Tümosan 75-80 DTK 11'li Kazayağı

arkadaşlar şuan motoru sattım fazla beğenmedik çekişi hoşumuza gitmedi vede 60 saatte sattım bzde 3.075 var onla kıyaslaştırınca yanında hiç yok gibi bişey tartaışma çıkmasında herkesin motoru kendine güzeldir :)

kazayağı 11'li çok ağır yanlız tümoyu baya bi kasıyordu biz bunu daha önce 110-90 a takıyoduk :D

yakışıklılığı varda çekişi yok niese :S

bayada kirletmişim zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

kazayağıda bu gördüğünüz gibi demir yığını ama ne yapacaz bizim buralar taşlı hep diğerleride dayanmıyor :D

:D

arkadaşlar buda son foto :( bide bunların ortakolu çok boktan nohut ekimi yapıyorduk bi bakmışım aletin arka bacakları havaya kalkmş ortakol kendi kendine dönüyor niyese kız-*sw ektiğimiz nohutlarda boşa gitti tekrar ekmek zorunda kaldık :(

Ynt: Tümosan 75-80 DTK 11'li Kazayağı

guzel paylasım sabıt 3.075 ıle arasımda cok fark yoktur aslında tumoların bazıları kımsenın hosuna gıtmıyo bazılarıda super oluyo neden acaba bızım komsuda 74-80 var 2008 baya ıyı cekısı var !! 60 saatte motor ıcın karar vermek bıraz erken yaaa hatta cok erken ben bı kazaya ceksem motor 150 saat olur otomatıkman 60 saat nedırkı !!!!!

guzel paylasım sabıt 3.075 ıle arasımda cok fark yoktur aslında tumoların bazıları kımsenın hosuna gıtmıyo bazılarıda super oluyo neden acaba bızım komsuda 74-80 var 2008 baya ıyı cekısı var !! 60 saatte motor ıcın karar vermek bıraz erken yaaa hatta cok erken ben bı kazaya ceksem motor 150 saat olur otomatıkman 60 saat nedırkı !!!!!
valla salih bnde anlamadm ama babam aman hemen bi satalım bu neymiş yha fln dedi alışkın oluşun TM ye 3.075 e bak sana örnek vereyim 2tane 5 tonluk araba bayır aşağı indiriyom tümoyla debriyaja basıyom hızlansın diye motor duruveriyor bi yerleri sıkıyordu motorun bnce esk, kasalar daha 74-80 fln çok daha süper bnce demekki dış görünüşe aldanmıyacakmışız :D :D

eski kasalar daha iyi bide Tümonun en iyi traktörü 65-70 dir kim ne derse desin :D 3,075 le arasında fark var turbo farkı var bide tümo 12+12 üzerindeki motor farkıda var biri deutz biri ise fiat motoru herhalde :D

sımdı 4 ceker hangı traktore yolda gıderken bosa atsan durur sebebını bende bılmıyorum ama hangısıyle denedıysek durdu bır tek new holan tt serısı harıc 4*4 den bahsedıyorm
bence karar verırıken cok erken bı saat olmus !!!!

demekki dış görünüşe aldanmıyacakmışız ))) ))) :D

sabıt cıgım bu dunyada beyaz gule bıle guvenme unutmakı onn golgesı bıle sıyahtır ;D ;D ;D

sımdı 4 ceker hangı traktore yolda gıderken bosa atsan durur sebebını bende bılmıyorum ama hangısıyle denedıysek durdu bır tek new holan tt serısı harıc 4*4 den bahsedıyorm
bence karar verırıken cok erken bı saat olmus !!!!
valla TD yi salıyorum ama öle bişey olmuyor nedense bide boşta giderkende oluyor son sürat gidyom gazdan ayağımı çektimmi duruverior anlam veremedm :D

Öncelikle tümo harika fotolarda Emeklerine sağlık. Ama söylediklerini kabul etmekte biraz güçlük çekiyorum.Sen kollarını ayarlmayı becerememişin ondardır.Biz 12 seneden beri kullanıyoz daha hiç başımıza gelmedi.Ha kollar kırldı o ayrı.

