Kurduğum Yamalar Çalışmıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

slm ben burdan araba yaması varmış onları yükledim readmedeki kodları belirtilen yerlere yazdım ve dosyaları yerlerine kopyaladım ama çıkmadı sadece gübre arabasının yerini değiştirip ters çevirdi

Ynt: Kurduğum Yamalar Çalışmıyor!

Abi bazen böyle sorunlar olabiliyo.Ben yamaları yapmayı tamm olarak biliyorum ama bazen benim de yapamadığım yerler oluyo tek çare tekrar denemen ya da yamayı yapmamandır ! Malefes elimizden bu kadar gelio abi !

eyer saveli oyundan dewam edersen sonradan yükledigin modlar etkinlesmez yeni bi oyundan baslaman gerek eyer hala çıkmıyosa bazen mapdan dolayı araçları görüntüleyemiyosun ama bunun çözümüde aracın oyuna basladıgında duracagı yeri ayarlıyarak gidere bilrisin henüz bende tam olarak bu konuda ilerleme kaydetmis deyilim sadece iki kez denedim we sonucunu aldım
yer degiştirme olayınıda söyle yapabilirsin
mesela
<vehicle filename='data/vehicles/steerable/TX68/TX68.xml' xPosition='-477' yOffset='0.5' zPosition='441' yRotation='0' />
böyle ' ' careervehicles ' ' li bir aracın var yapaman gereken sadece xposition, yoffset, zposition, yrotation un rakam larını degistirmek söyleki orjinal xPosition= ' ' -447 ' ' yerine xPosition= ' ' 180 ' ' yazarsan ve diyerlerinede bunu uygularsan aracın ilk konumunu degistirmis olursun benim tamsiyem aracı ciftligin tam ortada cıkarmak icin xPosition= ' ' 180 ' ' ,yOoffset= ' ' 0.5 ' ' ,zPosition= ' ' 180!! ,yRotation= ' ' 180 ' ' yaparsan arac tam mapin ilk dogdugun yerin (çiftligin) tam ortasında bulursun kolay gelsin !!!

nac91 link=topic=16195.msg144835#msg144835 date=1233249507' Alıntı:
eyer saveli oyundan dewam edersen sonradan yükledigin modlar etkinlesmez yeni bi oyundan baslaman gerek eyer hala çıkmıyosa bazen mapdan dolayı araçları görüntüleyemiyosun ama bunun çözümüde aracın oyuna basladıgında duracagı yeri ayarlıyarak gidere bilrisin henüz bende tam olarak bu konuda ilerleme kaydetmis deyilim sadece iki kez denedim we sonucunu aldım
yer degiştirme olayınıda söyle yapabilirsin
mesela
<vehicle filename='data/vehicles/steerable/TX68/TX68.xml' xPosition='-477' yOffset='0.5' zPosition='441' yRotation='0' />
böyle ' ' careervehicles ' ' li bir aracın var yapaman gereken sadece xposition, yoffset, zposition, yrotation un rakam larını degistirmek söyleki orjinal xPosition= ' ' -447 ' ' yerine xPosition= ' ' 180 ' ' yazarsan ve diyerlerinede bunu uygularsan aracın ilk konumunu degistirmis olursun benim tamsiyem aracı ciftligin tam ortada cıkarmak icin xPosition= ' ' 180 ' ' ,yOoffset= ' ' 0.5 ' ' ,zPosition= ' ' 180!! ,yRotation= ' ' 180 ' ' yaparsan arac tam mapin ilk dogdugun yerin (çiftligin) tam ortasında bulursun kolay gelsin !!!

Abi sitede yenisin, yine de bu başarı maşallah :D

eh bizde kendi çapımızda birşeyler yapmaya çalışıyoruz ama cakirr42 arkadaşımız sorununu halede bilmişdir umarım hala bir ses yok ayrıca bu araçların ilk konum olayını kimse anlatmadıysa bir konu başlıgı yapıp sabitlenmesi gerekir diye düşünüyorum !!!

