tahminim önde 4 ton ilave ağırlık var...

Ynt: tahminim önde 4 ton ilave ağırlık var...

Atilla abi sanki bana 4 tondan fazla gibi geldi arkadaki yük seviyesi arttıkça makina patinaja düşmemek için her tekerleğe farklı moment uyguluyor VARIO nun artısı çok fazla

pekı abı dondurme ısını nası ayarlıyor yanı tekerın bosta yada doluda oldugunu nası anlıyor bız okulda terazıdekı momet kuvvetını bıle hesaplarken oluyorduk akıllı makına=))

abı bııde cogu motr basa varmadan kabak cekırdegı gıbı acıyor oda ılgınc aslında cekısı gercekten harıka onler yerden kesıldıgınde traktor otomatık olarak onlerı devreden cıkarıyordu demı

salih link=topic=13630.msg130793#msg130793 date=1231428115' Alıntı:
pekı abı dondurme ısını nası ayarlıyor yanı tekerın bosta yada doluda oldugunu nası anlıyor bız okulda terazıdekı momet kuvvetını bıle hesaplarken oluyorduk akıllı makına=))

tamamen yazılımsal VARIO nun hüneride burada aslında her tekerin çekisini hassa olarak kontrol etmekte NEW VARIO yeni çıkacak olan sistem dahada başarılı
salih link=topic=13630.msg130797#msg130797 date=1231428338' Alıntı:
abı bııde cogu motr basa varmadan kabak cekırdegı gıbı acıyor oda ılgınc aslında cekısı gercekten harıka onler yerden kesıldıgınde traktor otomatık olarak onlerı devreden cıkarıyordu demı

bu işi otomatik diferansiyel kilidi yapmakta mesela çizi başına girdiğinde devreye otomatik giriyor çıktığında ise kendini otomatik olarak devre dışı bırakıyor

salih link=topic=13630.msg130797#msg130797 date=1231428338' Alıntı:
salih ten şimdiye kadar en teknik yorum diye düşünüyorum..+rep teşekkür ederim..

bir traktörün önüne 4 ton ağırlık ilavesi yapıyorsun...traktörün ön tekerleri patinaj yapıp asılmaya devam ediyorsa... yorumlarınızı bekliyorum...yorum yapmayabilirsinizde... 4 ton aşağı yukarı ağır abinin traktörünün 1,4 katı ağırlığında...

insomnia link=topic=13630.msg130760#msg130760 date=1231426902' Alıntı:
Atilla abi sanki bana 4 tondan fazla gibi geldi arkadaki yük seviyesi arttıkça makina patinaja düşmemek için her tekerleğe farklı moment uyguluyor VARIO nun artısı çok fazla
Az çok sayısal öğrencisiyim.Tabi ki gördüğüm fizik çok basit genele vurursak.Ama bir konuda kafam karıştı.Her tekere farklı moment nasıl uygulanıyor?Mühendis abilerim bir açıklama yaparsa çok mutlu olurum...

ÇağRı link=topic=13630.msg131062#msg131062 date=1231441921' Alıntı:
Az çok sayısal öğrencisiyim.Tabi ki gördüğüm fizik çok basit genele vurursak.Ama bir konuda kafam karıştı.Her tekere farklı moment nasıl uygulanıyor?Mühendis abilerim bir açıklama yaparsa çok mutlu olurum...
çağrı kardeşim , zaten fendt konusunda yaptığım yorumlardan dolayı bazı kardeşlerimden tepki alıyorum...oysa doğruyu savunduğuma inanıyorum...zamanı gelince hemen bu konuda bilgilendireceğim...ortalık biraz sakinleşsin...

atilla link=topic=13630.msg131073#msg131073 date=1231442580' Alıntı:
çağrı kardeşim , zaten fendt konusunda yaptığım yorumlardan dolayı bazı kardeşlerimden tepki alıyorum...oysa doğruyu savunduğuma inanıyorum...zamanı gelince hemen bu konuda bilgilendireceğim...ortalık biraz sakinleşsin...
Tamam abi merakla bekliyorum...