Kevin Costner ‘Atatürk’ün sözü’yle geldi

THY’nin reklam filmi için Türkiye’ye gelen Oscar’lı aktör Kevin Costner, “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazılı bir şapkayla basın mensuplarının karşısına çıktı ve bu söz için “Güzel bir deyiş” dedi.

Oscar ödüllü ABD’li oyuncu Kevin Costner, Türk Hava Yolları’nın (THY) tanıtım filminde oynamak üzere özel uçakla Türkiye’ye geldi.

Costner Türkiye’ye ikinci kez geldiğini belirterek, “Her iki seferde de buraya gelişimde kendimi kral gibi ve evimdeymişim gibi hissettim” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Costner, “Savaşların olduğu bir dönemde Müslüman bir ülkenin yüzü olmak nasıl bir duygu” sorusuna, “Hepimiz bir ülkede doğduk ve bununla ilgili bir seçimimiz olmadı. Bence önemli olan hepimizin bir dünya vatandaşı olması. Önemli olan hareket edebilmemiz, seyahat edebilmemiz, kabul görmemiz. Savaş dünyanın var oluşundan beri var. Ve bizim hedefimiz bunu bitirmek olmalı” karşılığını verdi.

Costner, “3. Dünya Savaşı çıkacak mı?” şeklindeki bir soruya da “İnanıyorum ki bunu durdurma gücümüz var. Buna inancımız tutkumuz var” dedi.

(Alıntı)