50 kuruşluk fiyat süt ineğini kestiriyor, eylem kapıda

Süt fiyatlarının çok düşük kalması nedeniyle çiftçiler isyan etmeye ve ineklerini kesmeye başladı. İsyanını anlatmakta zorlanan üreticiler ilan ve adım adım yürürlüğe koymayı planladıkları protestolarla seslerini duyurmaya çalışacak. Tekirdağ süt çiftliklerinde üretilen sütün litresi yaz ortasında 80 kuruşa satılırken bugünlerde 50 kuruşa zor müşteri buluyor. Besiciliğin maliyeti de artınca çiftçiler çareyi süt ineklerini kesmekte buluyor. Türkiye Tarım Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, sütteki sorunun ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekerek, konunun acilen Bakanlar Kurulu gündemine alınmasını istedi. Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı ' na, 'Gelin geçmiş yıllarda olduğu gibi okullarda çocuklara süt dağıtalım. Böyle bir kampanyaya destek veririz. Süt firmaları da verecektir' çağrısı yaptı. 'Türkiye ' de vasıflı inek bulmakta zorlanıyoruz' diyen Yıldırım, Amerika ve Avustralya ' dan düve ithal edildiğini söyledi ve ekledi: 'Özellikle doğuda inekler kesiliyor. Hükümet bu konuda acilen tedbir almalı.' Bu arada çözüm arayan Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) ise düzenlediği basın toplantısı ile ilanlardan yanıt alamayınca seslerini duyurmak için ilginç eylemler planlamış. Dernek başkanı Nizam Kağıtçıbaşı, Taksim ' de inekleriyle bir gösteri yapmayı, Başbakanlık önüne buzağı getirmeyi, Anıtkabir ' e çıkmayı planladıklarını belirtti. Bu arada Tarım Bakanı Mehdi Eker, sütte arzdan kaynaklanan sorunu çözmek amacıyla okul sütü programı uygulama ve arz fazlasını süt tozuna dönüştürmek için fon kurmaya çalıştıklarını bildirdi.

Ynt: 50 kuruşluk fiyat süt ineğini kestiriyor, eylem kapıda

bu devletin çiftçiye yapmış olduğu bir şerefsizlik kepazelik!!!geçtiğimiz günlerde çiftçi dostlarımız güzelim ineklerini düvelerini kestirmek için mezbahadan gün alamıyordu fyopunluktan!!!bu yaptıkları ne böyle,çitfçiyi zor durumda bırakmaktan başka hiçbir şey değil!!!1 litre süt için harcadığı para 50 kuruşmu bir çiftçinin eee?dışarıda millet neden en az 1.5 liraya süt alıyor peki!!!nereye gidiyoruz dostlar zamanında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk nasıl çiftçinin derdini dinlerdi sohbet ederdi onlarla,ama şimdiki başımızdaki iki yüzlü amerika yandaşları ananıda al git,ağzını topla deyipte bağırırsa ve bunları yine başımıza getiren vatandaşımızda suç diyrum ben!!!örnek verecek olursak yanlış anlamayın fındık üretici abilerim kardeşlerim geçtiğimiz yıl fındık tarlalarını yakan yıkan bağıran tvde siz değilmiydiniz!!!ne diye o iki yüzlü şerefsizler geldiğinde onların kuklası oluyorsunuz,yandaşçılık yapıyorsunuz!!!

türkiye çok yakında etin kilosunu 30 -40 liraya yemeye başladığında sebebi ne diye düşünecek hayvancılık yapan çifçiler olarak gülme sırası bizede gelecek güzelim süt ineklerimizi malesef kestiriyoruz inek olmayınca danada olmayacak ,et te olmayacak hayvancılıkla uğraşan arkadaşlar bilirler şu anda pazara hayvan gelmemekte 4,5 aylık dana 1500 lira alıcı bulmakta besi çiflikleri boş durumda eti ithal ediyorlar ama taze sütüde ithal etsinler .

susurluklu10 link=topic=16363.msg213367#msg213367 date=1252617118' Alıntı:
bu devletin çiftçiye yapmış olduğu bir şerefsizlik kepazelik!!!geçtiğimiz günlerde çiftçi dostlarımız güzelim ineklerini düvelerini kestirmek için mezbahadan gün alamıyordu fyopunluktan!!!bu yaptıkları ne böyle,çitfçiyi zor durumda bırakmaktan başka hiçbir şey değil!!!1 litre süt için harcadığı para 50 kuruşmu bir çiftçinin eee?dışarıda millet neden en az 1.5 liraya süt alıyor peki!!!nereye gidiyoruz dostlar zamanında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk nasıl çiftçinin derdini dinlerdi sohbet ederdi onlarla,ama şimdiki başımızdaki iki yüzlü amerika yandaşları ananıda al git,ağzını topla deyipte bağırırsa ve bunları yine başımıza getiren vatandaşımızda suç diyrum ben!!!örnek verecek olursak yanlış anlamayın fındık üretici abilerim kardeşlerim geçtiğimiz yıl fındık tarlalarını yakan yıkan bağıran tvde siz değilmiydiniz!!!ne diye o iki yüzlü şerefsizler geldiğinde onların kuklası oluyorsunuz,yandaşçılık yapıyorsunuz!!!
haklısın toprağım....
camkinoz link=topic=16363.msg213556#msg213556 date=1252656571' Alıntı:
Vallaha haklısın kardesim .ama süt fiyatları yukselecek işallah yaa ..
bi yükseltiyolar...sonra dahada aşağı çekiyolar....yem her zamanki gibi altınla yarışıyo....nası olur bu vatandaş kendini nası toparlar hiç bilmiyorum...

allah büyük görür çiftçiyi inşallah...o zaman görürler bakalım eymi yaman gerçek beymi yaman!!!şehirdeki memur,gariban milletim,fakir fukara ne durumda olucak!!!allah sonumuzu hayır eylesin...

susurluklu10 link=topic=16363.msg214376#msg214376 date=1252868737' Alıntı:
allah büyük görür çiftçiyi inşallah...o zaman görürler bakalım eymi yaman gerçek beymi yaman!!!şehirdeki memur,gariban milletim,fakir fukara ne durumda olucak!!!allah sonumuzu hayır eylesin...
amin diyelim abi başkada bişey yapamıyoruz ya.....