Sizce Başak Traktörde neler eksik?

Ynt: Sizce Başak Traktörde neler eksik?

bana göre başak ın veya steyr mekanik olarak sorunu defransiyelin şanzıman we motora uyumsuzluğudur.en ufak bi zorlamada ayna martilini dağıtır.iç aksam we şöför mahali olarak direksiyonun yukarı aşağı ayarlı olması,yuvarlak tip devir saati göstergelerinin daha iii bi gösterge ile değiştirilmesi bence iii olur..bu bahsettiğim 2073 başak için geçerlidir.

ben 2006 model kbınlı 4*4 den bahsedeyım
durdugun zaman dıreksıyon dondur dıreksıyonu donuyor ama teker donmuyor ayrıca deposu berbat eksoz ıle yan yana mozotu ellle koymak cok zor arkası cok dar vıteslerı guzel ama ılerı gerıde devrını tutttrmak zor!!1 bırde kabınlı satıyolar ama ııcınde teyıp yok!!!

eksikleri zaten olması gerekenlerdir..
olması gereken herşey de başakta olursa şu anki fiyatına alamayız o makinayı..
yani başakta herşey kendi çapında olması gerektiği gibidir, çünkü fiyat aralığı bu kadar teknolojiye müsade etmektedir..
yani ben tutar keşke başakta vario şanzıman olsaydı dersem veya yahu bu makinanın ön PTO su ve hidroliği eksik dersem bu mantıksızlık olur.
..

başak traktörden

arkadaşlar başak yakında daha güçlü bir aks
daha güçlü bir difransiyel ve
daha güçlü bir şanzumanla sizlerin beğenisine sunulucak
mesela kuyruk mili devirler her viteste 540,640,750,1000,1200 olsa ve her iki tarafa da dönse nasıl olur.
bir süpriz daha artı bir vites takviyesi (buçuk vitesinin karşısı boştur yani takamazsınız biz bunu yaptık arkadaşlar yol ve devir vitesi olarak yakında çiftçilere sunulucak ilk deneme emrak yıldırım arkadaşım yapıcak)
duyrulur. alk-*s

Ynt: başak traktörden

bildiğim kadarıyla saga ve sola dönen kuyruk mili sadece zetorda var, başakta bunu yaparsa ve çoklu kuyruk mili deviri yaparsa traktörün ekonomikliği ve kullanışlılığı artar.
inşallah başak bu uygulamalarla standartları geçecek vatana, millete hayırlı olsun.

bu hız vitesi konusunda hayrabolunun lahana köyünde bi tane 768 steyr warmış..ona hız dişli takmışlar 90 km sürate kadar çıkıomuş...we hız dişlisini papağan pense ile devreye sokuolarmış :D sahibini we traktörü görürsem fotoğraf çekecem...bunu yapan makine mühendisi demişlerdi.fakat yükte dehşet çekişi warmış.buda sizin dediğiniz gibi bişi herhalde.ama kuyruk mili devirlerinin bu kadar fazla olması bence gereksiz çünkü bu motorun kapasitesi belli gücü belli mesela 768 steyrlerin kuyruk mili vitesli bildiğim kadarıyla ama yapabileceği işler belli...

90 km hız yapması için difransiyel ve aks larla oynamısı lazım 1.şanzuman komle revizyondan geçmesi lazım 2.çok çekiyor olması biraz abartı nedenihız yüklendikce çekiş azalır yanlışsam düzelt.
kuyruk miliğ devirleni 768 kıyaslama ama farklı bişey bu her iki yone de dönüyor kuyruk mili birde istedihin gibi oynuyabiliyorsun şanzuman da ayrıyetten bir takviye vitesi daha koyduk iş orda bitiyor zaten
bir kerette 35 tork kazanırsa traktör ne olur sen düşün dehşek bir ölüm makine si rakiplerine

cezama2007 link=topic=18688.msg165880#msg165880 date=1237319195' Alıntı:
90 km hız yapması için difransiyel ve aks larla oynamısı lazım 1.şanzuman komle revizyondan geçmesi lazım 2.çok çekiyor olması biraz abartı nedenihız yüklendikce çekiş azalır yanlışsam düzelt.
kuyruk miliğ devirleni 768 kıyaslama ama farklı bişey bu her iki yone de dönüyor kuyruk mili birde istedihin gibi oynuyabiliyorsun şanzuman da ayrıyetten bir takviye vitesi daha koyduk iş orda bitiyor zaten
bir kerette 35 tork kazanırsa traktör ne olur sen düşün dehşek bir ölüm makine si rakiplerine
dediğim gibi ben görmedim :D anlatılanların yalancısıyım görürsem videoya çekecem :D ama bana dedikleri kamyonlarla yarışıomuş....ne kadar doğru bilemem

bende başak 2073 2005 model var ve ben tarlada kullanmıyorum su su sorunla karsılasıyom devir gostergesi sorunlu hatta gosterge panelinin hepsı findık patozunda yarım gaz bile her seyı degıstıryo... yakıt deposu da 10 lyakıt varken yokus yukarı cıkarken hava yapabilio vede fındık patozu tozlu oldugundan radyotor delıkleri cabuk doluyo ve ben 70lık termos taktırdım...fındık patozu cok yoruyo yaklasık 10 saate bır depo bitio devır gostergeleri için bir çözumu olan varsa yardımc olsun 3sefer degiştirdim hemen bozulu sallanması gerekırken sallaıyo