JD 5725 SP LASTİKLERİ VE DEBRİYAJI HAKKINDA...

HERKESE SELAM.

ARKADAŞLAR SİTEYİ VE FORUMU YENİ GÖRDÜM. ÇOK FAYDALI BULDUM. JD MİLENİO F 75 VE 5725 SP SAHİBİYİZ. BU İŞLERE YENİ GİRİYORUZ. MEYVE BAHÇESİ KURMA İLE İLGİLENİYORUZ. MİLENİO İLE İLGİLİ Bİ SORUN YOK. LAKİN 5725 İLE İLGİLİ LASTİK SORUNU VAR. ASFALT YOLDA GİDERKEN TİTRİYOR VE KAFA SALLIYORDU. AYNI JCB BEKO LODER LER GİBİ. TRAKTÖRLERİ ALDIĞIMIZ BAYİ LASTİKLERİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. ÖYLE YAPTIM AMA YİNE DE KANAATİMCE SORUNLU. ORJİNALİNDE GOODYEAR VARDI PETLAS İLE DEĞİŞTİRDİK. ACABA ARANIZDA 5625 VEYA 5725 SAHİBİ OLUP AYNI SORUNLA KARŞILAŞAN VEYA BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLECEĞİM KONUSUNDA BANA YOL GÖSTEREBİLECEK BİR ARKADAŞ VAR MI? BİRDE BU 5725 LE YOLDA GİDERKEN VİTES DEĞİŞTİRİYORSUN DEBRAJ SONRADAN KAVRIYOR. ESKİ NESİL OTOMATİK ŞANZIMANLAR GİBİ.

PALAZOĞLU MARKA TREYLER TİPİ 10 TONLUK RÖMORK VE 10 TONLUK SU TANKERİ ALDIK. BU TRAKTÖRÜN ÇALIŞMA ALANINDA BAZEN İNİŞLİ BAZEN ÇIKIŞLI YOLLAR VAR. BU DEBRİYAJ SİSTEMİ SORUN ÇIKARTIRMI SİZCE. TRAKTÖR 45 SAATTE. GEÇEN HAFTA 12 TON DOLGU TAŞI YÜKLEDİM. RÖMORK TA TRAKTÖRDE ASFALTTA SORUN ÇIKARMADI. SANIRIM Bİ ARKADAŞ FORUMUN Bİ YERİNDE ZORLANINCA KENDİNİ BOŞA ALDIĞINDAN BAHSEDİYORDU. YANLIŞ ANLAMADIYSAM. GERÇEKTEN TRAKTÖR FAZLA ZORLANIRSA KENDİNİ BOŞA ALIR MI. BU BENİM GİBİ BU İŞLERE YENİ YENİ GİREN BİRİ İÇİN ÖNEMLE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN Bİ KONU. ACABA 5725 ALMAKLA HATA MI ETTİM. BU TRAKTÖRÜN ASIL GÖREVİ 10-12 TON KURU YÜK VE 10 TON SU TAŞIMAK. 5725 BU İŞLEMİ YILLAR BOYU GÜVENLE VE SORUNSUZ Bİ ŞEKİLDE YAPABİLİR Mİ?

DÜŞÜNCELERİ İLE BANA YOL GÖSTERECEK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. HERKESE SELAMLAR...

Ynt: JD 5725 SP LASTİKLERİ VE DEBRİYAJI HAKKINDA...

