same exproler classic 75 dt

: same exproler classic 75 dt

güzel resimler bu fabrikanın traktörlerinin hepsinde daha doğrusu bu 75 serisinde same olsum lambordhini olsun bu lastiği kullanıyor ama neden diğer modeller içinde kullanmıyor

kullanmamalarının sebebi her motorun yere uyguladıgı güç farklı oldugu için degişik ebatlarda lestik kullanı yorlar hiç bir motorda benim şimdi yazacaklarım yok
sadece ceker modellerinde 4 tekerleginde yere uyguladıgı güç aynı yani ön farklı arka farklı degil 4 ü de aynı şekilde motorun güçünü yere uyguluyor bu sadece same grupbuna özel başka hiçbir motorda bu özellek yok same lerinde hafif olmasının sebebi bu hafiftiye çekmiyor anlamında algılamayın 4 lestigi de yere uyguladıgı ivmelenme gücünü açısından diger sınıf taki traktörlere göre birazdaha hafif ama hafifi olması cekişinde hiçbir sorun cıkarmıyor bunu da unutmayın bendenedigim için bunları gördüm
birde her silindir başına tek yakıt ponpası var ve bunları yöneten regulatör sisitemi sayesinde motoru nekadar güç üretmesini yolda,tarlada o ayarlıyor bunun içinde diger motorlara göre yakıtı daha az
çok yakanlarıda oluyor bunun da tek sebebi regulatör beyinin saati gelnce ayarlanmaması egerk fazla yakıyor diyenler varsa ayarı yapsın ve ozaman farkına varıcak birde iyi anlıyan kişi yapıcak bu ayarı normal tamircye giderseler eger olmaz
biz yeni alınan motorlara dahi yapıyoruz bu ayarı her 150-200 çalışma saatinde bu ayar yapılıyor ve çekiş ve yakıtında herhangi bir problem olmuyor
diger motorlarda güçü artırmak için hep ponpaya mzot verilir ee mozaot verdigin zamanda noluyor bu sefer fazla yakıt oluyor ama same-dutz lambo da bu yok belli bir ayar secenekleri var istedigin kadar ayarlayıp güç verebiliyorsun
örnek vereyim exporler 75t yi 95 beygire kadar cıkarta bilirim

ozııron guzel bılgıler saolasın pekı ben burda 95t lık sameyı max kac hp yapabılırım vede nası bızım servıse sordum bole bısı olmaz dıyo gercı sımdı servıslıgı bıraktı ama bı bılgılendırırsen gercı yakında bunu k100 ıle takas yapmayı dusunuyoruz sence bu mantıklı olurmu

[glow=red,2,300][/glow]ya tamam hadi güç yükseltilebilir tamam..ama hafif de olsa çekişi etkilenmiyor demişsin neden cünkü dört tekerde yere aynı gücü uyguluyormuş..kardeş usta falan olabilirsin ama fiziği değiştiremezsin..ivme den falan bahsetmişsin..ivmelenme gücü diye bi kavram yokki.parçalamışsın fiziği..çekiş tamamen yere basan ağırlık ve lastiklerin durumundan ibarettir.güç ayrı bi konudur.sen 100 hp 4000 kg bi makina al, bende 75 hp fakat 5ooo kg makina alayım.senin yerinden oynatamadığın yükü ben çekerim..senin 25 cm batırdığın pulluğu ben 30 cm batırrım..hı sen 15 km hızla gidersin, ben 5 km...ne kadar anlatırsan anlat makinen az yakabilir, seri olabilir, fakat hafifse çekmez... cidd*-*-*

benim anlatmak istedigimi anlayamamışsınız yada ben tam olarak anlata mamışım özür dilerim
benim güç çogaltma işi sadece same için söylemiştim çünkü neden samenin ürettigi motorlar derece derece yükselir
egerki inanmayanlar olursa motor bilogunda tanıtım bandrolü var ve sol üst köşede omotorun kaç derece oldugunu
yazar bi 70lik modelne bakın birde daha yüksek olnına bakın ordaki derecelerle motorun güçü ortayaya cıkar
örnek vermek olursa 13 derecelik bir motora 14.5derece ayar verirsen busefer nolur motorun eksantirik açısı ve yanmaa zamanını
degiştirirsin buda sana daha fazla güç elde etmene yarar he sen dersinki başka motora bu olurmu olmaz benim demek istedigimde bu
yani gidipte nh nin bir modeligle bu şekilde oynaya massın anlatmak istedigim bu
peki nasılbir fark olur yakıtın bisefer %3 bilemedin %5 fazlalaşır her hangibir şekilde kesinlikle problem cıkarmaz
samelerin bütün modellerinde piston çapları aynıdır ufagından büyügünebüyügüde 130luguna kadar sadece ve birkaç degişiklik ve derecelerle omotorun güçü belirlenir ve samenin az yakıt yak masının sebeplerinden biride budur
birde sercan arkadaşımızın demiş oldugu hafif motor düşüncesine saygı duyuyorum hafiflikle allakası yok bence egerki senin cıkardıgını iddalı konuşuyorum o motor cıkarmazsa yakarım o motoru 25 cm puluk batırısın demiş arkadaşımız o ayardaki agır motor 35 cm batırır demiş oda 35 cm batırsın o agır motor ben şaseye kadar gömüçem çekmesin bakayım bende k100 var tm 120ye kafa tutuyorum oolucak acaba hafifilikle alakası yokarada sadece 250bilemedin300kg oynar eger motorun güçlüyse çeker bende bu konuda iddalıyım keşke bizim burada olan bi arkadaşımız olsada bir gün misafir etsemde görse nasıl gittigini bizim burda ufak çifçilik yok senenin 12 ayı burd çifçilik var
yani benim burda hiç kimseyi kandırmaya niyetim yok ben same almışım o arkadaş nh almış bunlar benim için önemli degil sakın kimsede beni yanlış anlamasın beniki sadece bilgilendirmek ve isteyen istedigi gibi düşüne bilir

Ynt: same exproler classic 75 dt

slmbalıkesir gönenden huseyin arkadaşım same iyi,, anladık ben 75lik var enjekdörlerini degiştirmeye bıktık sana 98 model L95 var bir şey olmuyor bu traktörde (75lik sema da)500 gecmiyor arıza yapıyor samanın modeli 2007 bilmiyorum aldgımada bişmanım