ARKADAŞLAR 70-66 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ YARDIM EDERMİSİNİZ

19.05.2008
11,882
800
Edirne

ALACAĞIMIZ MOTOR 98 MODEL ÇİFTÇEKER ORJİNAL KABİNLİ ARKALAR %25 ÖNLER %75 FALAN MOTOR DAHA YENİ REKTEFE OLMUŞ TEMİZE BENZİYOR YALNIZ MOTORDA ERKUNT YAZIYOR BAŞKA BİR ŞEY YAZMIYOR VEDE TAPA YOK MOTORDA TAPA OLAN YER DÜZ BAKLAVALI DEĞİL KAPUTU KALDIRDIM ÜSTÜNDE TÜRK TRAKTÖR YAZIYORDU ACABA BU AVRUPA MI DEĞİLMİ BNMDE KAFAM KARIŞTI VEDE FİYATLARI NERELERDEDİR MAZOT YAKIŞI NASILDIR ÇOKMU YAKAR AZMI YAKAR VEDE O MOTORA KAÇLI PULLUK KOŞMALI BİZ STEYRA 4 LÜ 8 VE 2Lİ 24 NO KOŞUYORUZ VEDE 18 Lİ BÜYÜK TAS HİDROLİKLİ KOBRA ÇEKTİRİOZ NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM

Ynt: ARKADAŞLAR 70-66 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ YARDIM EDERMİSİNİZ

Bizde 70-66 DT var. 98 Model ve orijinal kabinli. Gayet güzel, seri, atik ve kuvvetli traktör. Her işe uygun bir traktör. Ama senin dediğin traktör yerli üretimmiş. Avrupa olsa daha güzel olurdu.

uzunyayla link=topic=17239.msg154899#msg154899 date=1234614769' Alıntı:
bildiğim kadarıyla 70-66 ların erkunt ' la bir alakaları yok..yanlışın olmasın..
zuha-*-s sen öyle san fiatlarda,ve mf lerde hep erkunt yazar inanmayan bakabilir,ben fiatın ön yağ çubuğunun altında gördüm,mf de ise motorun arka aks ın arada yazıodu başka motorlarda yazıosa bilemem ama ben gördüğümü söylüyorum

arkadaslar erkunt dokum sanayısınde lıder bır kurulustur bır fıat mf degıl tumn sektorlerdekı marka ve modellerde uretımı vardır!!!

erkunt zaten bildiğim kadarı ile traktör parça üreticisi daha sonra kendisi üretitiği parçalardan toplayarak traktör çıkardı. bunu ilk defa ankarada fuarda gördüğümde duymuştum. erkunt yazması normal

arkadaş sizin oranın toprağı nasıl bilemem ama bizim burada anca bu traktöre 4lü 12 ve ya 13 numara pulluk bağlanır steyr ile çektiğin kobrayı daha rahat bir şekilde bununlada çekebilirsin.

not: büyük harf kullanma lütfen

bızım burda 4lu 12 numarayı gayet guzel sekılde cekıyor!!! cokta memnunlar bolgede herkesın tercıh ettıgı bır modeldır!! erkunt hakında son bısey mersedes axor serısının blok uretımını yapcaktı fakat mercedes anlasmayı fes ettı erkunt bunun dısında yaptıgı bazı blok ve parcalrda ısmını yazmıyor baska fırmalara gonderıyor en onda same ıcın 1 tezgah aldı galıba!!!

BİZİM BURDA BİRİNDE VARDI 70 BEYGİR ÇİFTÇEKERE ÇOK AZ GELİYOR DEDİ RANDIMAN ALAMADI 2 SENELİK MOTORU SATTI ÇEKMİYOR DİYE TD 85 ALDI

sağolun yorumlar için bizde 84 model steyr var bizimkini 15 tutuyor üste 20 istiyor bende 15 veriyorum peşin parada 30 istiyor şimdi sakın steyr para yapmaz falan demeyin herkes kendi motorunu bilir birde yakıtları nasıl

uzunyayla link=topic=17239.msg154899#msg154899 date=1234614769' Alıntı:
bildiğim kadarıyla 70-66 ların erkunt ' la bir alakaları yok..yanlışın olmasın..

