Stroh Mod Soru Cevap Alanı !!!!!!!!

Ynt: Stroh Mod Soru Cevap Alanı !!!!!!!!

sabri168 link=topic=13360.msg129337#msg129337 date=1231249888' Alıntı:
ben stroh mod u yukledim ama map gelmedi normal mapla yani gras modun mapıyla oynuom
map gelmedii içinde aletler üst üste
stroh modu benm paylaştığım şekilde yaparsan grassmod un haritasını editlemiş olursun yani harita değişmez

Stroh modun bulunduğu klasörü direk datanın üzerine yazdırdıysan olmaz tabiki önce oyunda bulunan data dosyasını kes bir yere yapıştır sonra rardan çıkan data dosyasını da oyuna yapıştır

ya ben bu nasıl olacak bilmiyorum sitedeki oyunu indirdim kurdum biraz oynadım yanlız bu yeni ekipmanlar nasıl olacak ondan sonra haritayı değiştirmek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum bana allah rızası için yardım cı olun

ramazan42 link=topic=13360.msg144156#msg144156 date=1233154619' Alıntı:
ya ben bu nasıl olacak bilmiyorum sitedeki oyunu indirdim kurdum biraz oynadım yanlız bu yeni ekipmanlar nasıl olacak ondan sonra haritayı değiştirmek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum bana allah rızası için yardım cı olun
Abi sen en iyisi benim msn ' yi al yoksa :D

birçok yama sitesinden derlenmiş geniş bi yama arşivimiz var.bazıları manuel, bazıları ise lsmi dosyası.biz lsmi dosyasını nasıl oluşturacağımızı bilmediğimiz için o sitelerde verilen türde veriyoruz dosyaları..yamalar bölümümüzde lsmi türünde dosyalarımızda mevcuttur.

çok teşekkürler hocam sağol ilgilendiğin için.. oyunu yeni oynamaua başladığım için sorunlar yaşıyorum program ile yüklüyorum şimdi gayette güzel oluyor fakat yamayı yüklüyorum oyuna giriyorum çalışıyormu veya olmuşmu diye olduysa uygun biryere çekiyorum fakat save olayını bilmiyorum başka bir yama yapıp oyuna girdiğimde herşeyin yeri değişiyor bunları nasıl sabitlerim kaldığım yerden devam etmek için ????

oyuna yeni başladığın çin sorunlarla karşılaşman çok normal.save için esc ye bastığında çıkan bi ekran var.o ekranın altında 3 adet yazı var.o yazının ilkine bastğında oyunu kaydediyor.ikinciye bastığında oyundan çıkıyor.üçüncü ye bastığında ise oyuna devam ediyorsun.

oyuna yama eklediğinde herşeyin bıraktığın yerinin değişmesi normal.bunu istediğin gibi yerleştiğinde ve yeni yama eklediğinde değişmemesi için yapacağın şey;

Arkadaşlar öncelikle oyuna giriyoruz.Araçları istediğimiz yerlere koyuyoruz.Daha sonra oyunu kaydediyoruz.

Oyunu hangi bölüme kaydettiğimizi unutmayalım.(Bölüm: Oyunu açarken girdiğimiz kayıtlı oyun bölümü) C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Application Data\FarmingSimulator2008 içine giriyoruz.burada 4 tane 'Save Game' dosyası var.Oyunu hangisine kayıt ettiyseniz o dosyaya girin.Girdiğiniz dosyanın içinde 'vehicles.xml' adında bir dosya var.Bunun içinde son kayıt edildiğinde araçların hangi kordinatlarda olduğu yazıyor.

Şimdi 'vehicles.xml' adlı dosyayı Not Defteri yardımıyla açıyoruz.İçindeki kodları kopyalıyoruz.Daha sonra oyunun bulunduğu dizindeki 'Data' dosyasının içindeki careervehicles.xml adlı dosyanın içeriği ile değiştiriyoruz.

İstediğin aracı istediğin yere bu şekilde kaydedebilirsin.