DENİZLİ ' nin elektrik dağıtımını üstlenen Aydem Elektrik Dağıtım Şirketi, kuruma borcu olan tarımsal sulama birliklerine son uyarısını yaptı. 917 sulama birliğinden toplam 25.6 milyon TL alacağı bulunan kurum, tahsilat yapamadığı birliklere elektrik vermeyeceğini bildirdi.

BORÇLUYA TOLERANS YOK
Aydem İl Müdürü İsmail Topkara, kuruma borcu olanlara karşı eskisi gibi toleranslı davranmayacaklarını söyledi. 2008 yılı sonu itibariyle tarımsal sulama abonelerinden irili ufaklı 917 ' sinin kuruma 25.6 milyon TL borcu olduğunu belirten Topkara, şunları söyledi:

“Biz de aldığımız elektriğin parasını peşin olarak TEİAŞ ' a ödüyoruz. Ekonomik sıkıntı içinde olan sulama birliklerinden elektriğin kesilmesini istemeyenler, borcun yapılandırılması için şirketimizle görüşme yapıp ödemelerinde bir takım kolaylıklar sağlayabilir.

Mesela en azından kullandığı dönemden başlayarak elektrik faturasını geriye doğru ödeme yapılabilir. Sulama birlikleri başkanları ile bire bir görüşüyoruz. Durumum hassasiyetini kendilerine anlatıyoruz. Borçlarını ödemezlerse elektriklerini kesmek zorunda kalacağız. Bu durumdan da Denizli ve Türkiye tarımı zarar görür.”