Fendt Neden Alerji Yapar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar bu Fendt markası çok kişide alerji yapıyor. Bunun nedenini düşündünüz mü hiç? İsterseniz bu başlık altında bunu tartışalım.

Şimdi ben kendimce bu nedenleri bir sıralayayım:

1- Fendt sahibi bilinçlidir, orijinal yedek parça kullanır ve yetkili servis ile çalışır.
Bu durum sahte parça üreticisinin, parça kaçakçısının ve ehliyetsiz tamircinin zaten güç bela idare ettiği durumu daha da kötüleştireceğinden bunlar tarafından sevilmez.

2- Fendt ' ler çok kaliteli malzeme işçilik ve mühendislikle üretilen birer Hi-End ürün olduklarından kendi yetkili servislerine de pek ekmek yedirmezler, çünkü diğerleri denen kısıma göre bakım aralıkları 3-5 rektifiye aralıkları da neredeyse 10 kat fazladır.

3- Fendt ' lerin ikinci eli yoktur. Kazandıran bir faktör olduğu için onu sahibinin elinden koparamazsınız. Dolayısı ile bugün ülkemizde kapısında galeri ya da otomotiv yazan ikinci el ticareti yapan yerlerde hemen hiç görülmez. Bu gruba da ekmek yedirmez.

4- Benim arazi deneyimime göre elde ettiğim oranı versem ortalık karışır, en az onbin kişi çıkar ispat et diye, onu vermeyeceğim burada ama gerçek olan şudur ki Fendt gerçekten çok çok az yakar ve yağ değişim periyodları çok daha uzundur, bildiğim kadarı ile de biyo yakıtlar ile birlikte biyoyağ da kullanabileceğinizin kurumca belirtildiği tek markadır. E bu da akaryakıt-yağ sektörünün hiç işine gelmez.

5- Bu kadar ekonomik bir makinanın sağlayacağı tasarrufun ülke geneline yayıldığını düşünürsek sarraf kuyumcu milletinden başlayarak Allah göstermesin İMKB bile çökebilir.

Burada kuru inat meselesine de sonunun herkesce malum olduğundan pek değinmeyeceğim.

Espri ile karışık bu kadar sektörün ekmeğine kan doğrayan bu malın satışının aslında bakanlar kurulu kararı ile falan yasaklanması falan da gündeme gelebilir. Ekonominin iki temeli nedir? Üretim ve ticaret. İşte bu makina bu iki bacağın birini çok uzatırken ötekini de adeta yok etmektedir. Bu durumda sevilmemesi doğal değil midir?

Bekliyorum görüşlerinizi.. Özelden değil, BURADAN.. :8

Ynt: Fendt Neden Alerji Yapar?

İnsan aldıktan sonra o teknolojiden nasıl ayrılabilirki. Diyelim ayrıldı ama daha yeni modelini almak için ayrılmıştır alk-*s alk-*s alk-*s

FENDT dünyanın en kaliteli ve sürekli güncellenen teknolojisiyle piyasaya yön veren kaliteyi ilke benimsemiş bir marka olarak çizgisini yıllar boyu yükselterek sektöründe tartışmasız lider konuma gelmiştir yukarıda meendiz abimiz yazdığı gibi bunun alerji ve bu sektörde rahatsız olacak kişi şirket yada kurumlar mutlaka vardır bunu en basitinden sitemizde dahi yaşamaktayız bundan sonrası içinde alışıla gelmiş bir durum olmalıdır bence temennim şudirki araştırmadan kanıtlanmadan kuru gürültüye kendine ve çıkarına ekmek yemek isteyenlerin tümel yada dolaylı yazıp çizeceği herşey hayal unsuru karalama hedefli herşey bana göre kifayesizdir kısacası melih gökçekin patlattığı balonla ifade etmek isterim .

Zamanında nededik 1996 senesinden buyana bir tane VARIO arızası gösterebilen türkiyede değil dünyada varmıdır diye boşuna tepki çekmedik bu söylemimiz halen geçerlidir varsa bizde görmek öğrenmek istiyoruz ben ve sayın abilerimiz FENDT i gerçekten iyi tanıyan bilen yetkili ve konusunda profosyonel ( bu işten para kazanan ) abilerimizden birebir orijinal şekilde gerçeğiyle bu makinanın kimliğini öğrendik öğrenmeye devam ediyoruz dolayısıyla aklınızda bir soru yada durum varsa paylaşalım soralım tartışalım öğrenelim doğruyu bu şekilde bulmaya çalışalım

H . abey güzel bir konuya değinmişiniz elinize bilginize sağlık

bu fendt suçlu mu ne ? :D
son teknoloji ve kusursuz işçilik beraberinde kalite ve güven getirir buda fendt ' i diğer markalarla olan yarışında direk öne taşır ok-*-s

Güzel soru fakat şekli yanlış...
Alerji Yapan Fendt Değil Fendtçilerdir, Bu Site İçinde Kanıtlanmıştır...

