efsane biçerciden nostajiler

Ynt: efsane biçercinin makinaları

Patozla hasat yapılan yıllara yetişen biri olarak çok etkilendim. Çok güzel paylaşımlar. Bize eski günleri tekrar anımsattığınız için çok teşekkürler.

Ynt: efsane biçerciden nostajiler

değerli, kardeşime ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum,
fotorafta göründüğü gibi harman makinası ve eski çekili tip biçerbağlar, balya makinası.
kendi şahsıma ait olan makinalarımdır.
biçer bağlarların hurda hali ve tam revizyondan geçip biçim yaparken çekmiş olduğum
anı fotoraflarıma ilave olarak atlı tarımı görüntüledim.
bütün çiftçi ve biçerci dostlarıma kucak dolu selamlarımı sunuyorum. (EFSANE BİÇERCİLİK)

buraya, kadar can dostlarımın göstermiş olduğu yakın ilgiye,
bende çok, teşekkür ediyorum.
kalın sağlıçakla bütün trakkulüp ailesine selamlarımı sunuyorum......
not. arşivimde çok nostaljiler var kısmetse onlarıda yükleme yapaçağım.

mustafakatırcı link=topic=14762.msg138193#msg138193 date=1232355338' Alıntı:
buraya, kadar can dostlarımın göstermiş olduğu yakın ilgiye,
bende çok, teşekkür ediyorum.
kalın sağlıçakla bütün trakkulüp ailesine selamlarımı sunuyorum......
not. arşivimde çok nostaljiler var kısmetse onlarıda yükleme yapaçağım.
Tadını damağımızda bırakan fotoğrafların devamını dört gözle bekliyorum

Saygılarımla...

dennizs, kardeşime çok teşekkür ediyorum.
bizler yaş olarak bir çok deneyimlerle bu zamana geldik.
sizlere biraz nostalji yansıtabildiysem ne mutlu bana.
rahatsızlığımdan dolayı siz değerli dostlarımdan ayrı kaldım.
inşaallah sağlığıma kavuşayım, yine yüklemeler yapaçağım, sizleri seviyorum.
kalın sağlıçakla, trakkulüp ailesine selamlarımı sunuyorum

Çok güzel resimler ustam.Yazacak yorum bulamadım.Sadece sonsuz teşekkür etmekle yetiniyorum.En iyisi ben susayım resimler konuşsun.İnş diğer resimlerinizi de en yakın zamanda sitemizde görürüz.Saygılar...

coyote,26. ve marksman, bütün türk çifci kardeşlerime.
eskişehir bölgesi olarak biçer ve balya makinası ağırlıklı. fotorafta görülen (sgorbatı) balya.
makinası (haşpaysız) italyan malı. manisadan bir arkadaşım. 1973 yılında istanbuldan.
getirdiler, bahar ot sezonu başladı ip bulamıyorlar, o zamanın makinaları genelde telli.
italyan,da makinanın bağlama grubunu 1920,lerin amerikan, (deering) marka biçerbağların.
bağlama grubunu taklit edip balya makinasına uygulamış, aradaki ip farkı biçerbağların.
ipi ince balya makinasının ipi kalın, kargaburunun çene yapısı geniş tutulmuş işlem,bu
sonuçta, şimdiki gibi naylon ip diye bir şey yok. bağlama grubunu sistemini ince ipe.
çevirdim çok güzel randıman alındı, makinanın üstünde dikkat etdiyseniz beyaz naylon ipi göreçeksiniz, 1973,den 1985,e kadar sürekli piyasada çalıştılar, ve makinayı hurdasını çıkarıp sattılar alan şahıs,da makinayı bana getirdi komple revizyon,dan geçirdim fotorafdaki konum deneme için girdiğimiz yonca tarlası, yoncanın ilk biçimi biraz seyrek görüldüğü gibi, arkadaşlar diğer hurda makinalar, eski hali ve revizyonlu hali, zevkli bir uğraşı işimi seviyorum, sizleride seviyorum,
kalın sağlıcakla trakkulüp ailesine sevgilerimi sunuyorum.
not: sorusu olan arkadaşımız olursa her konuya açığım.