Arkadaşlar bana traktör konusunda tavsiyede bulunabilirmisiniz...

Arkadaşlar ben çiftlik kurmayı planlıyorum. Devlet destekli olan süt inekciliğinden. Bunun yanı sıra balya mak. ve slaj mak. da alcam ama traktör konusunda kararsız kaldım be daha sıfırdan başlıcam için çok pahalı bir traktör almak istemiyorum ama bunları çalıştırcak bir traktörde bilmiyorum. Yani traktörler hakkında pek bilgim yok :) . Birtane 285s buldum ama onada çok para istiyolar sizler acaba şöyle hesaplı ve bunlara gücü yetecek bir traktör biliyomusunuz ? Heralde bu makinaları çalıştırmak için minimum 80BG gerekiyomuş. Yardımlarınız için şimdiden tşk. ediyorum.

Ynt: Arkadaşlar bana traktör konusunda tavsiyede bulunabilirmisiniz...

Görüşün için tşk. Evet 2. el düşünüyorum ama ben şöyle söyleyeyim daha sıfırdan başladığım için traktöre biraz daha az bütce ayırmak istiyorum mesela gecen bir tane 285s sordum 20 civarı fiyat söylediler. Ben daha düşük maliyetli bir model bulabilirmiyim acaba.

temiz başak 2073 yada steyr 8073 al yada daha modelsiz bişey düşünürsen steyr 768 falan balya makinesi için falan yeterli olur senin işini görür.

grüşleriniz için çok tşk ederim arkadaşlar bakalım bu markalarıda araştırayım :) Malum çok taktör var bide ilk olunca hangisi olcanı bilemiyosun.

bul bi tane temiz 285 s ya da düz canavar gibi iş yaparsın her şeye yeter.
hem öyle 20000tl falan değildir
bu krizde nakit paraya çok uygun fiyata bulursun araştırman lazım
bence 15000 e çok temiz 1990 -1995 model arası bi 285 bulursun. piyasada çok var çünkü .
şahıstan çok uygun paraya bulursun
tümosan 82,80 de canavar gibidir ama 285 kadar piyasada yok .
bende mesela başak 2073 var 2002 model o da iyi ama asla bi 285 kadar veya 82,80 kadar olamaz.

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun. bende bu bu işe bu gunlerde girecem. önce ekipman ve traktörü
aldım sıfır aldım sanada sıfırı tavsiye ederım. başın agrımaz.

Valla arkadaşlar şöylediğiniz traktörler gerçekten güzel traktörler ama hesaba uygun bi tane düşürdüm aldım 12,000 TL ye JD 2040 aldım bitane Görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için ayrı ayrı tşk ederim.