oncelıkle samımı paylasımın ıcın tesekkurler foruma hos geldın
10 tonluk yuk cekıyormussun eger aktarma yaptıgın romork ve tankerde fren sıstemı mevcutmu!! traktorden bence supen olmasın gercekten uzun yıllar sorunsuz kullanırsın superplus serısı degılmı?? kararını 25 serısınden vermıssın buraya yazıyorsun sımdısana burda 5720 felan alsaydın oyle ıyı soyle ıyı dıyecekler fakat bence sen kafana takma zaten bu saaten sonra pek degıstırme sanısn yoktur vıtes olayına gelınce burda hıc ole bısı duymadım burdakılerde hep good year ıle petlas lastık bulunuyor bırde bazılarında onde 13-6-24 lastık oluyor genıs taban o orantısız olabılır bırde ılk geldıgınde butun 5015 lerın onde bı yerını degıstırıyorlardı sanırım bı boru ters takılıyomus fab oda dedıgın gıbı bı ses yapıyormus ama5025lerde varmıdır emın degılım!!! yenıden hayırlı olsun mıleno yu antalya dan mı aldın!! ozgun abı gılden!!

oncelıkle hos geldın sıteye bende jd kullanıcısıyım
lastıklerı bosa deıstırmıssın bence benımkıde aynen oleydı beko gıbı kafa sallıyodu slastık havalarını dengelı yap 4 tekerde ıstenılen havada olsun duzelır benımkıde oleydı sımdı duzeldı
ayrıca derbıyajını servısını çağır ayarlasın basıt bı ıslem motordan korma valla taş gıbı motor 10da çeker 15 de yok meksıka malı derler yok hındıstan malı derler ama nedense dokulmuyo 4 saatte var burda 3 senelık traktor valla bı sızıntı yok govdeısnde adamda çok memnun benımkıde 1500 saatte bende çok memnununm helal olsun verdığım para ama sunu belırtıyım ustunde gelen lastıklar çok dandık goodyear olmasına rağmen sert yerde toprağı kavvramas patı çeker dıyım sana ama değıstırdıysen sorun yok hayırlı uğurlu olsun ınsallah

SALİH BEY, TRAKTÖR SUPERPLUS SERİSİ. RÖMORK VE TANKERİN İKİ AKSI DA HİDROLİK FRENLİ. YALNIZ TRAKTÖR FREN YAPINCA ONLAR YAPMIYOR. AYRİYETTEN ELLE KUMANDA EDİLİYOR. BEN KOCAELİNDEN KATILIYORUM FORUMA. TRAKTÖRLERİN İKİSİNİ DE SAKARYA DAN ALDIK. KARARIMI 5025 SERİSİNDEN VERDİM DİYE BİŞEY YOK. BİZ İLK OLARAK MİLENİO YU ALMIŞTIK. EYLÜL 2008 DE. KASIM 2008 DE YİNE BAYİYE GİTTİK. 10 TON YÜK E HÜKMEDECEK Bİ TRAKTÖRE İHTİYACIMIZ VAR DEDİK. BİZE 5725 İ VERDİ. ASLINDA 5625 DE VARDI AMA DAHA GÜÇLÜ DİYE 5725 İ TAVSİYE ETTİ. 5720 HİÇ GÖRMEDİM. O BAYİDE YOKTU. BELKİ OLSAYDI ONU VERİRDİ. VEYA GÖRSEYDİM ONU ALIRDIM AMA KISMET BÖYLEYMİŞ.

SÜLEYMAN BEY, ÜSTÜNDEKİ ORJİNAL LASTİKLERİ DAHA YÜKE VE ARAZİYE GİRMEDEN DEĞİŞTİRDİM. BİLDİĞİM Bİ ŞEY VAR ORJİNALLERİ ENSİYOR VE TİTRİYORDU. ŞİMDİKİLER DE ONA GÖRE TİTREME VE HOPLAMA YOK. LAKİN MİLENİO GİBİ SARSINTISIZ GİTMİYOR YİNE DE. BÜYÜĞÜNÜN LASTİKLERİ İÇ LASTİKLİ, KÜÇÜĞÜNÜN Kİ İSE RADİAL. BELKİ DE ONDAN FARK EDİYORDUR. ONU DA BİLMİYORUM. ASLINDA LASTİKLERİ DEĞİŞTİRDİKTEN VE Bİ SÜRE KULLANDIKTAN SONRA ASLINDA RADİAL DA TAKILABİLECEĞİNİ ÖĞRENDİM. AMA O AŞAMADA BANA BİŞEY SÖYLEMEDİLER. SONRADAN ÖĞRENDİM. BİLSEYDİM O ZAMAN RADİAL TAKTIRIRDIM. BELKİ O ZAMAN DAHA RAHAT Bİ GİDİŞ YAPARDI. NEYSE Bİ SONRAKİ DEĞİŞİME İNŞALLAH. SÜLEYMAN BET DEBRİYAJ AYARI DERKEN KAVRAMA ZAMANINI MI AYARLIYORLAR YOKSA PEDALIN KAVRAMA YÜKSEKLİĞİNİ Mİ? BİRAZ DAHA AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ. ÇÜNKÜ SERVİSİ ÇAĞIRDIĞIM ZAMAN ONA GÖRE KONUŞACAĞIM. ÇUVALLAMAYAYIM YANİ:)

HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER, ALLAH RAZI OLSUN, CÜMLEMİZİN MALI KENDİSİNE AİLESİNE HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

MİLENİO LAR NE MALI BİLMİYORUM LAKİN İTALYA DA ÜRETİLDİĞİNİ BİLİYORUM. ONLARDA 3 FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ VAR. 60, 75, 100 HP. BEN 75 HP LİK ALDIM. GERÇİ SİZİN İŞİNİZ NEYİ KALDIRIR BİLMİYORUM. 100 HP LİK BELKİ SİZİN İÇİN DAHA KULLANIŞLIDIR. ARTIK ONA SİZ KARAR VERİRSİNİZ. ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ SÖYLEMİŞSİNİZ. BEN BU İŞLERDEN O KADAR ANLAMIYORUM LAKİN ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. DÜŞÜNMENİZE GEREK YOK DİREKT ALIN. BİZİM BURALARDA SON ZAMANLARDA MC CORMİCK F SERİSİ MODASI ÇIKTI. ASLINDA MODA DA DEĞİL. ÖNCE BİR KİŞİ ALDI SONRA HERKES ALDI. ALDI AMA BENCE İYİ OLDUĞUNDAN DEĞİL ONDA VAR BENDE DE OLSUN MANTIĞINDAN. NEYSE BU ONLARIN SORUNU. NACİZANE FİKRİM MİLENİO ALIRSANIZ PİŞMAN OLMAZSINIZ.

ALÇAK PROFİLLİDİR, İSTENİLDİĞİNDE BUÇUKLU KULLANILABİLEN ÇİFT KADEMELİ ŞANZIMANA SAHİPTİR. BİZİM KULLANDIĞIMIZ 75 HP LİK MODELİ HER TÜRLÜ MEYVECİLİK İLE KULLANILAN ATAŞMANI RAHATLIKLA ÇALIŞTIRMAKTADIR. SERİLİK KONUSUNA GELİNCE 95 HP LİK TRAKTÖRÜN YANINDA GTI TAKSİ GİBİ. HER TÜRLÜ YOLDA HER TÜRLÜ KOŞULDA KENDİ KAPASİTESİNDE ÇOK SERİDİR. MİLENİO YU KUZENİM KULLANIYOR. BEN 95 HP LİK SUPERPLAS 5725 KULLANIYORUM. DAHA ONU SOLLAYAMADIM. BOŞKENDE YÜKLÜYKEN DE...

TEKRAR DAN SÖYLEMEM GEREKİYOR. BEN BU İŞLERE YENİ YENİ GİRİYORUM. GÖZLEMLERİM SİZİ YANILTMASIN. SON KARAR SİZİN.... İYİ AKŞAMLAR...

