İnternette yazdıkları hayaller gerçek oldu

Tunceli Pülümür'deki ilköğretim öğrencileri, internet sitesinden hayallerini anlatıyor. Hayırseverler de bunları gerçekleştiriyor.

Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki öğrencilerinin dilekleri, bir internet sitesi aracılığıyla gerçeğe dönüyor. 15 gün önce kurulan sitede şimdiye kadar 15 çocuğun dileği yardımsever vatandaşlar tarafından karşılık buldu. Şimdi de 65 çocuk, dileklerinin gerçekleşmesini bekliyor. Pülümür Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, bir ilki gerçekleştirerek öğrencilerinin maddi yetersizlikler nedeniyle ulaşamadıkları 'dileklerini' gerçekleştirecek bir çözüm yolu buldu. Okul yönetiminin kurduğu www.1dilegimvar.com adlı sitesinde minikler isteklerini ve bu hayallerinin nedenlerini yazarken, site ziyaretçileri de bu çocukların dileklerini gerçek kılıyor. Çocukların öncelikli istekleri arasında ise kışlık elbise, çorap, ayakkabı, eşorman, saz, müzik çalar, dijital fotoğraf makinesi, kol saati ve tuttukları takımın forması yer alıyor.

'SOSYAL İHTİYAÇLARI VAR'
Okul müdürü Ahmet Geyik, site kurma fikrinin okulu ziyarete gelen Tuncelili üniversiteli bir grup öğrenci tarafından ortaya atıldığını belirterek şöyle dedi: 'Öğrencilerimizin ve okulun eğitim yönünden bir eksiği yok. Sınıflarda DVD, VCD, bilgisayar gibi her türlü teknoloji var. Ancak, sosyal yönden çok fazla eksiğimiz bulunuyor. Bu çocuklar, köyden gelen ve maddi durumu iyi olmayan çocuklar. Sosyal ihtiyaçları var.'

(Alıntı)