Bu makina karda bi başka

Bu makina karda bi başka
image.aspx

image.aspx

image.aspx

Ynt: Bu makina karda bi başka

güzel paylaşım...fendt hem soğuk hemde çok sıcak iklime göre dizayn edilmiş bir traktör diye düşünüyorum...yanılıyorsam tartışmaya hazırım...

atilla link=topic=13672.msg131192#msg131192 date=1231447546' Alıntı:
güzel paylaşım...fendt hem soğuk hemde çok sıcak iklime göre dizayn edilmiş bir traktör diye düşünüyorum...yanılıyorsam tartışmaya hazırım...

Suudi arabistandaki FENDT talebi nasıl acaba atilla abi bildiğim kadarıyla çok yoğun talep görmekte

diomedes link=topic=13672.msg131591#msg131591 date=1231515058' Alıntı:
Bir sorum var. Sadece soğuğa ve sadece sıcağa göre dizayn edilmiş traktör var mı acaba? Varsa da markasını merak ediyorum.

Aslında her Traktör sıcağa ve soğuğa göre tasarlanmıştır...
Markaları böyle bi ayrıma sokmak yanlış olur. Antifrizi koyarsan motor kışında çalışır, aşırı sıkıştırmazsan yazında çalışır... sonuç bundan ibaret.
ayrıca şuana kadar aşırı sıkıştırdığın zaman haret yapmayacak Traktör üretilmedi... veya -30, -40 derecede şalışacak bi motorda üretilmedi sanırsam...

atilla link=topic=13672.msg131192#msg131192 date=1231447546' Alıntı:
sevgili atilla abicim diyorsun ki hem sıcağa hemde soğuğa göre dizayn edilmiştir.tmmda dizel yakıt kullanılan araçlar belirli - derecenin altına gelince yakıtı donar....tmm traktörün her aksamı çalışır ama yakıtı donar...doğru deil mi?

diomedes link=topic=13672.msg131591#msg131591 date=1231515058' Alıntı:
Bir sorum var. Sadece soğuğa ve sadece sıcağa göre dizayn edilmiş traktör var mı acaba? Varsa da markasını merak ediyorum.

Soğuk için dizayn edilmiş traktör değilde sıcak için yapılmış su olmadan da çalışan bir motor biliyorum...

oda DEUTZ motorudur...

kral39 link=topic=13672.msg132119#msg132119 date=1231573299' Alıntı:
sevgili atilla abicim diyorsun ki hem sıcağa hemde soğuğa göre dizayn edilmiştir.tmmda dizel yakıt kullanılan araçlar belirli - derecenin altına gelince yakıtı donar....tmm traktörün her aksamı çalışır ama yakıtı donar...doğru deil mi?

kükürt seviyesi düşük olan mazot - 20 dereceya kadar dayanabilir sanırım kullandığımız yakıt kalitesi öneme çıkıyor burada