Ceviz Yetişricilerinin Dikkatine....

Arkadaşlar ben ceviz yetişriciliğine girmek istiyorum....
Bu işi yapan arkadaşlar var ise bana hangi tür ceviz fidanı önerirler...
Ekim, Türleri, Pazarlama, Yetiştiricilik vb.
Trakya ya uygun türleri yazarlarsa ve bilgilerini bizimle burada paylaşırlarsa sevinirim.... alk-*s

Ynt: Ceviz Yetişricilerinin Dikkatine....

Ceviz besin değeri yüksek olan bir meyvedir Biz de Kütahya domaniç te yetiştirmek için gayret ediyoruz. Pedro cinsi ceviz Kütahya çevresine uygun. Trakyanın iklim koşullarına göre bir cins seçmek gerek

öncelıkle aramıza hoşgeldiniz sanırım sıte ıcerısınde bu tarım ıle uğrasan nadır kısıler var umarım faydalı olabılırz aşağıdakı tabloda ceviz çeşitleri var yukarıda yalçın abinın dedıgı gıbı ıklım kosulları goz onune alınarak secebılırsınız
tablo.jpg

cevcesit.jpg

arkadaşım ben kırşehirliyim yani cevizin anavatanı ceviz yetiştirmek istiyormuşun hayırlı olsun önce taze tüketim içinmi kuruyemişlikmi üretmek istiyorsun yapacağın alan kaç dönüm arazi yapısı nasıl kuzeyi kapalımı dere içimi yamaçmı toptak yapısı nasıl taban suyu seviyesi kaç metre bunları iyice araştırmadan ceviz işine girme derim araştırmalarını yap yardımcı olmaya çalışırım.

Prof. Yaşar AKÇA nın ceviz yetiştiriciliği isimli kitabı var Ziraat odalarından temin edebilirsiniz. Ceviz yetiştiriciliği konusunda ihtiyaç hissettiğiniz her türlü bilgiyi bu kitapta bulabileğinizi düşünüyorum.