Gübre fiyatı yüzde 100 arttı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkan Vekili ve Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, 'Aşırı talep ve petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle gübre fiyatlarında yüzde 100 ' ü geçen artış yaşandı' dedi. Tarımsal ürünlerin biodizel ve etanol gibi enerji yakıtı üretiminde kullanılmasının dünyada gübre kullanımını artırdığına işaret eden Sorman, 'Biodizel ve etanol üretiminde kullanılan tarımsal ürünlerin çok çabuk gelişmesi için aşırı bir gübre kullanımı söz konusu. Aşırı talep ve petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle gübre fiyatlarında yüzde 100 ' ü geçen artış yaşandı' dedi.

: Gübre fiyatı yüzde 100 arttı

pıspıs link=topic=1925.msg18029#msg18029 date=1206107083' Alıntı:
iyide biz<im günahımız nedir???dap gübresi 75 milyon olmuş..ne kazanacak bu çiftçi anlamadım valla..zaten mazot belimizi büküyor..allah yardımcımız olsun....
kardes bır deyımvardır bılırmısın tavsan daga küsmus dagın haberı olmamıs dıye cıftcı borç batagında hukumetın umurundamı

yaw be su olaya bak zaten turkıye ekonomısı tarıma dayalı bı ekonomı ben bu sene cok buyuk bı kkrız beklıodum ekomık olarak cok sukur olmadı ama bu cıfcıde ıyı dayandı be bu zamana kadarr yeter artık bıseyler yapmanın zamanı geldı

walla kardeşlerim ALLAH yardımcımız olsun bizi düşünen yok Türkiyenın ekonomisi tarıma dayanıyo ama adamlar balıkçılara ucuz mazot veriyo nasıl iş anlamadım, çiftçiye ndn wermiyo onları kötülemiyorum asla (babam balıkçı)