Ls 2008 oyunundaki yamaların temel anlatımı sitemizde ls 2008 bölümü adı altında mevcuttur bizde isterizki yamaların kurulumunu harfi harfine anlatalım belirtelim ama neyazıkki her yamanın kurulumu farklı oldugu ıcın sitemizde mevcut olan temel anlatımdan yola çıkarak birazda deneme yanılma yoluyla bütün yamalardan olumlu sonuç alınabilir sadece biraz sabır ve mantık Arkadaşlar.. Ayrıca konum derken nedemek istediniz tam olarak anlıyamadım?

cakirr42 link=topic=16195.msg144777#msg144777 date=1233243397' Alıntı:
slm ben burdan araba yaması varmış onları yükledim readmedeki kodları belirtilen yerlere yazdım ve dosyaları yerlerine kopyaladım ama çıkmadı sadece gübre arabasının yerini değiştirip ters çevirdi
Hangi yamayı kurmaya çalıştığınızı belirtirseniz yardımcı olabilirim.. Muhtemelen ufak bi hatadan oyunda görememiş olabilirsiniz. Hatırladığım ve denediğim kadarıyla ls 2008 oyununda araba,jeep,kamyon,tır yamalarında sorun yaşamamıştım..

mocıtu link=topic=16195.msg145297#msg145297 date=1233272611' Alıntı:
Ls 2008 oyunundaki yamaların temel anlatımı sitemizde ls 2008 bölümü adı altında mevcuttur bizde isterizki yamaların kurulumunu harfi harfine anlatalım belirtelim ama neyazıkki her yamanın kurulumu farklı oldugu ıcın sitemizde mevcut olan temel anlatımdan yola çıkarak birazda deneme yanılma yoluyla bütün yamalardan olumlu sonuç alınabilir sadece biraz sabır ve mantık Arkadaşlar.. Ayrıca konum derken nedemek istediniz tam olarak anlıyamadım?
evet deneme yanılma yönteminde ve değişik yüklemelerde haklısın ama benim deyinmek isdedigim senin de sordugun konum olayı şu şimdi modu oyuna uyguladıgımızda modun içindeki arcın veya aletin oyuna ilk girdigimizde belli bi yerde çıkar hatta bazı arkadaşlarımız üst üste düşdügünüde söylüyorlar arac veya aletlerin işde bu sorunu gidermek ve kurdugumuz arac veya aleti elimiz attıgımız gibi bulmak icin yerlerini ayarlaya biliriz yani x-y-z kordinatlarında oynama yapabiliriz sanırım bu mod yükleme programında zaten yapabiliyoruz elle (manuel) yüklemelerde ise direk modun içindeki verileri oyuna kopyaladıgımızdan bu olmuyor ama dedigim gibi x-y-z kordinatlarıyla bu işlemi hallede biliriz umarım anlata bilmisimdir !!!

nac91 link=topic=16195.msg145302#msg145302 date=1233274508' Alıntı:
evet deneme yanılma yönteminde ve değişik yüklemelerde haklısın ama benim deyinmek isdedigim senin de sordugun konum olayı şu şimdi modu oyuna uyguladıgımızda modun içindeki arcın veya aletin oyuna ilk girdigimizde belli bi yerde çıkar hatta bazı arkadaşlarımız üst üste düşdügünüde söylüyorlar arac veya aletlerin işde bu sorunu gidermek ve kurdugumuz arac veya aleti elimiz attıgımız gibi bulmak icin yerlerini ayarlaya biliriz yani x-y-z kordinatlarında oynama yapabiliriz sanırım bu mod yükleme programında zaten yapabiliyoruz elle (manuel) yüklemelerde ise direk modun içindeki verileri oyuna kopyaladıgımızdan bu olmuyor ama dedigim gibi x-y-z kordinatlarıyla bu işlemi hallede biliriz umarım anlata bilmisimdir !!!

