900 vario serisinin , süspansiyon ve direksiyon sisteminin çalışması...

Ynt: 900 vario serisinin , süspansiyon ve direksiyon sisteminin çalışması...

dikkatimi çektide yandaki kırmızı pistonlar ne iş yapıyor acaba, ani dönüşlerde basınç yaparak denge sağlayıcımı acaba veya öyle tahmin ettim. güzel paylaşım.

gökoğlu link=topic=16749.msg149332#msg149332 date=1233759872' Alıntı:
dikkatimi çektide yandaki kırmızı pistonlar ne iş yapıyor acaba, ani dönüşlerde basınç yaparak denge sağlayıcımı acaba veya öyle tahmin ettim. güzel paylaşım.

Harika bir video kırmızı piston süspansiyon sisteminin ta kendisi buna integrasyon kontrollü süspansiyon sistemide denmekte ve şuan taklidi dahi olmayan FSC ( FENDT STABİLİZASYON KONTROL ) sistemi 900 serisinde standart olarak uygulanmakta teşekkürler atilla abi

demekki doğru tahmin etmişim,atilla abi konuyu birazcık açsan, FSC hakkında, ilginç bir sisteme benziyor. çalışma prensibi gibi..teşekkürler abi.

gökoğlu link=topic=16749.msg149332#msg149332 date=1233759872' Alıntı:
katılıyorum kardeşim...otobüslerde ki sisteme benziyor...ne tarafa yatarsa o taraftaki piston + basınç yaratarak dengelemeye çalışıyor ..aynı zamanda yoldaki çukurlukları hissederek bilgisayar sistemi yardımıyla integrasyon yaparak en uygun süspansiyon değerlerini yakalamaya çalışıyor...çok kısa bir açıklama ama ...kısaca FSC ( fendt stabilite control ) sistemi diyebiliriz diye düşünüyorum...kendi patantidir....saygılar...

6
atilla link=topic=16749.msg149960#msg149960 date=1233818971' Alıntı:
katılıyorum kardeşim...otobüslerde ki sisteme benziyor...ne tarafa yatarsa o taraftaki piston + basınç yaratarak dengelemeye çalışıyor ..aynı zamanda yoldaki çukurlukları hissederek bilgisayar sistemi yardımıyla integrasyon yaparak en uygun süspansiyon değerlerini yakalamaya çalışıyor...çok kısa bir açıklama ama ...kısaca FSC ( fendt stabilite control ) sistemi diyebiliriz diye düşünüyorum...kendi patantidir....saygılar...

60 km/ ve üstü hıza çıkabilmesi için bu şekilde bir süspanse uygulaması şart bence