5725 vites atma konusu ben sölmeiştim...5715te olmuştu....ve 5625 te ...5715 ile 3lü14 no pulluk ile çizide askıda kalmıştım...titreyerek giyordu...birden devir aarttı birde bakrım vitesten çıkmıştı...bir kereliğine..bizim burda 5625 var bir kaç tane diğerleri hiç ağır işe gitmedi die bilmiyorum ama bir tanesi 4lü 12 ile... zor landğından..vitesten çıktını sölmeişti..
ama bide şu var... 2 yıl önce 5715 4wd ile 25 tona yakın mısır getirmiştik toprak yolda hiç birşey olmamıştı...römorklar dahil...kafa sallama olabilir Landini powerfarm75 te oluyordu..servis hızlı gitmesinden kaynaklanıyor dedi..benim kafam karışmıştı...o zmn ama neden olduğunu çözemedik...lastikler...petlas değildi ama.....good year ve firestone ' du galiba...

vites atma olayı 5715 lerde var 5725 ve 5625 bu olay yok ayrıca debriyajın sonradan kavraması küçük bir işlemle ayarlanabiliyor

arkadaşlar ben başıma gelen bir olayı anlatayım 5625 i bayiden sıfır adık ve gelirken 2 km sonra motor durdu ve yürümedi tekrar yürüdü ve tekrar durdu servis geldi sürücü koltuğunda sensör varmış motor giderken ayağa kalkarsan motor duruyor yani boşa çıkıyor çok hassas ben onu orada iptal ettirdim sensörü ve hiç bir sorun yaşamadım

mustafa link=topic=17094.msg154683#msg154683 date=1234567042' Alıntı:
arkadaşlar ben başıma gelen bir olayı anlatayım 5625 i bayiden sıfır adık ve gelirken 2 km sonra motor durdu ve yürümedi tekrar yürüdü ve tekrar durdu servis geldi sürücü koltuğunda sensör varmış motor giderken ayağa kalkarsan motor duruyor yani boşa çıkıyor çok hassas ben onu orada iptal ettirdim sensörü ve hiç bir sorun yaşamadım
onu biliyorum...NH ' ın bazı serilerinde var...
ama bu zorlandığından oluyor...

zeko3737 link=topic=17094.msg153407#msg153407 date=1234337957' Alıntı:
mileno serisi nasıl ondan almayı düşünüyorum bide ne malı milenolar
kardeş istersen jondere stesıden genel merkeze meıl at sorunla ılgılı cvp verecekler mecburen servse sorunu sole yapmak zorunda ne varsa

suleymanjd link=topic=17094.msg155206#msg155206 date=1234649066' Alıntı:
kardeş istersen jondere stesıden genel merkeze meıl at sorunla ılgılı cvp verecekler mecburen servse sorunu sole yapmak zorunda ne varsa
Milenio ' lar İtalya üretimidir. Gerçekten bir çok büyük traktörden daha fazla özelliğe ve teknolojiye sahip traktörlerdir bunlar. Alçak ve yüksek profil olarak (iki tip de bağ bahçe için ancak biri diğerinden biraz daha yüksektir) iki tip olarak satılıyorlar ülkemizde. Ayrıca arkadaşımızın dediği gibi inanılmaz seri ve mükemmel manevra kabiliyetine sahiptirler ben de kullandım çok keyifli...

milenio için daha fazla bilgi isterseniz bana ulaşabilirsiniz. en çok kafaya takılan ne malı olduğu. motor kaputunu açtığınızda made in italy yazacaktır. ayrıca 40 tane vites mevcut ufacık traktörde :) çift şanzımana sahip 8+8 16+8

suleymanjd link=topic=17094.msg155206#msg155206 date=1234649066' Alıntı:

Yaw merak etttim. John Deere ' a sordunuz mu? Cevap veriyorlar mı?

defrag arkadaşım. jd genel müdürlüğüne mail attım. serdar bey adında biri 'sanırım marmara servis müdürü' telefon ile geri döndü. telefonda bayağı bi konuştuk. benimle tanışmak için kocaeli ye gelecekti ama daha gelmedi. bişeyi çözdümü dersen hayır. ben zaten lastiği falan kendim fark ödeyip değiştirmiştim. gerisi serdar beyin teşekkürleri, tebrikleir...vs vs. yani hava civa. iyi akşamlar...