traktör alırken değişmesi gereken önemli bir konu

sayın arkadaşlar bizler traktör alırken neden bayileri ve galerilerin kapısını çalıyoruz.birçoğu art niyetli.kullanıcalarından alsak arada para kazanan aracıları kaldırırız.aradaki para mal sahibi ile alıcı arasında kalır.birçok bayi sıfır olarak verirken vermedikleri söz kalmıyor plaka takılıp işlem bitince tefeci oluyor birden karşına dikiliyor.dürüst inançlı bayi ve galerici bulmak çok zor.internet diye birşey var.aradığımızı istegimizi arar bulur mal sahibi ile anlaşırız.

Ynt: traktör alırken değişmesi gereken önemli bir konu

eleştirileriniz için tşk ederim ama herkesi zan altında bırakmamalısınız...herkesi aynı kefeye koyamazsınız...illaki her işte olduğu gibi bu iştede haram-helal gözetmeyen art niyetli insanlar var...çiftçi nin de suçu var bunda... mesela bayi traktörü satarken çiftçiye önden ödeme yapıyor,harçlık veriyor bu paraya kanan çiftçiyi güzelce bankaya bağlıyor ondan sonra sen sağ ben selamet,çiftçi ne iş yaparsa yapsın bankayla...art niyetli insanlara kanmamak lazım...

Almasınlar arkadaşım akıl diye bir şey var.Ne diye fuzuli traktör değiştirip borçlanıyor.Çiftçi yerinde duramıyor sonrada galeriye kazıklanıyor.Kurt a sormuşlar neden fakirin eşeğini yiyorsun demişler oda ne yapayım anıra anıra üstüme geliyor demiş.Galerici yada bayi ne yapacak yok hemşerim ben sana traktör satmam mı diyecek

bence burda kı en buyukl suc cıfcıde ben cevremde gordugum kadarıyla 2006 modelden dusuk motor yok1!! halbukı ektıgı yer aynı hatta belkı daha bıle azaltmıstır!!bu bı gosterıs veya govde gosterısı bence burda sımdı yenı moda cıktı 115hp ten assa motor alınmıyor!!!

doğru söylüyorsun 100 hp den aşağısı dediğin gibi çünkü artık ekipmanlar çoğaldı tarlalar hasat yapılırken toprak çok fazla eziliyor haliyle toprağı yeniden ekime hazırlamak için güç gerekiyor örnek vereyim mısır hasadı oluyor haliyle toprak nemli oluyor biçerin bastığı yerler beton gibi oluyor

bence burda kı en buyukl suc cıfcıde ben cevremde gordugum kadarıyla 2006 modelden dusuk motor yok1!! halbukı ektıgı yer aynı hatta belkı daha bıle azaltmıstır!!bu bı gosterıs veya govde gosterısı bence burda sımdı yenı moda cıktı 115hp ten assa motor alınmıyor!!!
salih e katılıyorum suç çiftcide mesela adamda 80 66 dt var bir dönüm tarlası yok veriyor onu falanın 80 bg rinden alıyor veya 90 bg alıyor 2 yıl sonra ödeyemeyince elinde hiçbiri kalmıyor hatta 8 10 dönüm tarlası varsa oda gidiyor yani burda çok yaşandı bu tür olaylar kesin başka yerdede benzer olaylar görülüyordur bence elindekine kanaat edeceksin modeli düşük olsa bile kullanacaksın eğer alacaksan veya değiştireceksen 2. el diye bişey var çok temiz motorlar dekkelir

sızın yazdıklarınıza gore ben salagım ya
neden dersenız 1000 dk yer ekıyorum 285 s var bunu 150 sı devamlı pancar 100 dk rıda degısık alternatıf urun olur gıdıp bankadan traktor almıyorum pesınım olsun ole dıyorum 2 senedırde bı oyana bı buyana kosuyom
ha babamda cıftceker var sıkısınca alıyom dedenınde 640 ı var ama hayalımdekı motoru bı turlu alamadım ılla bısıler oluyor
bankaya kesınlıkle yanasmam

çifçimizde kabahat çok alırken çevreye daha çok bakıyor tarlasına kesesine bakmıyor.
tamam galerilerde traktör satanlarda kabahat olabilir ama %5 anca adam alacam diye gelmiş satmam denilemez çünkü burada adamın işi satmak çünkü bu adam traktörü yada makineyi satarsa çalışanına maaş verecek kendi parasını kazanacak.

köylü link=topic=17308.msg155249#msg155249 date=1234687422' Alıntı:
.....................................[bgcolor=#ffe100]internet diye birşey var[/bgcolor].aradığımızı istegimizi arar bulur mal sahibi ile anlaşırız.
evet internet diye bişey var. çoğu köyde muhtar odalarında bilgisayar var artık ama kaç kişi kullanmayı biliyor. tamam genç ve bu işe biraz heves etmiş kişiler araştırıyor belki internet üzerinden bakıyor ama eninde sonunda bizim çifçilerimizin çoğu orta yaş ve üzerinde bunuda unutmamak gerek. internette her vidasının fotoğrafı olsun yinede gözünle gördüğünü almak hepsinden iyidir diye düşünen çok insan tanıyorum genç olanlarda dahil.

ben çifçimizin kafası çalışmıyor demiyorum ama bazı kişilerde yok değil 3000 ford satıp üstüne 40 dönüm tarla satıp 70 bg DT traktör alan 2 yılda traktörüde 40 dönüm daha tarlası giden adam tanıyorum bu sırf çevre için sırf gösteriş için değil de ne? burada galerinin kabahati ne.
200 dönüm (100ekili +100 nadas) tarla için 4255 mf alan ve 6 ayda iade eden de gördüm şimdi galeri bunu satarken adama ne diye satmış bunuda düşünmek gerek