5625 JOHN DEERE NEDEN KESİLİYOR...

SAYGI DEGER ARKADAŞLAR BENDE 5625 JD VAR ALALI BİR YIL OLDU AMA BEN MEMNUN KALMADIM BAŞKA MARKA TRAKTÖRLER YANİ MGDÜLLERİ KADAR CEKMİYOR NEDEN... BENİM BİLDİGİM BİR MAKİNA CEKEMEDİGİ ZAMAN PATİNAJ YAPAR AMA JD O YOK PAT KESİLİYOR BENDE BAŞKA MARKA TRAKTÖRLERDE VAR CEKEMEDİ ZAMAN PTAINAJ ATIYOR AMA JD DE O YOK HİC MEMNUN DEGİLİM ALIRKEN DE GUL GİBİ MAKINA CERDİM BİDE MF 398 2WD JD 4WD JD,,, MF KADAR CEKEMİYOR SADECE MF KADAR DA DEGİL EMSALLERİ JD DEN COK CEKIYOR HER MARKAYLA AYNI TARLADA KIYASLADIM HEPSİNDEN AZ CEKİYOR KEŞKE ALMASAYDIM duva*-*0

Ynt: 5625 JOHN DEERE NEDEN KESİLİYOR...

bence john deere lerin genelinde var kesilme yani ağir olduğu için bayılıyor mecburen ufak vitesle çekmek zorunda kalıyon burda görüyoruz iki tane j d 6220 nin çekemediği römorku td 75 ile 80 66 götürüyor
arkadaşim aynen şöyle diyor john deereler yükte yavaş kalktıkları için bi süre sonra hızları iyce kesiliyor
çektikleri yerde yol uzak biraz tek çikiş notsaı var iz oluşmuş giderken dingillerin oralar çamur doluyor hep çamur çoğaldıkca hız azalıyor
böyle durumlarda hız önemli

ramazanpullu link=topic=15696.msg142141#msg142141 date=1232869462' Alıntı:
bence john deere lerin genelinde var kesilme yani ağir olduğu için bayılıyor mecburen ufak vitesle çekmek zorunda kalıyon burda görüyoruz iki tane j d 6220 nin çekemediği römorku td 75 ile 80 66 götürüyor
arkadaşim aynen şöyle diyor john deereler yükte yavaş kalktıkları için bi süre sonra hızları iyce kesiliyor
çektikleri yerde yol uzak biraz tek çikiş notsaı var iz oluşmuş giderken dingillerin oralar çamur doluyor hep çamur çoğaldıkca hız azalıyor
böyle durumlarda hız önemli
Yanılıyorsunuz JD diğerleri ile kıyaslandığında daha hafif kalır .....

arkadaşlar en som modeli pulus yani 50 yıldır citcilik yapıyoruz nasıl kullanıcı hatası diyebiliyorsunuz bende bende 3.105 var o niye kesilmiyor 285 massey var o nıye kesilmiyor.. 8066 fıat var o nıye kesilmiyor.. ama jdler kesiliyor malinada serilik diye bir şey yok var diyen ne ben burdayım ufak vitese attın mı cekıyor ama aynı hp deki maşka bir makına ondan daha serii gidiyor anlatmak isyedigimde bu benim mesala tarlanın yumusak yerınde 3 takvıyeyle giderken tarlada alt taaraflarında az sert olsun hoooop kesiliyor makina dedigin serte gelince kendini yırtar patınaj eder cekemiyorsa bile ama jdlerde o yok... artı amcamlarda 6515 de var oda aynı keza oda kesiliyor anlaşılmayan bişey varmı???

adanalı_01 link=topic=15696.msg142729#msg142729 date=1232925432' Alıntı:
arkadaşlar en som modeli pulus yani 50 yıldır citcilik yapıyoruz nasıl kullanıcı hatası diyebiliyorsunuz bende bende 3.105 var o niye kesilmiyor 285 massey var o nıye kesilmiyor.. 8066 fıat var o nıye kesilmiyor.. ama jdler kesiliyor malinada serilik diye bir şey yok var diyen ne ben burdayım ufak vitese attın mı cekıyor ama aynı hp deki maşka bir makına ondan daha serii gidiyor anlatmak isyedigimde bu benim mesala tarlanın yumusak yerınde 3 takvıyeyle giderken tarlada alt taaraflarında az sert olsun hoooop kesiliyor makina dedigin serte gelince kendini yırtar patınaj eder cekemiyorsa bile ama jdlerde o yok... artı amcamlarda 6515 de var oda aynı keza oda kesiliyor anlaşılmayan bişey varmı???
sen hiç başka model kullandınmı 6220....daha üst bişey yada 5720 filan o zaman JD neymiş anlarsın....abartıyorsun.....

