AĞARLIK ÖNEMLİDİR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URL=http://www.resim-yukle.gen.tr/viewer.php?file=vqyuephilfbo62le1r.jpg]
vqyuephilfbo62le1r.jpg
[/URL]

Ynt: AĞARLIK ÖNEMLİDİR.

Arkadaşım, öncelikle hayırlı olsun. Fazla ağırlık iyidir ama biryere kadar. Özellikle bu traktörde ben pek aşırı ağırlık kullanmanı tavsiye etmem. Neden dersen; Başak traktörde ZF T337 tipi şanzumanın yerlileştirilmiş hali kullanılmakta. Bu şanzuman, Erkunt ' lardaki T537 ' nin bir düşük versiyonudur ve limiti de 70 hp ve maksimum 270 Nm motor torkudur. Başağın bu modelde kullandığı motorun tork değerini bulamadım ama şanzuman limitinin üzerinde olabilir. Bu model için de bildiğim kadarıyla Başak tarafından şanzumanda herhangi bir güçlendirme yapılmadı. ZF 337 şanzumanın en zayıf noktası mahruti rulmanıdır ve 8073 steyrlerde ve 2073 başaklarda bu rulman sıklıkla arıza çıkarmaktadır, bu modeller özellikle arka aksı dağıtmasıyla ünlüdür. Ki daha güçlü bir motorda bu risk daha da artmaktadır.

Canını sıkmak istemem arkadaşım ama dost acı söyler. Mühendis böyle bir yaratık işte, çoğu şeyi deneme yanılmayla görür. Bu modeli piyasaya çıkarıyorlar, sonrasında yaşanacak sorunlara göre çözüm üretmeye çalışırlar. Bu sadece türklere has birşey de değil, tüm dünyada böyle. ithal markalar ise bu denemelerini öncelikle 3. dünya ülkelerinde yaparlar, sorun yaşamazlarsa o modeller gelişmiş ülke pazarlarına girerler. New holland da TTF aracılığıyla yeni modellerinin bir kısmını öncelikle ülkemiz çiftçisi üzerinde test etmekte.

Kimseyi kötülemek amacında değilim, sadece o kadar para verip de karşılığında sorunlar yaşamak kimsenin hakkı değildir.

Ayrıca Başak, kendi sitesinde nedense bu modeli tanıtmamış.

ersanakyai link=topic=15922.msg143241#msg143241 date=1233003032' Alıntı:
Arkadaşım, öncelikle hayırlı olsun. Fazla ağırlık iyidir ama biryere kadar. Özellikle bu traktörde ben pek aşırı ağırlık kullanmanı tavsiye etmem. Neden dersen; Başak traktörde ZF T337 tipi şanzumanın yerlileştirilmiş hali kullanılmakta. Bu şanzuman, Erkunt ' lardaki T537 ' nin bir düşük versiyonudur ve limiti de 70 hp ve maksimum 270 Nm motor torkudur. Başağın bu modelde kullandığı motorun tork değerini bulamadım ama şanzuman limitinin üzerinde olabilir. Bu model için de bildiğim kadarıyla Başak tarafından şanzumanda herhangi bir güçlendirme yapılmadı. ZF 337 şanzumanın en zayıf noktası mahruti rulmanıdır ve 8073 steyrlerde ve 2073 başaklarda bu rulman sıklıkla arıza çıkarmaktadır, bu modeller özellikle arka aksı dağıtmasıyla ünlüdür. Ki daha güçlü bir motorda bu risk daha da artmaktadır.

Canını sıkmak istemem arkadaşım ama dost acı söyler. Mühendis böyle bir yaratık işte, çoğu şeyi deneme yanılmayla görür. Bu modeli piyasaya çıkarıyorlar, sonrasında yaşanacak sorunlara göre çözüm üretmeye çalışırlar. Bu sadece türklere has birşey de değil, tüm dünyada böyle. ithal markalar ise bu denemelerini öncelikle 3. dünya ülkelerinde yaparlar, sorun yaşamazlarsa o modeller gelişmiş ülke pazarlarına girerler. New holland da TTF aracılığıyla yeni modellerinin bir kısmını öncelikle ülkemiz çiftçisi üzerinde test etmekte.

Kimseyi kötülemek amacında değilim, sadece o kadar para verip de karşılığında sorunlar yaşamak kimsenin hakkı değildir.

Ayrıca Başak, kendi sitesinde nedense bu modeli tanıtmamış.
ne yazık ki dedikleriniz doğru....biz 2006 da bi tane çiftçeker başak almıştık.yaklaşık 1400 saatteydi.çokta güzel kullanıyorduk.balya makinasında,tarla sürmede bize yetiodu.daha sonra bayii bizi 2007 başak almamızı söledi.bizde aldık. :S almaz olaydık.direksiyon kemik gibi geldi öle de gitti.traktörü aldığımızdan 1 ay sonra 3 traktör birleştik we yer sürmeye başladık.ama berbattı....direksiyon arızalı gelmişti...ztn bizim valtraya dönmemiz 2. aldığımız başaktan dolayı..iyi kide valtra almışız o başka tabii.ama bi şirket ürettiği malı telafi etmeli.ben bunu başakta göremedim.geçen sene 2005 model tek çeker başak alalım dedik :S bu seferde kışın havanın 2-3 derecelerde seyrettiği zmn conta yaktı...sonra sattık gitti.eğer başak çiftçilerde steyr havası yarattığı zmn bence hedefine ulaşmış demektir.

fakat şunuda unutmadan sölim..babaeski tarım festivalinde başak görevlisi 2085 lerin defransiyel ve motor aksamının değişik olduğunu söylemişti.ne doğru bilemem :S

sanırım resim çekmek için ağırlıklar.bildiğim kadarı ile ağırlıklı kullanmaya gerek yok bu motoru.yorumlardaki görüşlerede katılıyorum, kim dört dörtlük motor yapmışki, her zaman bir yenisini yaparlar ufak bi değişiklikle kaptırırlar biz çiftçiye.her zaman bu böyle olmuştur.ne yapalım kendi motorumuzu kendimizmi yapalım yani... :S

doğru söylüyosun ama napalım elimizden bu geliyor başak fabrikası kendisi yenibir tasarım yapmadıkca bu modellerde aynı hatalar olacak yıllardır aynı model ilk steyr kaçta başladıysa şimdide aynı sadece kaporta ve biraz motor değişti blok aynı mesela 70 66 blok nasıl dikkat ettinizmi başakların iki katı adamlar kalite yapıyorlar ama işte bir sorunu var cok mazot yakıyo en iyisi 70 66 newholland alıp turbo ve intercool taktırırsak güzel olur ELİNE SAĞLIK GÜZEL RESİMLER

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...