#msg128184 date=1231159370' Alıntı:
ya kızmayın hemen ozur dilerim
Kızmak değil sabri burada biz şunu anlatmaya çalışıyoruz biz birşey paylaşırken çıkar için değil insanlara faydalı olmak için çabalıyoruz herşey +rep için değil bunu unutma