newholland td 85 nasıl bir traktör

arkadaşlar newholland td 85 nasıl bir traktör bilgi verebilirmisiniz iyi diyenler oldu kötü diyenler oldu balya makinasında kullanmayı düşünüyorum

Ynt: newholland td 85 nasıl bir traktör

benim ayhan enişte sağol
enişte babam traktörü almış almasınada kimileri iyi diyor kimileri kötü diyor bende buradan biraz bilgi toplayayım dedim

enişte sen neden resim göndermiyorsun veya gönderdiysen konuyu nereye açtın

tam olarak bilmiyorum ama nh şu piyasada en cok tutulan motor diyebilirim üretimde hatada çok fazla oluyodu bi muammer abimiz vardı formda td 85 ten agzı yanmış garibimin oda balya işiyle ugraşıyodu o hiç memnun degildi bide benim memlekette kayseride war bi tl100a bide td85 ikiside traktörden bi randuman alamadı belki servis 15 20kez köye geldi traktör serwise gitti ama bi ayar veremediler fabrika hatası olduğu kanıtlandı fabrikada değişmedi motoru şuanda bu kişiler tüketiçi mahkemesine başvurdular.

td serisinin bazılarında üretim hatası olduğu aşikar, özellikle td85 lerde var bu sorun, ama genele bakıldığında kullanıcısını memnun eden bi makina.. td serisi biraz şans işi bence iyisi de denk gelebilir kötüsü de.
ama şu da var ki işin şansa bırakıldığı bi ürün ne kadar kaliteli olur tartışılır.
ben olsam td serisi yerine eski 66 serisini tercih ederim...
mesela bi 80-66 veya 70-66 benim gözümde td serisinden daha üstündür..
..

ya bu kazı kazanmı, loto filan mı nasıl oluyor bu iş anlamadım niye standart olmuyor acaba? traktörü kötü çıkan adamın suçu ne? bana mantıksız geliyor biri iyi biri kötü çıkması...bir model neyse odur... td serisinden 65 güzel traktör...

koyde 2006 model war adam aldıgına bin pişman bide 105000tl ye geldımı kafayı yiycek 2000 saattede debriyaj dagattı fabrıka hatası falan dediler demek konudada yazılanlar gbi yaramaz yakıtta fazla diolar

arkadaşlar 4 silindir 85 hp motor bnm motor yolda daha çok yakıyor,tarlada daha az yakıyor,ben çok memnunum 2008 de sıfır aldık 30 kadranlı,her işi yapıyo,hiçte sorun çıkarmadı,sadece mazot otomatiği servis tarafından değiştirildi,bide ağırlıklar öne az geliyo 2 tane daha koyduk 10 tane oldu,silaj biçme arkasından hiç çıkmıyo,balye sürekli basıyo,düzlemede yapıyo,düzlemede ön lastikler havada ama yinede çekiyo,bende onun mazotunu görmüyom,yaptığı işe bakınca bizde 240 ta var o daha çok yakıyor...

arkadasım çift cekerini almanı tavsiye ederim.. tek çeker düşünme.. motor cok guclu arka hafif hiç randuman alamassın..çift çeker ve 2006dan yukarı modeller sanırım süper..

yorumlarınız için teşekkürler 2006 model çiftçeker td85 aldık busene balya makinasında kullandık daha önceden ford 6600 vardı ford ortalama 700-800 balyada 60-65 litre mazot yakıyordu td85 ise aynı balyada 40-45 litre mazot yakıyor zaten traktörlede balya makinası hariç pek fazla işim yok ama favorim yinede ford