Evet güzel anlatmışsın abi.Şimdi mantığı anladıktan sonra hiç de zor olmamalı diye düşünüyorum.Bu kordinatlarla oynayarak ekipmanlarınızın nereye düşeceğini ve oyun açılırken nerede başlıyacağına karar veriyor denile bilir o yüzden biraz krucalayınca anlamış olursunuz diye düşünüyorum :D

furkan olay aynen senin bahsettigin gibi ben dün gece üzerinde uzun ugraşlar verdikden sonra oalyı tam olarak cözdüm zaten zor bi yanıda yok yukarda baksettigim gibi x-y-z kordinatlari degiştirmek gerekiyor ama mapında kordinat bilgilerine sahip olmak gerekiyor ben birazını ögrendim mapin korninatlarının ne yazınca nereye cıkacagını dedigim gibi forumda böyle bi konu yoksa yeni bi baslık altında sabitleştirilmeli diyorum veya yama kurulumu bölümüne eklenmeli
saygılarımla !!!

nac91 link=topic=16195.msg145499#msg145499 date=1233321125' Alıntı:
furkan olay aynen senin bahsettigin gibi ben dün gece üzerinde uzun ugraşlar verdikden sonra oalyı tam olarak cözdüm zaten zor bi yanıda yok yukarda baksettigim gibi x-y-z kordinatlari degiştirmek gerekiyor ama mapında kordinat bilgilerine sahip olmak gerekiyor ben birazını ögrendim mapin korninatlarının ne yazınca nereye cıkacagını dedigim gibi forumda böyle bi konu yoksa yeni bi baslık altında sabitleştirilmeli diyorum veya yama kurulumu bölümüne eklenmeli
saygılarımla !!!

Evet katılıyorum bazı konularda tek tük anlatılmış ama yeterli değil yetkim olsa konu açar sabitler ve güzel bir şekilde herkesin görüşlerini ele alarak anlatırdım !

Furkan hangı yamayı nası anlatıcaksın? hepsi birbirinden farklı.. ben hepsını tek tek anlatırım acıklarım dıyorsan sen anlat ben konuları sabıtlıcem..

bakın burda konu yama deyil burda olay kordinat oyuna yükledigimiz arabanın nerde cıkacagı yanı yamayi yüklemeyi bilen bi insanın gayet raaht bi seyilde yapacagı bisey ayrıca yama yapmakdanda cok daha kolay bisey yukarda anlattım nasıl oldugunu tekrar okuyun isderseniz !!!

nac91 link=topic=16195.msg145924#msg145924 date=1233338412' Alıntı:
bakın burda konu yama deyil burda olay kordinat oyuna yükledigimiz arabanın nerde cıkacagı yanı yamayi yüklemeyi bilen bi insanın gayet raaht bi seyilde yapacagı bisey ayrıca yama yapmakdanda cok daha kolay bisey yukarda anlattım nasıl oldugunu tekrar okuyun isderseniz !!!
Arkadaşım ben neyı paylasıp neyı anlattıgının farkındayım ben 7 ay oncesınden beri oynuorum bu oyunu ve neın ne oldugunu bılıyorum benımde sana demek ıstedıgım konu bırcok konunun ıcınde senın anlatmak ıstedgın mevzu var.. ayrıca her cumlenın sonuna ünlem koymak zorunda degılsın neyı ıspatlamaya calısıyosun?

7 aydır oynuyo ola bilirsin dogrudur ama dikkat ettiysen eyer böyle bi konu yoksa dedim varsa vardır olay bitmsidir
ayrıca ünlemler benim imzam ondan dolayı koyuyorum bişey belirtmek veya kanıtlamak için deyil !!!

hayatın korku dolu heralde ayrıca emir kiplide konusmamaya ozen goster olay bıtmeden sıtede arastırmanı yap ettıgın lafın arkasında oyle dur ozman.. olayı varsa var bitmiştire getirme..

benim hayatımdaki korkular seni ilgilendirmez ve senin hayal bile edemeyecegin korkularım oldugundan emin ola bilrsin ben burdada korkacak bir şey görmüyorum orda emir vermeyede calışmadım benim için olay bitmiştir dedim belki yanlış ifade etmiş ola bilirim ama özürümüde dilerim ben bu konuda söylemek isdedigim su söyle bi baktımda herkez nedense yamayı yapsalar bile üst üste düsen araclardan bahsediyolar belki buna bi çözüm olur diye bilgi vermek isdedim bilgi orda isdeyen alır isdetemeyen almaz bu konunun neden bukadar büyütüldügünüde anlamış deyilim !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...