Biçerdöveriniz dekar başına ne kadar yakıyor?

Ynt: Biçerdöveriniz dekar başına ne kadar yakıyor?

doğru deyil 900 gr biçerdöverde bir makınadır. budayın kuvvetine yaşlık tarlanın imarına büyüklüyüne rampasına oparatorun becerisine göre deyişir. 1200gr dan 2litreye cıkbiklir
öernek. ege bölgesi tarla 1300.m biçer tc 56.2005 model yakıt 1000 m karenede 2.lt
yer. adıyaman tarla 500 dönüm biçilen arpa yer düz imarı yapılmış dönümde( 1000) 600gr.

bizim 82 model 8060, dekarda (1000 m2) 900 gr ile 1 litre arasında yakıyor. biçer amcamlar ile ortak olduğundan dolayı herkes her sene dekar başına 1 litre mazot alır, buda rahatlıkla yeter.

Şimdi neye göre yaptığınıza bağlı.Bunu verim etkiler,malın cinsi etkiler.Bizim makine bu sene 800 kg buğday verimimnde 1300-1350 gram yaktı.Tc 56 lar 2 litre yakıyodu.Ayçiçeğinde ise 1000 i geçmedi.Kanola da da 1400 gram yaktık.

abi bende 76 1545 clayson var
bu sene boluda 2 litre yaktı
manisada 800 dönüm yerde isuzuyla birlikte 900 litre yaktı
polatlıda 4000 dönümde 3500 lt yaktıı
geçen yıl bi defa 750 grama düşürdüm diyarbakırda oda tarlalar büyüktü o yüzden valla
ama ben bir litreden aşağı yakacak yeni biçer göremiyom walla

Bende Şunu söylüyorum... Büyük ve yeni makinalar dekara 1 lt az yakıyo ama nedere?

Büyük makinayla büyük tarlaya girersen günde 300 dönüme yakın yer biçersin max yakıt 200 lt olur... oda 666 gram yapar...

Ama 3 dönüm burda 5 dönüm 2 km ileride biçersen sana büyük makine 3 lt den fazla yakar... Tabiki buğdayın veya hasatın verimi de etkili olur.

Affınıza sığınarak Şunu Belirtmek istiyorum.... Bir dönümden nekadar verim alıp nekadar yakıt yakıyorsunuz ? olsa daha güncel olurdu....

Yani ben makineyle istediğim kadar hızlı gidersem okada çok biçerim ve oranladığımızda da okadar az yakımış olurum benim burda alnlatmak istediğimi umarım anlamışsınızdır...

Saygılarımla...

bu uzeli bizim burda da bir kaçı aldı hepside yakıt problemi ve atma sorunu yüzünden ya teslim ettiler ya da başlarına kaldı yani pek tutmadı bide yakıtta en cimri biçer bizim buralarda 8055 tir benim bi tc bide cs 640 var tc çeltikte 4 litreye yakın yakıyor bugdayda da yerine göre 1 ila 1.5 litre yakıyo cs yi busene aldıgım için henüz ne yaktığını bilmiyoz

osman kardeş uzel ilk sene yani 2006 yılında problemliydi finlandiaa montajcılar batur+kafes+elek sistemini kendi ülke standartlarına göre yapmışlar fakat ithalatcı firma dışarı satmaya kalkınca türkiye koşullarında düzen tutmadı.müşteri talebının yoğunluguna göre medivada şikayetler olunca uzel tarafından makinalarımız 1 hafta sistem değişikliğine gnderildi.2007 yılında oldukca sper biçimi vardı ve tane kaybı %7 den %1 ' e indi. yakıta gelince biz emsalleri arasında yakıtı tartısıoruz 8055 tabikıde az yakar benım makınam 2006 ve 4#4 olarak cs tc ve laverdadan oldukça makul...emsallerinde bana uzelden daha az yakanını göster.sana kısaca sunu söleyim 210hp olupta 850gr yakanını göster.saygılar

doğrudur kardeş uzel hakkında pek fazla bilgim yok dedilklerimide çevremde yaşanan olaylardan dolayı anlattım hiç kullanmadıgım içinde ne kadar yaktığını bilmem ama çıkarttığı sorunlar nedeniyle bizim bura bu makinaları tutmadı fabrikanın kapanmasıda zaten bu olaya tuz biber oldu

uzeli alalı hemen hemen 3 yıl oldu allaha şükür arza açmadı çnkü heryıl bakımını dördörtlük yapıorum anahtar değdirmeden işimi görüorum işin kötü tarafıda ya büyük arzalar açarsa motor ve şanzuman şaşe vs korkum yokda motor valtra sisu şanzuman şasede cllasa ait dezavantaj durumu var zaten ama tablanın bıçakkolu şanzumanı v.s batur kasnagına veya elekronık aksama maazallah bişey olursa ya...uzel batak parça sorunuda var insallh uzel açılır korkulu biçim yapmaktan bıktık...ama uzel acılmasada parça sorununu kendımız temin edebiliriz dövercilik düşünce yaratıcılık ve ileri görüşlü olmayı gerektirir.uydur kaydır bişeyler yaparız artık.HAKİMİYET ALLAHIN.

Bilinçli olarak genel bir soru sordum... Çünkü herkes hemen hemen her şartta kullanma fırsatı bulmuştur ve bir fikir sahibi olmuştur düşüncesiyle soruda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum...