Elektronik devi, LCD ekran için Koç'u seçti

Elektronik devi, LCD ekran için Koç'u seçti
20081227085054_1.jpg

Koç Holding'in amiral gemisi Arçelik, Sony'nin iki LCD modelini üretecek. Sony Eurasia ile işbirliği yapan Arçelik, iştiraki olan Grundig Elektronik'in Beylikdüzü'nde bulunan üretim tesislerinde Sony'ye LCD üretmek için niyet mektubu imzaladı

Sony Bravia LCD televizyonlarının 2 modelinin üretimini içeren işbirliği kapsamında Grundig tesislerinde üretilecek ilk Sony'nin 2009 başında satışa sunulması planlanıyor. Arçelik ile gidilen iş ortaklığının geleceğe yönelik önemli gelişmelerin habercisi olduğunu söyleyen Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi, Sony Eurasia olarak Türkiye'nin geleceğine inandıklarını, bu nedenle Türkiye'deki tüketici elektroniği pazarının gelişimini ve yerel işbirliği projelerini desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Noohi, yaptığı açıklamada, 'Stratejik ortağımız Arçelik şirketi ile geliştirdiğimiz iş ortaklığı bizi heyecanlandırıyor. Bizim için büyük önem taşıyan bu işbirliğinin başarıyla gelişeceğine inanıyoruz.' dedi. Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu da Arçelik olarak, Sony ile 2004'ten bu yana devam eden işbirliklerini bir adım ileriye taşımaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Şirketlerinin, Sony ürünlerini global kalite standartlarında üreterek tüketicilerle buluşturacağını belirten Çakıroğlu, 'üretim', 'kalite süreçleri' ve 'çevreye olan duyarlılıkları'nın, Sony uzmanları tarafından denetlenerek, Sony OEM-Green Partner sertifikası ile ödüllendirildiğini bildirdi. Çakıroğlu, Arçelik ve Sony Eurasia üretim platformları arasında başlatılan işbirliğinin, tüketici elektroniği pazarının gelişimine katkıda bulunacağına inandığını kaydetti. Açıklamada, Grundig Elektronik tesislerinde üretilecek ilk Sony ürünlerinin 2009 başında satışa sunulmasının planlandığı, ilk etapta Arçelik/Beko bayilerinde satışa sunulacak olan ürünlerin, Sony'nin global çapta tüm ürünlerinde geçerli olan yetkili servis ve garanti hizmetleri kapsamında olacağı ve ürünlerin teknik servis hizmetlerinin de Sony yetkili servisleri tarafından verileceğine dikkat çekildi.