Yeni NH2 SIMA' ya Geliyor...!!!

nieuwsimg_617_600_scl.jpg

Arkadaşlar sizlerle gene bir ilki paylaşmaya devam ediyorum. Bu konuda NH' nin yeni prototifi NH2 hakkında biraz bilgi vereceğim. Yukarıda gördüğünüz resim bu prototifin basına sızan ilk resmi oluyor. Bu traktör Hidrojen ile çalışan bir motora sahip. NH bu ürününü ilk defa SIMA fuarında tanıtacak. Bu prototife benzeyen bir stili geçtiğimiz aylarda düzenlenen EIMA fuarındaki FIAT Nastro d' Oro ' da görmüştünüz. Aynı stil NH2' de de kullanılımış. NH2' nin iç dizaynında sarı renge daha ağırlık verilmiş. FIAT geliştirdiği ürünü ile hidrojen enerjisi arayışına girdi. Daha yüksek verimli yakıt hücreleri geliştiriliyor. Şimdilik 2 yeni elektrik motoru geliştirildi. Gelecek yıl ise 3 yeni motor üzerinde çalışılacak.....

Ynt: Yeni NH2 SIMA' ya Geliyor...!!!

hidrojen yakıtlı sistemlerde sanırım WANKEL motor kullanılmakta... bildiğimiz piston-krank düzeneği kullanılmamakta... fotoğraf pek net değil ama sanırım bu traktörün bloğuna bakılırsa sanırım buda WANKEL tip motor...

ayrıca paylaşım için çok teşekkürler erkan ....

Videonun yanındaki yazıların çevirileri..
Fazla iyi değil :)
Bu gürültü duydum? Hayır mı? Bu prototip ² NH New Holland hidrojen çalışır normaldir ... New Holland traktör ile geç Şubat Sima sunulacak için darbe oldu. İşte ilk video görüntüleri, bir Avrupa-net.fr Earth ve Web-agri.fr özel. Loïc Morel, Fransa için 100 beygir gücü üzerinde New Holland traktörleri için ürün yöneticisi ile söyleşi.

1 / 2 yüzyıl! Bu bir üretici için aldı zamanı bir traktör hidrojen üzerinde görünüyor. At the time, Harris Ihrig Allis of Chalmers ilk tekerlekli araç, bir hidrojen yakıt hücresi ile bu durumda işletim bir traktör vardı.

New Holland Evi ve Centro-style 83 (New Holland ve Turin FIAT Grubu karargahı stil ofis) arasında paylaşılan bir yeterlilik ve doğan çiftliği donanımları New Holland kendi markası ile Fiat grup geliştirmiştir bir T6000 temelinde hidrojen traktör son nesil.

Discover Avrupa Loïc Morel, Fransa için 100 beygir gücü üzerinde traktörler ürün yöneticisi ile özel bir röportaj. Bu YU ² sunuyor.
Prototip traktör ² NH hidrojen Tanıtım (F) desteklenmektedir.
Hidrojen-in traktör güç bir Enerji Bağımsız Çiftliği (GB).

Ve NH ² ve bağımsız enerji firmasının temiz enerji lideri '' kavramı üzerinde Salı günü, Earth ile net Sima Web TV, keşfetmek ek video altın Sima Yenilikler Ödülleri 2009 madalya verilecek.

Olarak geçen Aralık ayında, traktör NH2 alınan duyurdu altın madalya Sima Yenilikler Ödülleri 2009. Ancak hiçbir resmi şimdiye kadar açıklanmadı vardı ...

'Bu traktör hidrojen enerjisi konusunda çalışan bir bağımsız,' güçlü bir New Holland söyledi. New Holland NH m² Yakıt hücresi hidrojen tarafından desteklenmektedir ve sadece su buharı çıkartmaktadır.

