Araba Alıcam Ama Karar Veremedim Sizce Ne Almalıyım

Sizce Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    42
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Araba Alıcam Ama Karar Veremedim Sizce Ne Almalıyım

sametcim yukardaki arabaların hepsini kullandım.bizim doblumuz vardı.amcamın connect vardı.yakınımda da partner vardı.
bizim doblo 1.9 jtd idi.motor mükemmeldi.yakış çekiş olsun.ama mekanik ve süspansiyon için aynı şeyleri söyleyemem.yüksek araba olduğu için ve arkalar makaslı olduğu için devrilme riski çok yüksek.
connect ise mekanik güzeldi.süspansiyonlarda aynı şekilde takla atma riski doblodaki kadar yok.

bence 1 connect
2 doblo
3 partner bence

bu arada dobloyu 25.000 tl ' ye aldık 2005 senesinde sıfır 2008 mart ayında 15.000 tlye sattık :)

eklemeyi unutmuşum 1.250 tl yıllık vergimiz vardı ticari araç düşünürsen vergileri göze alıcaksın :D

kardeş valla ben partneri bir kere kullandım ön tampon altı çok alçak sana düşüncem fıat al derim fordun ve partnerin parçaları pahalı olabilir

özgür135 link=topic=13651.msg131021#msg131021 date=1231439666' Alıntı:
kardeş valla ben partneri bir kere kullandım ön tampon altı çok alçak sana düşüncem fıat al derim fordun ve partnerin parçaları pahalı olabilir
katılıyorum... +rep

Fiat doblo yu tercih ederdim konfor bakimindan yakit bakimindan abi benzin tarafindan cok cimri walla bizim komusuda var adam cok memnun yerlere göklere sigdirmiyor (görende ferari sanacak :) )

Fiat Doblo çok satılık araba.com da bir adamım satıyor aradım sordum 19,5 bin ytl 2007 model 1.5 motor(58 kw) neden satıyorsunuz dedim Vergiler çok diyor herkes bu yüzden dobloları satıyor

bu arada yanlış anlaşılmasın dobloyu kötülemiyorum.köyde her işte yardımcım olurdu yani.105 ps di hem hızlıydı.hemde nakilyatı çok güzeldi...

_FaTıH_ link=topic=13651.msg131042#msg131042 date=1231440535' Alıntı:
bu arada yanlış anlaşılmasın dobloyu kötülemiyorum.köyde her işte yardımcım olurdu yani.105 ps di hem hızlıydı.hemde nakilyatı çok güzeldi...
yaw 105 ps 1.9 motor çok yakar diye düşünüyom ama 1.3 te yerinden zor hareket eder :D

1.3 doblo yu aile işi için alacaksan yeterli fakat işte kullanıcam birde cargo serisinden alcaksan tavsiye etmiyorum şirkette 2 adet doblom vardı 1.3 4 adet lcd tv yi yüklediğim zaman bile çok ciddi güç kayıpları oluyordu nakliye için daha yüksek motorlu modelleri tercih etmeni tavsiye ediyorum tofaş fabrikasında staj yaptım baya bir süre de çalıştım sana tavsiyem yakıtı az olsun ama çekişi de iyi olsun dersen doblo yerine fiorinoyu tavsiye ederim argesinde bulundum kaliteli araç tavsiye ederim....

bence doblo alma tıcarı arac segmentınde oldugu ıcın vergısıde cok pejo ların yenı cıkan tepe lerı burda baya tutuldu bı goz at bence fıorıno ya gelınce gecen bızım ıs yerı aldı doblo da var 2 sınede bındım ama fıorıno daha hassaa araba hafıf oldugu ıcın anında hızlanıyor cok pratık doblo lar bırazda hantal bence fıorıno al 27 mılyatrra aldılar burda

2004 ford connect 75 ps kısa şase aldım hala kullanıyorum
yıllık vergisi 314x2 2009 yılı
yakıtı normal koşullarda şehir dışında 120km/h ile 100km de 6lt yakıyor

doblo ve partner yakışlarını bilmiyorum ama hemen hemen aynıdır. çok aşırı bişey fark etmez ama konfor fark ediyor partner içi ford kadar rahat edemedim. çalıştığım fabrikada her modelinden var.
dobloda rahat fakat 1,3 motor şaseye göre küçük 1,9 vergileri çok aynı seğmentte neden fazla para ödeyeceksin

sana tavsiyem biraz daha pahalı ama wv caddy al derim konfor lüks herşey var arabada ama parasıda fark ediyor tabiki.

dennizs link=topic=13651.msg131301#msg131301 date=1231460370' Alıntı:
1.3 doblo yu aile işi için alacaksan yeterli fakat işte kullanıcam birde cargo serisinden alcaksan tavsiye etmiyorum şirkette 2 adet doblom vardı 1.3 4 adet lcd tv yi yüklediğim zaman bile çok ciddi güç kayıpları oluyordu nakliye için daha yüksek motorlu modelleri tercih etmeni tavsiye ediyorum tofaş fabrikasında staj yaptım baya bir süre de çalıştım sana tavsiyem yakıtı az olsun ama çekişi de iyi olsun dersen doblo yerine fiorinoyu tavsiye ederim argesinde bulundum kaliteli araç tavsiye ederim....
işte kullanmıcaz aile içinde kullanılacak yorumlar için ve fikirleniz için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...