Yakıtta % 40 tasarruf sağlayan icat!

Bu cihaz ile dizel araçta yüzde 40, benzinli araçlarda ise yüzde 20 tasarruf sağlanabiliyor.

Kayseri ' de, 2 lise, 1 üniversite bitiren, halen Mesleki Açıköğretim Lisesi Motor Bölümünde öğrenci olan Ergün Karadurdu, araçlarda yakıtın daha hızlı ve verimli yanmasını sağlayarak performansı artıran ve yakıt tasarrufu sağlayan sistem geliştirdi.

5 yıldır sistemi kendi aracında kullanarak test eden mucit, bu sayede müthiş tasurruf sağladı.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Tasarruf sistemi özel olarak hazırladığı kimyasal bir karışımdan oluşuyor. Bu karışım buharlaşarak silindirlere aktarılıyor. Bu sayede yakıtın daha verimli yanması sağlanıyor. Bu da motorun gücünü artırıyor.

NE KADAR TASARRUF SAĞLIYOR?

Sistemin yanmayı hızlandırarak verimi ve performansı artırdığına dikkati çeken Karadurdu, bu sayede yakıt tasarrufu da sağlandığını anlattı.

Mucidin verdiği bilgilere göre;

DİZEL ARAÇLARDA ............ yüzde 40
BENZİNLİ ARAÇLARDA..........yüzde 20
LPG ' Lİ ARAÇLARDA..............yüzde 5 tasarruf sağlıyor.

SİSTEMİN MALİYETİ İSE yaklaşık 50 TL...

Ailesinin maddi imkanları olmadığı için ilkokuldan sonra çalışmak zorunda kalan Karadurdu, 'okumayamamasının içinde bir uhde olarak kaldığını' söylüyor.

30 ' UNDAN SONRA OKUDU

30 yaşından sonra yeniden eğitimine başlayan Karadurdu, 'Öncelikle ortaokulu dışardan bitirdim. Daha sonra Mesleki Açıköğretim Lisesi ' nin Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Bölülerinden mezun oldum. Erciyes Üniversitesi Kayseri Meslek Yüksekokulu ' nun Bilgisayar Programcılığı Bölümüne yatay geçiş yaparak 2 yıllık eğitimin ardından buradan da mezun oldum. İçimdeki eğitim aşkına engel olamadığım için Mesleki Açıköğretim Lisesi Motor Bölümüne kayıt yaptırdım. Halen 1. sınıfta öğrenciyim. ' '

(Alıntı)

Ynt: Yakıtta % 40 tasarruf sağlayan icat!

piyasada bunun gibi bir çok ürün var ama bana calısma prensıbleri pek mantıklı ve işlevsel gelmıyor açıkcası Yakıt hortumuna plastik cırcırla monte edilen cep telefonu buyuklugunde yada daha kucuk bırcok cıhazın Yakıtı düşürme yonunde katkı sagladıgı söylenıyor Deneyenlere sormak lazım maalıyet cok ucuz o tasarruf değerlerine göre....

Ynt: Yakıtta % 40 tasarruf sağlayan icat!

böyle cihazlar var.az yakıt demek az performans demektir :D bunu yakıt pompasındanda ayarlayabilirsin.düz ve uzun yolda denemek lazım :D eğer işe yarasa bnm td65 den hiç şikatim kalmaz :D