JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

bende john deere kullanıcısıyım. fiyatları diğer traktörlere göre ucuz. satarken çok zarar ediyorum. sizce jd tutulmamasının nedenleri nelerdir. şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Ynt: JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

diğer traktörler dediğin markalar hangisi belirtirmisin ona göre kıyaslama yapalım ve hangi model jd yi kaça sattın da zarar ettin bunları paylaşırsan kıyaslama yapabiliriz.

emreyucel link=topic=14382.msg134555#msg134555 date=1231887985' Alıntı:
bende john deere kullanıcısıyım. fiyatları diğer traktörlere göre ucuz. satarken çok zarar ediyorum. sizce jd tutulmamasının nedenleri nelerdir. şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

kardeşim bu johndeere ' ye has birşey değil,ilgisi yok, bütün marka gözetmeksizin 2. elde fiyat saten düşer.. kiminde 10 kiminde 12 kiminde 15.000.tl fark eder,bu farkta genelde temizliğinden ileri gelir.ayrıca johndeere piyasada çok tutulan bir markadır. kullananda kullanmıyanda jd ' yi bilir.

mustafa link=topic=14382.msg134559#msg134559 date=1231889094' Alıntı:
diğer traktörler dediğin markalar hangisi belirtirmisin ona göre kıyaslama yapalım ve hangi model jd yi kaça sattın da zarar ettin bunları paylaşırsan kıyaslama yapabiliriz.
daha henüz jd satmadım ama bizim orda satanlar hep çok zarar ettiklerini söylüyorlar. bende jd 5625 var nh mf ye göre satarken zararın baya olur diyorlar. satmayıda düşünmüyorum.

arkadaşım traktörün tutulabilmesi için bazı genela kanatlari kendinde toplaması lazım bunlar:
-Bulunduğu ülkede köklü bir geçmişi olacak
-Az yakacak
-Dayanıklı olacak
-Servis ve yedek parçası olacak ve de yedek parça ve servis ucuz olacak
-Traktörün devamı olacak. 10 yıl satacaksın 11 yıl fabrika kapanacak parça ithal yada yan sanayi olacak. Örnek ENTER,LEYLAND,İŞBORA,SAME,LANDİNİ,HANOMAG vb..
John Deere ve bazı traktör firmaları Türkiyede bunu oturtamadı
Halkta bir güvensizlik var açıkcası
Türk milleti Massey ve Fiat ı neden seviyor bu özelliklerin hepsini kendinde toplamışda ondan.Massey Harrisi de sevdik devamı olan massey fergusonuda Fiatı da sevdik New holland da sevdik çünkü birbrinin devamı

masseysuper90 link=topic=14382.msg134809#msg134809 date=1231932221' Alıntı:
arkadaşım traktörün tutulabilmesi için bazı genela kanatlari kendinde toplaması lazım bunlar:
-Bulunduğu ülkede köklü bir geçmişi olacak
-Az yakacak
-Dayanıklı olacak
-Servis ve yedek parçası olacak ve de yedek parça ve servis ucuz olacak
-Traktörün devamı olacak. 10 yıl satacaksın 11 yıl fabrika kapanacak parça ithal yada yan sanayi olacak. Örnek ENTER,LEYLAND,İŞBORA,SAME,LANDİNİ,HANOMAG vb..
John Deere ve bazı traktör firmaları Türkiyede bunu oturtamadı
Halkta bir güvensizlik var açıkcası
Türk milleti Massey ve Fiat ı neden seviyor bu özelliklerin hepsini kendinde toplamışda ondan.Massey Harrisi de sevdik devamı olan massey fergusonuda Fiatı da sevdik New holland da sevdik çünkü birbrinin devamı
bu yorumu pek doğru bulmuyorum...
tamam yakıt..güç...filan onlara sözüm yok ama...
sanki JD firması Türkiye yokmuş gibi konuştunuz....
Bende JD den memnun olmayan kişi gördüm...ama TR de NH ta ve MF den başka trakörlere güven yokmu yani.....NH ' ında MF ' ninde + ve - yönleri var....bunları çoğumuz biliyoruz....o kadar güvendikte neden MF bizi yarı yolda bırakıyor....neden Fiat NH ' a döndü...bu kadar güveniyordukta.....

