işte size 1976 model ispanyol 175liğim

öncelikle aranıza yeni katıldım ve bi traktör manyağı olarak çok hoşuma gitti fotolar ve videolar.ama gördüm ki daha çok yeni traktörler var çok fazla 100 serisi massey bulamadım.neyse benim motorun resimlerini paylaşmak istedim.şimdiden yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim

Ynt: işte size 1976 model ispanyol 175liğim

öncelikle aramıza hoş geldin.. eskiden benim dedemdede bunun ingilizi varmış fakat 2 sene önce sattığı için ben hiç kullanamadım..1 kez tarla sürürken gördüm 4 lü pullukta ötüyordu resmen ..herkes 175 liğin ingilizine güzel makina diyor... acaba ispanyoluyla arasında ne fark var biliyormusun_?

çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için.evet ince tekerlek daha kullanışlı oluyor.bu altındakilerin miladı doldu aslında biz de inceltmeyi düşünüyoruz.pancarın arasına falan sığmıyor bununla malesef.bi de ekin biçerken hep destelere basıyor.o yönden biraz iyi olmuyor.ingilizle farkı fiyatta da farkediyor.ingilizler iyi para ediyor.bi de bu ispanyolların kışın çalışması biraz nazlı oluyor.havaya bulut gelse hissediyor desem yeridir :D hoş bizim motorun da bakıma ihtiyacı var ama gene de iyi çalışıyo kışın bu haline bakarak yani :D çekişte ispanyolu tek geçerim.valla köpek gibi çekiyor

aramıza hoşgeldin..römorka bakarak kastamonu ' lumusun diyecektim ki il bölümünde kastamonu yazdığını gördüm..kastamonunun neresindensin...resimler de çok güzel eline sağlık...

kastamonu taşköprü arkadaşım.bizim oyanda hep böyledir romorklar.hiç 4 teker kullanmayız biz.bunlar çok sağlıklı oluyor patinaj hususunda.kancaya yük bindiği için 135 liklere bile en az 5-6 ton pancar atarlar bizim oyanda.tabi ford 3600 e 11 ton atıp kancayı koparan çılgınlar da olmuyor değil

karatekamil link=topic=16153.msg145038#msg145038 date=1233267145' Alıntı:
kastamonu taşköprü arkadaşım.bizim oyanda hep böyledir romorklar.hiç 4 teker kullanmayız biz.bunlar çok sağlıklı oluyor patinaj hususunda.kancaya yük bindiği için 135 liklere bile en az 5-6 ton pancar atarlar bizim oyanda.tabi ford 3600 e 11 ton atıp kancayı koparan çılgınlar da olmuyor değil
ewet orda hep kamyon şasesi römork kullanılıyorlar..ayrıca römorklarda frende mevcut..ford 3600 ve 3610 çok kullanılıyor...

evet aynen dediğin gibi kardeşim.hatta bizim araba çift kat şase.biz motoru mütahitten almışız.ozamanlar harfiyat işleri traktörle yapılıyormuş bizim orda.evet fren sistemi çok süper mükemmel diyebilirim hatta.tosya da yapılan mak-san arabalar bizim orada çok tutulur.kardeş sen nerden biliyosun bu arada yaw geldin galiba bizim oyana he :D

karatekamil link=topic=16153.msg145631#msg145631 date=1233330689' Alıntı:
evet aynen dediğin gibi kardeşim.hatta bizim araba çift kat şase.biz motoru mütahitten almışız.ozamanlar harfiyat işleri traktörle yapılıyormuş bizim orda.evet fren sistemi çok süper mükemmel diyebilirim hatta.tosya da yapılan mak-san arabalar bizim orada çok tutulur.kardeş sen nerden biliyosun bu arada yaw geldin galiba bizim oyana he :D
ben 1994-1999 yılları arasında kastamonu ağlıda kaldım..tabi o zamanlar küçüktük çok fazla birşey hatırlamıyom..ama şunu iyi hatırlıyorum orda hep enter kullanırlardı,markanın adı farklı olabilir orda öyle diyorlardı..bu kadarını hatırlıyorum...galiba international..

teşekkür ediyorum arkadaşlar
mrram link=topic=16153.msg146607#msg146607 date=1233419864' Alıntı:
ben 1994-1999 yılları arasında kastamonu ağlıda kaldım..tabi o zamanlar küçüktük çok fazla birşey hatırlamıyom..ama şunu iyi hatırlıyorum orda hep enter kullanırlardı,markanın adı farklı olabilir orda öyle diyorlardı..bu kadarını hatırlıyorum...galiba international..
evet dostum enter derler bizim orda.taşköprü tarafında çok yaygın değil ama ağlı daday o taraflarda fazladır onlar.canavar gibidir emme haaaa international toe mccormick falan var ya bunların hepiciiine enter derler bizim oyanda

karatekamil link=topic=16153.msg147010#msg147010 date=1233441439' Alıntı:
teşekkür ediyorum arkadaşlar evet dostum enter derler bizim orda.taşköprü tarafında çok yaygın değil ama ağlı daday o taraflarda fazladır onlar.canavar gibidir emme haaaa international toe mccormick falan var ya bunların hepiciiine enter derler bizim oyanda
ewet çok güzel çekiyor..rampalarda o koca römorkları pancar yüklü çıkarıp indiriyorlar...