çeltikte kullandığımız (ilaç,gübre,tohum)tekerlekler

Ynt: çeltikte kullandığımız (ilaç,gübre,tohum)tekerlekler

Ayhan abi, çok güzel bir seçim Lamborghini. Güç olarak o işi kaldırabilecek bir makina ve ağırlık olarak da emsallerine göre nispeten hafif galiba. Yalnız kuruda yürütmeye hiç dayanamaz ve same ve Lamborgini milleti.

arkadaşım tabiki kuruda çok zarar,sadece lmbjnye mahsus değil mf de de var biliyorsun bende görünüyor şanzıman dişlilerinden arıza yaptı Arka ve ön tekerleklerin devirleri tutmuyor ayarlıyamıyorlar,zaten kuruda yütütmüyoruz dorsesi var

guzel paylasım abı tekerın kalınlıgı kc mm eger ankarada boyle teker yaptırmak ısteyen olursa ben kesebılırım!! bu lastıgın olcusu nedır!!! pekı bıde tarlada gıderken cok badanajda gıdıyormu sızınkı!!! eskıden bu tekerler tahta olurdu sımdı herkes demır yaptırıyor!!!

arkadaşlar bu tekerleri değiştirirken çok korkuyoruz yere düşürürüz diye,lastikler ufak olduğu için tek tek değişemiyoruz 4 ünü birden sökmek gerekiyor öylede çok zor oluyor

Bu sitenin amacı da bu galiba ,guruplaşmadan fikirler,görüşler belirtilir sadece traktör reklamı yapmaklada olmuyor.Sayın Mustafa bey gerçekten çiftçilik bizim yörede çok zor ,toprak yapısı değişik tabiki bafrada gevşek yerlerde var ama benim bulunduğum bölge berbat,toprağı ekim haline getirmek için çok yakıt ve emek harcıyoruz,bakıyorumda bazı yerlerde adam takmış 6 pulluğu oh be toprak helva, bizim orda nerde öyle toprak.genelde çeltik ekimi yapıyoruz 400-500 civarında .trakyanın toprağı bizim topraklardan daha işlemesi kolay gibi geliyor bana.Sulu tarım yapanlar daha çok ekipman eskitiyor .Yaş itibarıyla sizden bayağı büyüğüm ama burda bence fikirler daha önemli ufak tefek tatsızlıklar oluyor, ne yapalım .saygılarımla....

samsunbafra link=topic=17364.msg160823#msg160823 date=1236015625' Alıntı:
Bu sitenin amacı da bu galiba ,guruplaşmadan fikirler,görüşler belirtilir sadece traktör reklamı yapmaklada olmuyor.Sayın Mustafa bey gerçekten çiftçilik bizim yörede çok zor ,toprak yapısı değişik tabiki bafrada gevşek yerlerde var ama benim bulunduğum bölge berbat,toprağı ekim haline getirmek için çok yakıt ve emek harcıyoruz,bakıyorumda bazı yerlerde adam takmış 6 pulluğu oh be toprak helva, bizim orda nerde öyle toprak.genelde çeltik ekimi yapıyoruz 400-500 civarında .trakyanın toprağı bizim topraklardan daha işlemesi kolay gibi geliyor bana.Sulu tarım yapanlar daha çok ekipman eskitiyor .Yaş itibarıyla sizden bayağı büyüğüm ama burda bence fikirler daha önemli ufak tefek tatsızlıklar oluyor, ne yapalım .saygılarımla....

Topluluğun olduğu yerde mutlaka tatsızlıklar olacaktır. O da işin tadı tuzu diyelim. Çeltik sadece belirli bölgelerde yapıldığı için bu konuyu bende dahil çoğu kişi merak ediyor. Tarım bölümünde bu konu hakkında detaylı bilgi verirseniz merak edenler için yararlı bir döküman hazırlamış olursunuz.

Biz ucuz ucuz satmıştık harcadık paraları ev yaptık vs.
1500 tl mayıs vade verdiler amcamlar çeltiği