Tümosancılar El Ele Verelim

Bazı forum ve video sitelerinde tümosanın ne kadar iyi bir traktör olduğunu farkededen birileri tümosan motorlarını rencide etmek için çekişmelerde tümosanı asılttırıyorlar.Ama gerçekler acıdır.Tümosanı asılacak motoruda tanımıyom.Kendimde ve cevremde tümosancı çok herkeste memnun.Güçlü bir traktör birde her traktörle takıyoz şuana kadar hiç biride asılamadı tümosanı.
Sizleri bu konuda hassasiyete davet ediyorum

RAKİPSİZ PEHLİVAN TÜMOSAN

Ynt: Tümosancılar El Ele Verelim

tümosan 1 tane.dayınlar tarlada 10no 4 lü pulluklarla yarıi yaptılar.74-80 steyr8073 fıar780 ve fıat70-56. tümo fark attı walla arkasından 70-56 onun arkasından steyr ve en sonda fıat780 kaldı

arkadaşlar tümosan on numara kullanan bilir bazları yazmışlar kırık tutmadu hidroliği falan valla arkadaş ben inanmıyorum nedenmi arkadaş bizim burda köyde 74 80 var sıfır aldılar bir sefer servise gitti oda turbo taktırmak için adam menun arkadaş hayıtlı uğurlı olsun kullanan bilir ön ceden bende sewmezdim tümosanı ama sonradan farkı anladım tümosan yani TÜRK BOGASI

neresi aynı ilk olarak frenler disk,ford kuru balata.yeni tipler 12+12,ford 8+2.tümolar euro2,ford yokkk.hidrolikler eskiler electro lift,yeniler mandallı,ford elle kumanda bunlar aklıma ilk gelenler bunlar gibi daha bir sürü şey war 69 un teknolojisi ile bugünkü teknoloji arasında dünya kadar fark war.Sonuç ta çalışan makina arıza çıkarabilir,çok iyi denilen sameler bile(bizim burdan aldılar)yeniyken bile dewriyaş plakası dahıttı tek tük hatalı üretimler olabilir.Bu her firmada meydana gelir.En önemlisi serwisi anında tarlaya kadar geliyo we traktörlerinin arkasındalar..TÜMOSAN TÜRK BOĞASI..

özellikmi bunlar 6420 dede permo depriyaj geri ön torku depriyazsız vites gecişleri common rail motor ve kabin süs pansiyon secenekleri bunlarbazıları istersen daha sayabilirim senin kinin yanında teknolojimi siz yinede söyleyin faprikaya biraz özellik atsın

bizde o kadar parayı wersek bizimkilerdede olur...sen yine bildihini söyle, sakın ülkemizin sanayisi gelişmesin siz gidin awrupayı zengin edin...zaten bu ülke, türk malları, türk firmaları bu görüşlere sahip kişiler yüzünden gelişip kalkınamıyo....6420 yi herkez alamıyo ama 74-80 i küçük çifçiler bile alabiliyo...bu yüzdende sen ne dersen de... bana geri çıkarken dewriyaja basmak zor gelmiyo..bu yüzden de o kadar çok paralar werip alamıyoruz şu sizin awrupa malı traktörleri...TÜMOSAN bize yetiyo..

kim nedese desin kullanan bilir eskiden neye basıyodunuz depryaj yrine eski günleri unutmayın yeniler çıkınca eski günleri unutur oıldunuz nederseniz deyin geri gelirken debryaja basmanın bile bi tadı zevki var dedikleri gibi siz avrupayı zengin edin sadece türk malı geriden ve gelişimden öksüz kalsın sanıyorum ki şu avrupa alımını bırakıp ta türk malına dönersenin ozaman gelişir maddiyata çogaldıkça ona göre özellikler artıcak ilk çıkan avrupalarda bile okadar özellik yoktu farkındaysanız alan olunca özellik artı neyse ne sölesem anlamıyana boş anlayana hoş

evet
nforcer link=topic=16128.msg194227#msg194227 date=1247334889' Alıntı:
ha bide tümonunkilere özellikmi diyosun...senin şu mettetiğin john deere lerde önceden el freni bile yoktu... zuha-*-s
evet hala yok yoksa siz hala elfrenimi cekiyosunuz kocum biz park vitesine gectik ama harbiden geri gelirken depraja basmakta cok zevklidir ya gercekten ha bide şunu yapın bakim motor kırk suratla giderken geri gelinn yada birinci vitese düşürün

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum size şunu söylemek isterim
GAVUR MALI traktörleri yıllarca övdükte elimize ne geçti yabancı bizim tarım sektörünü öldürmek için elinden geleni yapmadımı ?
yıllarca memleketimizin sanayisini yoketmek için çalışmadımı
o zaman size soruyorum neden bu yabancı mallarını kolluyorsunuz
efendiler ister anlayın ister anlamayın tümosan bu ülkenin,bu toprağın,bu insanların gözbebeğidir
sizi bilmem ama ben tümosanın bu topraklarda gelişmesini destekleyen insanlardan birisiyim
tümosanın gelişmesi ve desteklenmesi için bende varım