önüne ilave ağırlık şart....

Ynt: önüne ilave ağırlık şart....

traktör cüssesine yakın gübre makinasını ilave ağırlıksız taşıyabiliyor ...acaba yatay konuşlandırılmış arka hidrolik sisteminin faydasını mı görüyor ..ağır abi...

yatay konuşlandırılan sistem hakkında benim düşüncem biraz daha farklı...

Bence yatay olduğu için ve kaldırma kuvvetinin biraz daha önden yaptığı için ön kaldırma olasılığı daha da artmakta... Piston daha da arkaya verilmiş olsa ön kaldırma olasılığı biraz daha azalır diye düşünüyorum...

Açıklamasını mühendis arkadaşlar yapacaklardır mutlaka... Sadece düşünceden ibarettir...

DoYrAnLı#2# link=topic=13536.msg130319#msg130319 date=1231352883' Alıntı:
yatay konuşlandırılan sistem hakkında benim düşüncem biraz daha farklı...

Bence yatay olduğu için ve kaldırma kuvvetinin biraz daha önden yaptığı için ön kaldırma olasılığı daha da artmakta... Piston daha da arkaya verilmiş olsa ön kaldırma olasılığı biraz daha azalır diye düşünüyorum...

Açıklamasını mühendis arkadaşlar yapacaklardır mutlaka... Sadece düşünceden ibarettir...
biraz daha düşün kardeşim...

Yani Haklısın belkide... Arkadaki gördüğüm kadartıyla gübre makinası... Hacmi 2000 lt olsa yakşalık 3 ton gübre alır... Bu gübreyide arkasına 30 tonluk remork takan bir traktör taşıyamaz...

Söylediğin gibi namümkün... Yada şu seçenek de olmuş olabilir.JD daha az yaktığını varsayarsak ve gübre almak için de fazla bir yol katettiğini düşünürsek bu yüzden remorku JD takmış olabilir...

Yada 413 ün lastiklerinin balon oluşu nedeniyle yolda sorun olma ihtimali de olabilir... Ama ben sanmıyorum ki ön kaldırsın. Bu fark Fendt in kendine has bir tasarımı olmuş olabilir...ki sadece dışarıdaki yatay lift kollara güç aktarmıyo içeride bulunan lifte yardımcı olarak koymuşlar bu lifti...

Arkadan koymama sebebini de şununla da bağlayabiliriz... Arkada çamurun ve tehlikenin olduğu bir bölgeye koymaktansa veya görüntüyü bozmamak amacıyla saklama hissi duyup içerden yatay olarak koymuş olabilirler..

Saygılar...

john deere ninde ön ağırlıkları eksik..sanırım john deere ile fendt aynı katogoride...yakıt konusunda incelemek lazım ..ama gübre makinasını fendt e takmışlar...yatay piston olayı ..., arkadaki ekipman ağırlığını traktörün ağırlık merkezine iletmesi... video nun devamı olupta aynı gübre makinasını john deere ye takıp incelemekte ve araştırmakta fayda var diye düşünüyorum...

atilla link=topic=13536.msg130315#msg130315 date=1231351975' Alıntı:
traktör cüssesine yakın gübre makinasını ilave ağırlıksız taşıyabiliyor ...acaba yatay konuşlandırılmış arka hidrolik sisteminin faydasını mı görüyor ..ağır abi...

yatay piston sistemi uygulaması VARIO kadar önemli en basitinden öyle olmasaydı burun mesafesi daha uzun olabilirdi ayrıca yatay piston uygulamasında piston bağlantı yerleri traktörün merkezine yakın seçilmiş ön PTO içinde geçerli ağırlığı olabildiğince traktörün gövdesine verebilmek sanırım bu yüzden ön ağırlık ihtiyacı duymamış