'FORD'traktörleri hakındaki sorularınız ve öğrenmek istedikleriniz...

Merak ettikleriniz,bilmedikleriniz ve öğrenmek istediklerinzvs. gibi şeyleri burada analatabilirsiniz ayrı bir konu açmanıza gerek yoktur mutlaka dikkate alınacaktır

Saygılarımla.....

Ynt: 'FORD'traktörleri hakındaki sorularınız ve öğrenmek istedikleriniz...

ford traktörlerinin diferansiyalını takdir ediyorum ...ilk yağ banyolu fren sistemini uygulayan vs....

delidolu11 link=topic=15785.msg142871#msg142871 date=1232973534' Alıntı:
arkası biraz hafif olunca çamurda pek iş yapmıyor ve 4 teker romorkta

dört teker römorkta başarılı olmadığı konusuna katılmıyorum .... düşük devirli ve ağır bir motor olması nedeniyle gayet başarılı ... rampa inerkende çıkarkende çok başarılı ...

3000-3600 sağlam fakat arkası hafif kalıyor.5000 ve üstüne diyecek yok bu traktörleri yenilemediler tek eksiği bu zaten yeniside çıkmadı .ağır rampa iniş çıkış superdi türkiyede berezilya, alman ve ingiliz malları mevcuttur bence en tutulanı düz pompa ingiliz olanıdır

TT 55 link=topic=15785.msg846437#msg846437 date=1392321719' Alıntı:
üst kapaktan su girip yağı bozuyor mu.benimkinde hemen bozulurdu..
yok abi yag bozulmuyor kapak contaları ile alakalıdır o. ve bu sene fordda başka bi balata taktım tamamen kendim çaktırıp kendim taktım bu kadar olacağını zannetmezdim ilk başta pek tat vermedi balatalar acıldıkdan sonra bi ince ayar daha yaptım yatak ayarı falan. şuan ileri nasıl tutuyorsa geri de oyle tutuyor kesinlikle bırakma kaçırma yok ısınma su kaçınca tutmama hayatta. deneme tahtası olarak kullandım ama baya işe yaradı sıfır sayılacak bir 65 56s var arkadaşımda onun frenlerinden bile kuvvetli oldu. nasip olursa civardaki 3000 3600 tarzı ford ve 135 240 mf lere uygulacağım bu frenleri. yeterli takım ve makina mevcut şimdi bir 240 var balataları tornaya verdik aynı sonucu 240 dada alırsam piyasaya yapacağım