mf 398 iç agırlıkarı arttırılabilir mi

398 kullanıyorum ve biraz agırlık taksarsam dahada verimli kullanacagımı dusunuyorum. 398 in iç tekerlek agırlıklarını arttırabilirmiyim? fikri olan yazarsa sevinirim

Ynt: mf 398 iç agırlıkarı arttırılabilir mi

Arkadaşlar MF nin mühendislerin daha bilgilisiniz valla.Arkaya 3 er tane ağırlık daha atarsanız traktör patinaj yapmaz ve çok çeker.Ama bu sizin bilmediğiniz bir şeye sebeb olur oda motorun ve şanzımanın ve diferensiyallin yıpranmasına ve daha çok arıza açmasına sebep olur
Bilginize orjinaliyle oynamayın bence...............

senin traktörünün şanzıman ve difransiyeline benzemez sağlamdır 398 paçalarına bir bak baya büyüktür ben 15/30 lastikde kullandım suyu mf 285 de kaldıki 398 kaldırır

Ne kadar zaman kullandın ki bu kadar kesin konuşuyorsun.Her şeyin bir direnci vardır bu direnci kırdığın anda işbiter yinede kullanın arkadaşlar su doldurun herhalde siz traktörleriniz ağır yükte kullanıyorsunuz normal ağırlık size yetmiyor anlaşılan

kabinli traktörde var kabinsizde ,ama aralarında ağırlık farkı var şimdi kabinli dahamı çabuk yıpranır yani

398 in tekerleklerine su doldurmak iyi bir fikirde
-nasıl doldurulur?
-su doldurmak için bir aparat var mı?
-tekerleğin ikisine aynı miktarda su nasıl doldurulur?
-su doldurulan cant ta herhangi bir küflenme, cant cuvata yerlerinde çatlama olur mu?
gibi sorular geliyor aklıma. hani kendi işimizle kendimiz uğrastığımız için bu su doldurma işini nasıl yaparım, sonuçları ne olur diye merak ediyorum. cevaplarınız için teşekkurler.

tecrube insanın dostudur...

bence hıc geregı yok suyun o sekılde kullandıgın zaman ılerıye donuk cıddı zararlar alırsın 285 18/15-30 398 14-38 bence ek agırlık daha verımlıdır dısına 3 yapsan yeterlıdr bırde oyle dene kı badanaj traktorun canıdır!!! massey ler zaten sureklı badanaj cekerek gıder!! senınkıne has bı durum degıl!!!

bak arkadaşım bende koşuyorum 398 tak agırlık su felan hikaye motoru mahvediyo cantlar pas tutuyo benim motorda 5 dışarda 2 de içerde su felan aramıyorum hiç sana tavsiye dene bi

masseysuper90 link=topic=17287.msg155173#msg155173 date=1234643669' Alıntı:
Arkadaşlar MF nin mühendislerin daha bilgilisiniz valla.Arkaya 3 er tane ağırlık daha atarsanız traktör patinaj yapmaz ve çok çeker.Ama bu sizin bilmediğiniz bir şeye sebeb olur oda motorun ve şanzımanın ve diferensiyallin yıpranmasına ve daha çok arıza açmasına sebep olur
aslında tekerlere su dolurmanın artısı eksisini bilmem ama ağırlık takılması idaeldir. zaten mfler patinajlı makinalar ve bu yüzden kendini ciddi hasarlardan kurtardığını düşünüyorum. bırakalım öyle kalsın

-398 de dış ağırlıkları arttırmak benim için problem olur; hele 5 tane yapmak!
o zaman bizim 398 garaja girmez, yeni garaj yapmak gerekir.
benim için icteki agırlıkları arttırmak onemli; motorun yanlardan genişlememesi gerek.
-bi de gecenlerde hurdacıda eski motor agırlıkarı buldum, ama icteki agırlıklara tam delikleri uymadı( fazla inceleyemedim daha doğrusu)
-bu arada agırlık ihtihacı olan varsa bi hurdacıya uğramalarını tavsiye ederim, ağırlıklar daha makul.

masseysuper90 link=topic=17287.msg155173#msg155173 date=1234643669' Alıntı:

Son derece mantıklı ve yerinde bir yorum... 15 senedir 398 kullanıyorum, hiç ihtiyaç duymadım...

arkadaşlar bunlar boş su doldurmak çok zararlı patinaj traktörün can damarıdır ee siz suyu doldurdunuz traktörün canını aldınız e en sonunda dayanamıyacak bır bozulacak bırdahada duzen tutmayacak ha eyer aramızda matti sıkıntısı olmayanlar yapsınlar tabıkı nasıl olsa yenısını alırsınız !!!