70-66nın Erkuntla bi akrabalığı yok, sadece döküm almış...
dayımgilin 80-66 onunda motorun altındaki döküm Erkuntun...
senin dediğin 70-66 yerli üretim, üzerinde TTF (Türk Traktör Fabrikası) motor var TD-D serisinde de aynı motoru kullanıyorlardı, sanırım oda İveco motora geçti...
Fiyat olarak ne istiyorlar ?
bi ara polatlıda vardı 2000 model 70-66 orj. kabinli 4x4 34.000 TL istiyorlardı...
Paran varsa 2000-2001 model 80-66 al kabinli 4x4lere 35-40 milyar istiyorlar... 96 model falan istersen onlarda 30-35 milyar arası...

çiftçi_-_39 link=topic=17239.msg158685#msg158685 date=1235498133' Alıntı:
98 model alıcan ama 20 sene yı gecen traktorler ortadan kalkcak dıye kanun cıkabılır bunu goz onunde tut bence sıfır traktor al
Ya kanun cıkmazsa :) O kanunun cıkması baya bı surer vede 20 yıllıklarda deıl once 30 yasta baslatırlar...2000model fln 80-66 al derim

bende tavsiye ediyorum bizde 2 tane var ve çok memnunuz tavsiye ederim yakıtları çok uygun her işe geliyo erkunt döküm firmasıydı eskiden motorda sanırım tümosandır üstündeki avrupalarda iveco yazıyo bizim sattığımız 70 56 düzde tümosandı ama çok iyiydi iveco kadar üfleme yapmıyodu

Traktörler bir nevi toplama bilgisayar gibidir. Gövdede ki Isınmayı kaldırabilecek en iyi döküm firmaları Erkunt,Tümosan vs. dir. Her döküm demir o derecedeki sıcaklığı kaldıramaz..

fiat 70-56 ların yakıt pompalarının üstünde de mako yazar.

gergedan_09 link=topic=17239.msg250935#msg250935 date=1265831621' Alıntı:
Traktörler bir nevi toplama bilgisayar gibidir. Gövdede ki Isınmayı kaldırabilecek en iyi döküm firmaları Erkunt,Tümosan vs. dir. Her döküm demir o derecedeki sıcaklığı kaldıramaz..

fiat 70-56 ların yakıt pompalarının üstünde de mako yazar.
her traktörden bahsdemezsın.bi jd same deutz zetor sadece ondıngılı carraro kullanır ve daha baska traktorlerde var.
doganbey1 link=topic=17239.msg154647#msg154647 date=1234561334' Alıntı:
ALACAĞIMIZ MOTOR 98 MODEL ÇİFTÇEKER ORJİNAL KABİNLİ ARKALAR %25 ÖNLER %75 FALAN MOTOR DAHA YENİ REKTEFE OLMUŞ TEMİZE BENZİYOR YALNIZ MOTORDA ERKUNT YAZIYOR BAŞKA BİR ŞEY YAZMIYOR VEDE TAPA YOK MOTORDA TAPA OLAN YER DÜZ BAKLAVALI DEĞİL KAPUTU KALDIRDIM ÜSTÜNDE TÜRK TRAKTÖR YAZIYORDU ACABA BU AVRUPA MI DEĞİLMİ BNMDE KAFAM KARIŞTI VEDE FİYATLARI NERELERDEDİR MAZOT YAKIŞI NASILDIR ÇOKMU YAKAR AZMI YAKAR VEDE O MOTORA KAÇLI PULLUK KOŞMALI BİZ STEYRA 4 LÜ 8 VE 2Lİ 24 NO KOŞUYORUZ VEDE 18 Lİ BÜYÜK TAS HİDROLİKLİ KOBRA ÇEKTİRİOZ NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM
saglam ve yakıtları azdır ama bıraz yaslı bi motormuş bu saatten sonra pekte randımanlı calısmaz kanaatımce

7066 nadas motoru degil,yeniside eskiside,tutulan bir marka ama agir is motoru degil,cift ceker i iyidir tek ceker agir ise gelmez.285mf al daha iyi.