Bu da Benim Köyüm

kayserinin pınarbaşı ilçesine bağlı dikilitaş köyünden bir kaç fotoğraf...
köyümüz 1864 çerkes sürgününden sonra ruslar tarafından osmanlı devletine sürgün edilen çerkesler tarafından kurulmuştur. önceden 100-110 hane olan köyde şu anda sadece 40 hane kalmıştır o da kışın neredeyse yarı yarıya azalmaktadır.
özellikle adana, istanbul, kayseri ve ankaraya göç etmişlerdir köyde yaşayanlar.
tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan köyde kuru tarım yapılmaktadır...
okulumuz öğrenci yokluğundan dolayı kapalıdır köyde olan bi kaç öğrenci de hergün servisle 20 km mesafede olan karakuyu köyüne gitmektedir...
...

fotoğrafların devamı var arkadaşlar ama şu anda bi sorun var galiba yükleme yapamadım..
umarım beğenirsiniz :)

Ynt: Bu da Benim Köyüm

masallah super bı koyunuz var tl90a gercekten ben burdayım demıs renk katmıs resımlere ordakı danalar koyun surusumu masallah duz bı arazı yapısı varr hemen arkası tepelık cok guzel eser bırde cesme varsa eger ama bırsey dıkkatımı cektı fazla agac yok!!!!

salih link=topic=16473.msg148143#msg148143 date=1233590041' Alıntı:
masallah  super bı koyunuz var   tl90a  gercekten ben burdayım  demıs renk katmıs resımlere   ordakı danalar koyun surusumu  masallah duz bı arazı yapısı varr hemen arkası tepelık cok guzel eser bırde cesme varsa eger  ama bırsey dıkkatımı cektı  fazla agac yok!!!!

şu anda buz gibi suyu olan 4-5 tane faal çeşme var köyümüzde zaten havası ve suyu harikadır. arazimiz genelde düzdür...
yazın sıcağında çalışırken tepeden esen rüzgar acayip ferahlatır insanı. öyle 2 sürü dana inek var köyde büyükbaş bayağı var yani :) ama dediğin gibi malesef ağaç sayımız çok az :(

yorumlar için çok teşekkür ederim salih..
..

ağaç sayısının azlığı bizden kaynaklanmıyor..iklim elverişli değil..yanılmıyorsam 20 yıl kadar önce devlet desteği ile yamaç kısımda 2 dönümlük bir yere ağaç ekilmişti deneme amaçlı fakat günümüzde ekilen ağaçlardan eser yok...lakin Çerkezler ağacı ve yeşili seven insanlardır...

haklısın abicim ama malesef iklim yüzünden ağaç yetişmiyor köyümüzde..
ekilen ağaçlar belli bi boya geldikten sonra kuruyor veya hiç tutmuyor... dedelerimiz tarafından ekilen ağaçların da çoğu kurudu ama kalanlar da olmasa hepten ağaçsız kalacaktık, allahtan onlar kurumuyo...
..

ben kangallıyım kardeş aslında çok yakınız birbirimize ama yolumuz düşmedi sizin tarafa ama arazi almayı yani kiralamayı düşünüyoruz sizin oralardan varmı bildiğin 1000 dnm ve üzeri arazi veren

bytk link=topic=16473.msg148194#msg148194 date=1233594920' Alıntı:
ben kangallıyım kardeş aslında çok yakınız birbirimize ama yolumuz düşmedi sizin tarafa ama arazi almayı yani kiralamayı düşünüyoruz sizin oralardan varmı bildiğin 1000 dnm ve üzeri arazi veren

kangala gittim bi kaç kez arazisi güzeldir.. kangallı bizim köyde arazisi olan hasan isimli birinden 150 dönüm kadar almıştık geçen sene...
şu anda arazi kiralayan veya satan yok bizim oralarda, varsa da kendi köylülerine verirler dışarıya bırakmazlar bizim orda ..
..