SİZCE BAŞAKLAR NASIL

Ynt: SİZCE BAŞAKLAR NASIL

başak traktörün gücünü ne ile kıyasladığına göre değişir.başak 2073 ler 64 beygir.bu senin motoru iyi açıp açamamana göre değişiyor.ama ben başak 2073 ve 2085 kullanıyorum daha sınıflarındaki traktörlerden hiç bir konuda geri kaldıklarını görmedim.

• Beğen
Tepkiler: aykut4545

biz alalı 2 yıl oldu hala bir arızası görmedim saat gibi çalışıyo bazen tarla sürümünde canımı sıksada yinede memnunum...

[move][shadow=red,left]kazovalı[/shadow][/move]

emrahyildirim link=topic=16896.msg152182#msg152182 date=1234123468' Alıntı:
başak traktörün gücünü ne ile kıyasladığına göre değişir.başak 2073 ler 64 beygir.bu senin motoru iyi açıp açamamana göre değişiyor.ama ben başak 2073 ve 2085 kullanıyorum daha sınıflarındaki traktörlerden hiç bir konuda geri kaldıklarını görmedim.

70 bg kaportada yazıyor

çiftçi_-_39 link=topic=16896.msg151237#msg151237 date=1234010870' Alıntı:
hayır tek kelimeyle berbat

kullandınmı okaadr kesin konuşuyon sizin universalınıza bin basar

massey285s link=topic=16896.msg153211#msg153211 date=1234289905' Alıntı:
basak traktörleri büyük is yapmayan ciftciler icin iyi traktör
ama hic kullanmadim diye baska birsey diyemem

senede 1000 dönüm yer sürüyoz büyük işten kastınne

her taraktor guzeldır arkadısm bence basakta yerlının en ıyısı traktoru kullanmak senın elınde 10 senede kullanırsın 1 senede fabrıka napsın sağlamlık napsın kullananda ıs bıter

sen orda yazılana bakma abicim.biz kuyruk milinden ölçtürdük 64 geldi 68 gelen de var.belki 70 gelen de vardır.ayrıca senin de dediğin gibi küçük çiftçi traktörü diye birşey yok.bu traktörün önüne iş koy yapsın.

traktörün geçrk beygir gücü ile kuyruk mili beygir gücü birbirini tutmaz.Kuyruk mili gücü PTO herzamn düşük çıkar.Drawbar dedikleri traktörün gerçek gücünü gösterir.Çeki demirine aktardığı güç önemli buda beygir gücünün %60 ı olarak hesap edilir.100 beygir traktörün çekiç gücü yda beygiri 60 beygirdir.%40 lık azalma motordan aktarma oragnlarına gelirken buralarda kaybedilen güçtür.öNEMLİ OLAN BU KAYBIN NE KADAR AZALTILDIĞIDIR.

bAŞAK TRAKTÖRLERİNE GELİNCE KENDİ SINIFINDA YANİ ORTA SINIFTA EN İDEALİDİR.YAKIT ÇEKİŞ PERFORMANS 70hP LİK TRAKTÖRLER ARASINDA EN İYİSİ.

gerçekten de marka kavgası yapmak istemiyorum ama teşvik ediyorsunuz.arkadaşım hani dedin ya mühendislik açısında zayıf. sen 3085 e bin şöyle bir bak el gazından göstergesine fren petallarına ve hidrolik kontrol kollarına bir bak başak ın b ' sine yetişebiliyor mu. sonra başak ta patinaş pedalı bulamazsın çünkü düğmeli.basıyorsun 5 saniye içinde 4 lastik dişlisini TIK gitliyor.hani o mühendislik açısından zayıf dediğin traktör var ya yakıtta da 3085 ten az yakıyor.he ama massey 3085 gibi iş yapar mı dersen ben yaptırırım.

Başak 2085 dk ruhsatta 2085 dk mı?Yoksa 2073 ash olarak mı geçiyor?Krediyle alınca faturayı 2073 ash olarak kesiyorlar?Bir de henüz 2085 dk bakanlıktan onay alınmamış diye duydum.Ayrıca şu an motor numarası 125 olan 2085 dk nın motor ve şasi numarası değişti.Bizimki değişti.

arkadaslar 8 ay oldu alalı cekişinediyecek yok.ama eski traktör gibi sanayiden cıkmıyo.
1980 üniversal vardı dahaaz sanayiye  gidiyodum.
direksiyon yag boruları alalı ikincikez degiştim.
degişirken fabrika servisi ile karsılastık.
traktör arzalarını sordum bana hangi traktor4*4diye karsilik verdi.
garanti kapsamında olan ve sipariş verilen parcalardan bazılarını göndermeniz dedigimde ise elbet bir gün gelirdedi.
gelinde daha bu traktöre havaslayıp alın.
fabrikalar sadece traktörü satmaklamı işi bitiyo.
bir daha basak almammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.
traktörü en kısa sürede degiştiricem.
bundansonra ici ısınan varsa alsın??????????????????

Traktörlerin hepsini 1 keseye koymamak lazım sonuçda kul yapısı alıp da sanayiye sadece periyodik bakımları içinde gidenler var. Hatayı vermeyecek traktör yoktur.Eniştem 265 liği satıp 266 gold aldı tarlaya sokmadan direksiyon arızalandı yaptırdı bu seferde arkadan ses gelmeye başladı,gölgelikden birşey olmaz dediler ama traktörden soğudu ses de kesilmedi sene içinde galeriye verip 276 gold aldı tabii bu arada al sat zarar...