Asustek'ten Windows 7'li ve 512GB SSD'li netbook!


Asus netbook işini sevdi: Tanıtılan iki model, kullanıcılar için çok farklı yenilikler içeriyor.

Dün yayınladığımız haberde, Asus'un Eee markası ile tanıttığı klavye PC'sinden bahsetmiştik. Asustek şimdi de, teknoloji dünyasına bomba gibi düşen iki yeni netbook'unu kullanıcılarına tanıttı. Bunlardan ilki S121. Diğer netbook'lara nazaran iki farklı özellikle birlikte kullanıcılara sunulan yeni Asus S121 netbook, Windows 7 işletim sisteminin yanında, Dünyada ilk kez netbook'larda kullanılan 512GB'lık SSD'siyle de dikkat çeken bir ürün.

Microsoft'un OEM genel pazarlama müdürü David Fester, Windows 7 için Microsoft'un Asustek'le bir ortaklığının bulunduğunu belirtirken, Asustek'ten yapılan açıklamaya göre de S121 model Asus netbook, 1.33GHz'lik Atom işlemciye de sahip.

12 inç ekrana sahip olan ürünün Asustek tarafından açıklanan fiyatı ise 1.649 Dolar. Netbook'un ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz belli değil.

Asus EeePC T91: Dokunmatik ekranlı netbook


Asus'un ikinci bombası ise, Las Vegas'taki CES fuarı için hazırlanan EeePC T91. Netbook Intel Atom Z520 ile çalışıyor ve verileri 8,9 inçlik bir ekranda gösteriyor. Ekranın güzel yanı ise döndürülebilir olması. Böylece mini-notebook istenildiğinde Tablet-PC olarak da kullanılabiliyor. Cihaz ya parmaklarla ya da beraberinde verilen kalem ile kullanılıyor.

Netbook yaklaşık 1 Kg ağırlığında, seçime bağlı olarak bir TV alıcısı ve bir GPS modülü sunuluyor. T91 bu çeyrek içerisinde piyasaya sürülecek. Fiyat ya da piyasa tarihi hakkında ise henüz bir bilgi yok.

(Alıntı)