Öncelikle tümo harika fotolarda Emeklerine sağlık. Ama söylediklerini kabul etmekte biraz güçlük çekiyorum.Sen kollarını ayarlmayı becerememişin ondardır.Biz 12 seneden beri kullanıyoz daha hiç başımıza gelmedi.Ha kollar kırldı o ayrı.
arkadaşım neyini ayarlayamıycaz sanki çok teferruatlı bişeyde anam babam ortakol işte bide kolu boşta duruyor takacak yeri yok dönüp duruyor böle fır fır gel istersen sni sattığım adama götürüyüm bide ona sor farkındaysan o son resme baktığında balya ipi var iple bağladam :D

bizim orta kolun döndüğünü hiç görmedim.
Fatih snn ortakol dönmez tabi sn motoru 0 almadınki bn 0 aldım onn içnde olabilir ama ne olrsa olsn 0 motorun ortakolu dönmez çok saçmalık bnce birde ayarladıktan sonra o kolu kapatacağın bir yer olması lazım ondanda kaynaklanıyor..

S@BİT link=topic=13275.msg136325#msg136325 date=1232114828' Alıntı:
Fatih snn ortakol dönmez tabi sn motoru 0 almadınki bn 0 aldım onn içnde olabilir ama ne olrsa olsn 0 motorun ortakolu dönmez çok saçmalık bnce birde ayarladıktan sonra o kolu kapatacağın bir yer olması lazım ondanda kaynaklanıyor..
valla sabit sıfır almakla ne alakası varki.sonuçta ikiside tümosan orta kolu.ben sıfır almadıysam 3sene önce sıfır alındı...

valla sabit sıfır almakla ne alakası varki.sonuçta ikiside tümosan orta kolu.ben sıfır almadıysam 3sene önce sıfır alındı...
1. snn ortakolla bnm ortakol aynı değildir.
2. 0 almkla çok alakası var çnkü zmnla tozdan kendi kendini kitlior ister istemez
3. sn 0 haliyle kullansaydın o zmn sölediğim şeyi fark ederdin çnkü senden önce kullananlar oldu snn motorunu ama bnmkini kullanan olmadığı için bz bu durumu fark ettk hm son zmnlarda karamnda 65-70 in haricndeki yeni kasa tümosanlarda şikayet başlamış ama doğru ama yalan snn motorun bnm sattğm motordan daha ii bide :D
bzde esk, kasa alcktk klima seçeneği fln olmaynca almadık sonradanda pişman olduk ama iş işten geçti :D

' ' bide bunların ortakolu çok boktan nohut ekimi yapıyorduk bi bakmışım aletin arka bacakları havaya kalkmş ortakol kendi kendine dönüyor niyese  ektiğimiz nohutlarda boşa gitti tekrar ekmek zorunda kaldık ' '

Orta kolun ön kısmı iyice açık arkası toplu bu şekilde çalışırsa sonuca şaşırmamak lazım...

Orta kolun ön kısmı iyice açık arkası toplu bu şekilde çalışırsa sonuca şaşırmamak lazım...
arkdşm farkndaysan bzde bunu tartışıoz o tarladn çkmış hali gördysen toz depesine kdr çkmş vede o ortakol dönmüş döndüğü içnde bn oraya balya ipi bağladım resimlere dikkatli bakrsan görrsn

S@BİT link=topic=13275.msg137223#msg137223 date=1232229020' Alıntı:
arkdşm farkndaysan bzde bunu tartışıoz o tarladn çkmış hali gördysen toz depesine kdr çkmş vede o ortakol dönmüş döndüğü içnde bn oraya balya ipi bağladım resimlere dikkatli bakrsan görrsn

İyi de bu sadece o orta kola ait bir sorun, genelleme yapmaya gerek yok... Ayrıca kilidi falan yokmu bunun dönmemesi için...

İyi de bu sadece o orta kola ait bir sorun, genelleme yapmaya gerek yok... Ayrıca kilidi falan yokmu bunun dönmemesi için...
genelleme yapmıom kardeş olanları sölüyom vede çok iyi bir konuya dikkat çektin bu ortakolların dönmemesi için kilidi yok bzde 3.075 te var bak onn kilidi var vede çok güzel hç böle bişey yaşamadım aynı kilitlerden NH lerdede var :D