Bolu Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ' nde görevli ekipler, karlı kaplı ormanlarda yiyecek bulmakta zorlanan geyiklerin ölmesini önlemek amacıyla sırtlarında taşıdıkları özel yemi bıraktı.

Alınan bilgiye göre, Bolu Çevre ve Orman Müdürlüğü Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri, Abant yaylalarında kar yağışı nedeniyle aç kalan geyikler için yemi, araçlar yarım metre karda çıkamayınca sırtlarında taşımak zorunda kaldı.

Abant ' a yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki odun deposunun yakınına yonca ile özel hazırlanmış geyik yemi bırakıldı. Ayrıca, Abant Gölü ' nün donması nedeniyle gölde yüzemeyen ördekler içinde özel yem döküldü.

Çevre ve Orman Müdürlüğü Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürü Özkan Yavuz, şimdiye kadar Abant, Gölcük ve Yedigöller ' de geyikler için 1 ton özel yem bırakıldığını söyledi.

Yavuz, Abant ' ta 2 bin hektarlık alanda yaklaşık 90 geyiğin bulunduğunu belirterek, 'Şimdiye kadar 1 ton yem bıraktık. İhtiyacı göre 3 ila 4 ton arasında yem daha alacağız. Yemleme çalışmalarımız sürecek.' dedi.