ford 5000 e ara vites ve turbo

Ynt: ford 5000 e ara vites ve turbo

32 yıldır Ford5600 kullanıyoruz, hiç ihtiyaç olmadı turboya ve ara vitese...O traktörle yılda 3500-4000 dönüm ekiliş yaptığımızda oldu..Gerçi 5000 amcamda var, 5600 ' e göre biraz zayıf ama oda aşşağı yukarı aynı işi yapıyor...

5000 in orj ara sanzumanlısı ve turbolusu var turkiyeye ithal edilmemiş o seri sanzumanın adı select-o-speed olarak geciyo 10 ileri 2 geri serilik ve ciftte cok iyi olması lazım ford 5000 süper... yakıtta azalma muhakkak olur bosh pompa taktırınca smish den %40 daha az daha fazla cekiş elde edilir birde bunların 78 hp olanları var 5000 süper major olarak geciyo :)) Transmission: Select-O-Speed

Gears: 10 forward and 2 reverse

Comments: Transmission can shifted between gears while moving.

Oil capacity: 11.8 qts [11.2 L]

Oil type: M2C41

Speeds:

grall link=topic=17304.msg165362#msg165362 date=1237232249' Alıntı:
yav arkadaşlar o kadar 5000 lik hakkında yorum var ama kimse turbo ile uğraşmamış anlaşılan
eğerki ara şanzıman ve turbo uyuyorsa hiç bir traktör kapışamaz.fergusonun forddan tek artısı yükte ara şanzımanı ve yolda yeşil motorudur.kısacası yükte serilik ve düşük yakıt

Değerli ford severler benim babamda da var ford 500 69 model ama temiz. açıkçası ben çok anlamam ama meraklısıyım bende bu gün sanayide gördüm turbo takıldığını bilen değerli fordculardan yorum yardımı bekliyorum %30 yakıt tasarrusu % 20 beygir gücü artışı diyorlar

turbo traktöre ait bir özellik değildir. yani a traktörüne takılırda b traktörüne takılmaz denemez. yalnız randıman alma durumu farklılık gösterebilir. neden fordlara taktırmıyoruz sorusuna gelince.

ford 10 bin tl . turbo 2 bin tl. randımaan ve verim dengesi + maliyet eşittir.takmıyoruz.

youtube ta baktığımızda pek çok turbo takılmış fordu görebiliriz. hatta fordson major u bile.

bizim takabilmemiz için çok kazanıp keyfi harcamalar yapabilecek seviyelere gelmemiz gerekir.

berkyenigen link=topic=17304.msg462035#msg462035 date=1319827173' Alıntı:
turbo traktöre ait bir özellik değildir. yani a traktörüne takılırda b traktörüne takılmaz denemez. yalnız randıman alma durumu farklılık gösterebilir. neden fordlara taktırmıyoruz sorusuna gelince.

ford 10 bin tl . turbo 2 bin tl. randımaan ve verim dengesi + maliyet eşittir.takmıyoruz.

youtube ta baktığımızda pek çok turbo takılmış fordu görebiliriz. hatta fordson major u bile.

bizim takabilmemiz için çok kazanıp keyfi harcamalar yapabilecek seviyelere gelmemiz gerekir.

Kardeş Şahsen Sana Katılmıyorum.Niye Katılmıyorum.Evet 10 Bin Liralık Traktöre 2Bin Lira Masraf İlk Başta Çok Gelebilir Ama Uzun Vadede O Traktör O Artılarıyla O 2Bin Lirayı Zaten Çıkarıp Sahibini Kara Geçirir.3lü Pulluk Takıyorsan 4lü Takar Mazottan Hertürlü Kar Edersin. Sadece Mazottan Çıkarır O 2Bin Lirayı.Traktör 10 Senede 15 Senede Rektefiye İsterse 20 Senede İster.Günümüz Traktörlerinin Pahalı Olma Sebepleri Zaten Motor Gücüdür.Vatandaş 50 100 milyarı Traktöre bağlayıp Pulluğa İki Bıcak Fazladan Takıp az mazotla çok iş yapmanın peşindeyken ben senin bu düşüncene katılamıyorum nedense