Hidrojen (H2) ' nin üretim çiftlik enerji bağımsız olarak öngörülmektedir New Holland NH ² çalışmasına. Nitekim, hidrojen ve çiftlikte, su ve elektroliz oluşturulur, elektrik elektroliz için gerekli rüzgar, güneş veya biyokütle tarafından verilir. 'Hidrojen bu yerli üretim çiftliği enerji özerklik sağlayan ve projenin ekonomik ve çevresel' demek tarafsız New Holland yetkilileri uygun hale getirir.

sanki millette alacak para varda çıksada hemen alsak diyoruz arkadaşlar merak ediyorum çiftçi bu tip traktörü almak için nasıl çalışıyor parayı nereden buluyor herkes ağlıyor ama site sakinlerimiz hiç aşağıdan atmıyor.Ben öğretmenim pancarda ekiyorum ama bu tip bir traktör almaya gücüm yetmez yetsede almazdım.Siz bunları baba parasıynan alarak mı konuşuyorsunuz yoksa kendi alın teriniz mi?
Hiç bir çiftçi 1-2 senede aldığı traktörden 10-15 bin TL zarar etmek istemez sanırım.Her zaman yazım yine yazıyorum kapitalistlerin tuzağına düşmek isteyen bu tip traktörü alır ve zararına satar.Kazanan fabrikatörler kaybeden milletin efendisi diye gaz verilen köylü-çiftci oluyor

sanki millette alacak para varda çıksada hemen alsak diyoruz arkadaşlar merak ediyorum çiftçi bu tip traktörü almak için nasıl çalışıyor parayı nereden buluyor herkes ağlıyor ama site sakinlerimiz hiç aşağıdan atmıyor.Ben öğretmenim pancarda ekiyorum ama bu tip bir traktör almaya gücüm yetmez yetsede almazdım.Siz bunları baba parasıynan alarak mı konuşuyorsunuz yoksa kendi alın teriniz mi?
Hiç bir çiftçi 1-2 senede aldığı traktörden 10-15 bin TL zarar etmek istemez sanırım.Her zaman yazım yine yazıyorum kapitalistlerin tuzağına düşmek isteyen bu tip traktörü alır ve zararına satar.Kazanan fabrikatörler kaybeden milletin efendisi diye gaz verilen köylü-çiftci oluyor
ne alakası var baba parasıyla
çalişiyorsun zaten çaliştığın için baba parası diye bişey yok
ayrıca teknoloji den faydalanıyorsun
sen belki mazot yakmıyorsun ama biz bu yıl 50 milyarlık mazot yaktık
ayrıca burda 100 milyarın üzerinde mazot yakan arkadaşlar var 1 yılda

masseysuper90 link=topic=16874.msg151548#msg151548 date=1234041839' Alıntı:
sanki millette alacak para varda  çıksada  hemen alsak diyoruz arkadaşlar merak ediyorum  çiftçi bu tip traktörü almak için nasıl çalışıyor  parayı nereden buluyor herkes ağlıyor ama site sakinlerimiz hiç aşağıdan atmıyor.Ben  öğretmenim pancarda ekiyorum  ama bu tip bir traktör almaya gücüm yetmez yetsede almazdım.Siz bunları baba parasıynan alarak mı konuşuyorsunuz yoksa kendi alın teriniz mi?
Hiç bir çiftçi 1-2 senede aldığı traktörden 10-15 bin TL zarar etmek istemez sanırım.Her zaman yazım yine yazıyorum  kapitalistlerin tuzağına  düşmek isteyen bu tip traktörü alır ve zararına satar.Kazanan fabrikatörler kaybeden milletin efendisi diye gaz verilen köylü-çiftci oluyor

teknolojiyi kullanmak, elimizden geldiğince takip etmek bence çok güzel bişey..
teknolojiyle üretim artar, teknolojiyle gelişir ve büyür işletmeler ve bi şekilde o kapitalistlerin ürettiği makineleri kullanmak zorundadır çiftçiler. kimsenin baba parası yediği veya baba parasına güvenip ahkam kestiği yok yanlış düşünüyorsunuz..
alternatif enerji kaynakları bulunmalı ve kullanılmalıdır çünkü petrol dünyanın sonuna kadar yetmeyecek insanoğluna, ama dünyanın sonuna kadar tarım varolacak ve tarım yapmak için de enerji (yakıt) şart.
hem havanın kirlenme oranlarının arttığı günümüz şartlarında temiz enerji kaynaklarına da ihtiyaç büyük, bu makina sadece su buharı çıkarıyor ve çevreye bi zararı yok...
mesela günün birinde güneş enerjisiyle çalışan traktör üretildiğinde bu düşünceleriniz değişmeyecek ve o traktörü kullanmayacak mısınız ?
bu da öle bişe işte :)
..