çiftçi desteği erkene alındı

Ynt: çiftçi desteği erkene alındı

emre3497 link=topic=16360.msg156712#msg156712 date=1235065720' Alıntı:
arkadaşlar başka nerelerin yattı bilen varsa cevap yazabilir mi?
bizim burda daha yatmadı ne zaman yatcak bi bilgimde yok valla...
bugün yatmış primler sivas kangal ama bazılarının ki yatmış bazılarının ki yatmamış

bugün star haberde bir çiftçi tepkisini dile getirmiş seyrettim.pek konulara giremedi ama en azından ziraat odası başkanın dan daha güzel konuştu.başkan akp ye lütüfda bulunuyor. çiftçinin sorunu çok ama adam bir kelime etmiyor.

Haberi bende izledim.Çiftçi kardeşi takdir ettim.Bakanı bulmuşken tepkimizi dile getiricez.Getirmezsek daha çok ezerler çiftçiyi...Hatta bakan bi kaç tane daha hesap yapar...Bundan 6 yıl önce buğdayda maliyetin %26 desteklenirken şimdi ise %32 ' sini destekliyoruz diye söyler ve çiftçi şimdi daha çok kazanıyor bile diye bilir...Ben beklerim... Ey insan koca bakansın hesabı kitabıda bilirsin.Bu millete yüzde bilmem kaç destek veriyorumda, şölede yapıyorumda diyorsun da hiç bi bakmıyorsun bunlar eskiden nekadar kazanıyordu şimdi ne kadar kazanıyorlar diye...

Arkadaşlar bunca insanın bi yerden örgütlenip tepkisini dile getirmesi gerekir...Gerekli kuruluşlar, kendi kurumlarının haklarını aramıyorsa, o kuruluşta çalışanların kendi haklarını aramaları gerekir...Eminim ki bu çiftçi milleti bi yerden hakkını aramaya başlasın.Devamı gelecektir.Katılım artacaktır...

Şunuda unutmadan belirteyim o abimizin verdiği bi örnek çiftçinin halini belli ediyordu...Dedi ki ' ' Benim eskiden evimde sürekli mazotum bulunurdu.Şimdi ise traktörüm deposu boş ' ' ...Sadece bu kadarı bile Çiftiçinin durumunu ortaya koyuyor...