Sony Eurasia, OLED TV teknolojisini yeni BRAVIA XEL-1 ile Türkiye pazarına sunuyor.

OLED (Organic Light Emitting Diode) TV teknolojisini Avrupa'ya taşıyan Sony Eurasia, Ocak ayı itibariyle eşsiz OLED TV teknolojisini seçkin SONY mağazalarında BRAVIA XEL-1 modeliyle Türk tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Yeni XEL-1'in kendinden aydınlatmalı ekranının sağladığı üstün görüntü kalitesi, OLED'in sunduğu tüm avantajları içeriyor. Bir yan ve arka aydınlatma sistemine ihtiyaç duyan geleneksel LCD TV'lerin aksine OLED TV'ler kendi yayılımlarını kontrol ediyor. Bir piksel söndüğünde gerçek siyah oluyor ve arka ışık sızıntısından kaynaklanabilecek tonlamalar oluşmuyor. Bu sayede siyah ile saf beyaz arasında fark (kontrast oranı) 1.000.000:1'den fazla gerçekleşiyor. Bu büyük kontrast oranı ışığın ve gölgelerin tamamen doğal, renklerin inanılmaz zengin ve ayrıntılı görünmesini sağlıyor.

11inç (28cm) XEL-1'in OLED ekranı neredeyse her açıdan kayıpsız izlenebiliyor ve bir kaç mikro saniyede tepki veriyor. Bu durum geleneksel ince panel televizyonlara göre en az 1000 kat daha hızlı olduğunu gösteriyor. XEL-1 Fine Motion görüntü işlemcisi, ekrandaki aksiyonun olabildiğince iyi görünmesini sağlıyor. 'Super Top Emission' teknolojisi son bir dokunuş ile yansıtılan ortam ışığını azaltıyor ve renk saflığını güçlendiriyor.

(Alıntı)