xq288 YAŞIN BELKİ OGÜNLERİ HATIRLAMAYA YETMEZ AMA KISACA O YILLARI BEN ANLATAYIM SANA

JOHN DEERE KULLANMIŞ BİRİ OLARAK EKSİKLERİNİ DİLE GETİRDİM BEN
tÜRKİYE PAZARINA 1975 Lİ YILLARDA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE GİRMEYE ÇALIŞAN JOHN DEERE TARSUS DA ÜS KURMUŞ FABRİKASINI ORAYA AÇMIŞ İTHAL VE MONTAJ TRAKTÖRLERİYLE PİYASAYA GİRMEYE ÇALIŞMIŞTIR.HALA KULLANILMAKTA OLAN 2130-2030-1120-1130 JOHN DEER LERDE O YILLARDAN KALMADIR.DAHA SONRA FABRİKA KAPATILMIŞ TAKİ 1983-84 YILINDA TEKRAR AÇILMIŞ BU SEFERDE 2040-3040 MODELİYLE PİYASAYA GİRMEYE ÇALIŞMIŞ YİNE TUTUNAMAMIŞTIR.
+ VE - YÖNLERDEN BAHSETMİYORUZ NİYE TUTULMADIĞINDAN BAHSEDİYORUZ

bir şeye sürekli negatif bakmak pek akıllıca değil..bence....ve yaş bilgilerinizi girerseniz...sevinirim...
o zaman NH ve MF ' nin hiç - yönü yokmu JD yi eleştiriyorsunuz....

arkadaslar bız cıftcıyız traktor pazarlamıyoruz sonucta johndeere dedıgın zaman cıftcıyı yarı yolda bırakmaz kalıte saglamlık guc onda benım sahsı gorusum

masseysuper90 link=topic=14382.msg135248#msg135248 date=1231958719' Alıntı:
xq288 YAŞIN BELKİ OGÜNLERİ HATIRLAMAYA YETMEZ AMA KISACA O YILLARI BEN ANLATAYIM SANA

JOHN DEERE KULLANMIŞ BİRİ OLARAK EKSİKLERİNİ DİLE GETİRDİM BEN
tÜRKİYE PAZARINA 1975 Lİ YILLARDA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE GİRMEYE ÇALIŞAN JOHN DEERE TARSUS DA ÜS KURMUŞ FABRİKASINI ORAYA AÇMIŞ İTHAL VE MONTAJ TRAKTÖRLERİYLE PİYASAYA GİRMEYE ÇALIŞMIŞTIR.HALA KULLANILMAKTA OLAN 2130-2030-1120-1130 JOHN DEER LERDE O YILLARDAN KALMADIR.DAHA SONRA FABRİKA KAPATILMIŞ TAKİ 1983-84 YILINDA TEKRAR AÇILMIŞ BU SEFERDE 2040-3040 MODELİYLE PİYASAYA GİRMEYE ÇALIŞMIŞ YİNE TUTUNAMAMIŞTIR.
+ VE - YÖNLERDEN BAHSETMİYORUZ NİYE TUTULMADIĞINDAN BAHSEDİYORUZ

John Deere belirttiğiniz gibi ilk olarak Çukurova grubunun distribütörlüğüyle piyasaya girmiş ve Tarsus'ta bir tesis de ortaklaşa açılmış fakat aralarındaki anlaşmazlıklardan dolayı piyasadan çekilmiş. Daha sonra 1990'ların sonlarında bu defa Hattat grubu ile distribütörlük için anlaşılmış ve Çerkezköy'de (söylenenlere göre Türkiye'nin en modern fabrikalarından biri) bir tesis kurulmuş ve hatta bir miktarda 5015 serisi üretmiş fakat yine ortaklar arasında anlaşmazlıkdan dolayı piyasadan çekilmiş.