adanalı_01 link=topic=15696.msg142027#msg142027 date=1232835918' Alıntı:
SAYGI DEGER ARKADAŞLAR BENDE 5625 JD VAR ALALI BİR YIL OLDU AMA BEN MEMNUN KALMADIM BAŞKA MARKA TRAKTÖRLER YANİ MGDÜLLERİ KADAR CEKMİYOR NEDEN... BENİM BİLDİGİM BİR MAKİNA CEKEMEDİGİ ZAMAN PATİNAJ YAPAR AMA JD O YOK PAT KESİLİYOR BENDE BAŞKA MARKA TRAKTÖRLERDE VAR CEKEMEDİ ZAMAN PTAINAJ ATIYOR AMA JD DE O YOK HİC MEMNUN DEGİLİM ALIRKEN DE GUL GİBİ MAKINA CERDİM BİDE MF 398 2WD JD 4WD JD,,, MF KADAR CEKEMİYOR SADECE MF KADAR DA DEGİL EMSALLERİ JD DEN COK CEKIYOR HER MARKAYLA AYNI TARLADA KIYASLADIM HEPSİNDEN AZ CEKİYOR KEŞKE ALMASAYDIM duva*-*0

peki servis arkadaşların bukonuda bilgi yada desteğini aldınızmı

servise gide gele akraba olacagız yakında her gidişimizde bişey yapıyorlar daha sıfır makinanın pompasını söktüler yaptılar yine aynı sayamadıgım bir sürü sey vs vs...... ama yıne kesiliyor yine kesiliyor benim gözümde motor degil jd... biz bu sorunlarla ugraşırken köye bir zetor getırdıler denemelik 80hp bizim jd ile aynı işe pulluga koştuk jd arkasındaresmen aglıyor...zetor jdnin 2misli cekıyor bunu daha önce görseydim jd hayatta almazdım..... at-*-*

ya arkadaşlar yazılanları okudum 2008 model jd 5625şim var ilk defa çiftçilik yaptım ben çok memnun kaldım yakıta olsun çekişte olsun dedikleri gibi vites yüksek olunca bayılıyo ama uygun vitesle kulandıgın zaman çekemedigi zaman bayılması veya badanaj yapmaması mümkün degil.çok kere denedim er seferinde badanaj yapıyo emde 4 lastik birden digerlerinden agır olabilir ama ben çok memnunum.artı new hollandlardan daha az yakıt tüketiyo bu başka bi avantajı.yani bana soracak olursanız ben memnunum.

arkadaşım 5625 lerde depo tıkanma olayı var depo çıkışı çok ufak yapılmış yeterli mazot gelmediğinden bu problem benim başimada geldi birde depo çıkışinda ufak bir flitre var onuda iptal edince problem çozuldu

adanalı_01 link=topic=15696.msg142729#msg142729 date=1232925432' Alıntı:
hocam 'traktörüm neden kesiliyor' diye sormuşsun sebebini açıklamaya çalışanlar olmuş ama sen tüm JD ler kesiliyor gibi örneklemelerle konuyu kestirip atmışsın, kullanıcı hatasıdır diyenlere 50 yıllık çiftçiyim neden kullanıcı hatası olsun demişsin falan, velhasıl ben ne demek istediğini anlamadım sana tavsiyem traktörünü değiştir, dediklerine bakılırsa neden traktörüm çekmiyor gibi bi soruyu sormaya hakkın yok... yani sebep ortada senin gözünde JD ler çekmiyor, kesiliyor, senin makina da JD olduğu için kesiliyor bu kadar basit.
..

garamat06 link=topic=15696.msg150631#msg150631 date=1233917688' Alıntı:
kardes senin bu superplus mı yoksa normal mi
superplus 85 normal 70 beygir
alakası yok...
Holland link=topic=15696.msg144420#msg144420 date=1233183263' Alıntı:
hocam 'traktörüm neden kesiliyor' diye sormuşsun sebebini açıklamaya çalışanlar olmuş ama sen tüm JD ler kesiliyor gibi örneklemelerle konuyu kestirip atmışsın, kullanıcı hatasıdır diyenlere 50 yıllık çiftçiyim neden kullanıcı hatası olsun demişsin falan, velhasıl ben ne demek istediğini anlamadım sana tavsiyem traktörünü değiştir, dediklerine bakılırsa neden traktörüm çekmiyor gibi bi soruyu sormaya hakkın yok... yani sebep ortada senin gözünde JD ler çekmiyor, kesiliyor, senin makina da JD olduğu için kesiliyor bu kadar basit.
..
Her insan hata yapar....ister 50 yıllık ister 1 aylık....

bayılmasının nedeni balon lastik olabilr onlara o lastikler büyük sen tavlı yerde balon lastikle çekersin ama kuruya gelince ekipman kuruda motoru zorlar motr da painaja kalkarken lastik büyük geldiği içn bayılır birde ramazan abi demişsin çamur topluyor sen arkalara tak sıyırgıları bak o zaman çamur kalırmı biz ole yapıyoruz