Not : bu yorumu dün yapmıştım ama birileri silmiş...Lütfen Bunuda Silmeyiniz.

fendt iyi diyorsunuz sözümüz yok ama türk çiftçisine hitap edebiliyormu fiyatları uygunmu birde en ufak ama diyecek olana niye ters bakıyorsunuz herkes siz haklısınz demek zorundamı

haklısın kardeş bi fetin 100 lügüne belki 3 tane 8280 alınır yada nebilim 8066 alınır bu üç mororda o sizin fentten cok iş yapar bide gecmişiniz karşımıza biz alerji yaparız diyosunuz sanki marifet

o 3 motorun harcıyacağı mazot bakımı vs vs vs harcayacağı para ile bir tane daha fendt alınır işte alerji yaptığı çok açık

ya gercekten öyle sana şöyle bi örnek veriyim bi jd nin servisi varken bi nh nin servisi varken bi yag degişimine bi filitre degişimine gittigimizde en az ödedigimiz bir milyar bazen geciyor bazen yaklaşmıyor bile şimdi sana bi soru yada tüm fent cilere konyada fent in seervisi yok sorarım size ben fent almış olsam ne olcak yagını kim degiştirecek yada basit örnegi bana ne kadara patlayacak bu kadar iyi ama serveis bi tek ankarada gelde alerji olma

ya gercekten öyle sana şöyle bi örnek veriyim bi jd nin servisi varken bi nh nin servisi varken bi yag degişimine bi filitre degişimine gittigimizde en az ödedigimiz bir milyar bazen geciyor bazen yaklaşmıyor bile şimdi sana bi soru yada tüm fent cilere konyada fent in seervisi yok sorarım size ben fent almış olsam ne olcak yagını kim degiştirecek yada basit örnegi bana ne kadara patlayacak bu kadar iyi ama serveis bi tek ankarada gelde alerji olma
okan boşver bi j d nin veya cnh nin 2007 yılı cirosuna bak her şey açık ve net belli değilmi )))

sen gitmiyorsun zaten onlar sana geliyor ayrıca yağ değişim sürelerine bir göz atın derim servis 1 telefon kadar uzağınızda
aslında insanların böyle önyargılı olmasındaki tek suçlu kutlucanlardır diye düşünüyorum yeterli tanıtımı ve güveni veremiyorlar ayrıca ferraini yıllık cirosuna da bakın toyota 4-5 e katlamıştır ama hangisi kalıteli???

herşey ciroyla olsaydı.... Ayrıca her zaman en iyi ciroyu yapan firma en iyi firmamıdır?? apple firması en iyi ve en sorunsuz firmadır ama cirosu?? acer firmasının 7-8 basamak altındadır peki acer apple den daha mı iyidir??

byfendt link=topic=17151.msg156909#msg156909 date=1235132861' Alıntı:
herşey ciroyla olsaydı.... Ayrıca her zaman en iyi ciroyu yapan firma en iyi firmamıdır?? apple firması en iyi ve en sorunsuz firmadır ama cirosu?? acer firmasının 7-8 basamak altındadır peki acer apple den daha mı iyidir??
çşimdi sen ciroyu miroyu bırakta ben fent cilere bi soru sordum onu cevabını bekliyoommm

sen gitmiyorsun zaten onlar sana geliyor ayrıca yağ değişim sürelerine bir göz atın derim servis 1 telefon kadar uzağınızda
aslında insanların böyle önyargılı olmasındaki tek suçlu kutlucanlardır diye düşünüyorum yeterli tanıtımı ve güveni veremiyorlar ayrıca ferraini yıllık cirosuna da bakın toyota 4-5 e katlamıştır ama hangisi kalıteli???
bütün servisler geliyo bi telefonla L 95 2003 de arıza yaptı olabilecek en büyük arıza kol çıkardı motor komple yeni takıldı gitti 3 günde geldi bu olay fendt in başına gelse 3 ayda gelirmi ayrıca fendt in böyle arızası olmaz deme oluyor sonuçta bir makine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...