2002 yılında ise kendi başına Türkiye'de faaliyet gösterme kararı alarak şirketlerini kurmuşlar. 2007 yılında da bu şirket büyümesinin semeresi olarak şirketin dünyada sayılı ana merkezlerinden biri olarak ilan edilmiş. Bugün Türkiye'de 40'ın üzerinde bayisi bundan daha fazla servisi olan ve diğer birçok markanın aksine satış-servis-yedek parça işlerini aynı çatı altında toplamaya çalışan bir anlayışla hizmet veriyorlar. Örneğin diğer markalarda sıkça görülen satıcı bayi ayrı, servis tamamen ayrı, yedek parça bayisi ayrı değildir. Yani traktörü sattıktan sonra gerisine karışmam diyen bir bayi modeli yok bunlarda, aldıktan sonra satış sonrasında da aldığınız kişilerden hizmet almaya devam edersiniz.

Aşağıdaki linkte mevcut şirketin detayları mevcut.

http://www.deere.com/tr_TR/about_us/index.html

2002 yılında ise kendi başına Türkiye ' de faaliyet gösterme kararı alarak şirketlerini kurmuşlar. 2007 yılında da bu şirket büyümesinin semeresi olarak şirketin dünyada sayılı ana merkezlerinden biri olarak ilan edilmiş. Bugün Türkiye ' de 40 ' ın üzerinde bayisi bundan daha fazla servisi olan ve diğer birçok markanın aksine satış-servis-yedek parça işlerini aynı çatı altında toplamaya çalışan bir anlayışla hizmet veriyorlar. Örneğin diğer markalarda sıkça görülen satıcı bayi ayrı, servis tamamen ayrı, yedek parça bayisi ayrı değildir. Yani traktörü sattıktan sonra gerisine karışmam diyen bir bayi modeli yok bunlarda, aldıktan sonra satış sonrasında da aldığınız kişilerden hizmet almaya devam edersiniz.
mecburen tek biyere bağlı kalıyorsun başka yere gitme şansın yok kaç para derse o parayı verecen pazarlık şansın yok işte bu yüzdende john deere yi tercih etmeyen arkadaşlar var

valla ben memnnunm arkadslar jd den 3 senedır kullanıyorum tamır yuzu gormedım yağını suyunu değıstırıyorum devam bana sağlamlık onemlı traktore bındığımdede o guvenı verıyo bana bizim burdakı bayı açık açık soyluyo jd yı alacan arkana bakmıycan durana kadar kullanacan doru bı soz yanı bı sıkısıklığın olmadığı muttetce satmıycan sağlam makına valla

jd neden tutulmadı saglam makinede ondan bizim türk insanı sabit düşüncelidir birisi ne aldımı öbürüde alır bişeynin adı cıktımı tamam jd cok yakıyor diyolar tamam araştırma yok hemen o kötü o yaramaz bizim insanımızın genlerinde var bu ama araştırılsa neyin ne oldugu bilinir cok ön yargılıyız.bizde 2030 jd var 77 beri köyde en cok jd yakıyor diyolar şimdi adam bilmiyorki ben 4 koşuyorum pullugu o 3 lü kısacası bu adı cıkmış biker

okkangal link=topic=14382.msg147592#msg147592 date=1233513507' Alıntı:
jd neden tutulmadı bence yanlış bir soru ...

jd tutuldu bence ... noolacak daha herkes jd alacak haliyoktu ya ...
gerçekten okay abiye katılıyorum bizim sivas bölgesinde ciddi anlamda bir pazar kurdular daha ne olcak

bana kalirsa john deere en iyi traktör markalarindan biri güc,cekis,dayaniklilik hepsi var john deerede
ama türkiyede daha cok mf ve nh tutuluyor