TM 120 VE 80 66 ÇAMURDA............

80-6656d4f.jpg

80-66119bc3.jpg

80-66-2eb39b.jpg

80-66-3f427b.jpg

80-66-418630.jpg

80-66-528a0e.jpg

http://www.dailymotion.com/user/miroglu0860/video/x8ffdi_eporasyon_news
http://www.dailymotion.com/user/miroglu0860/video/x8ffbk_eporasyon-2_fun

Ynt: TM 120 VE 80 66 ÇAMURDA............

işinize karışmak gibi olmasın ama bişi aklıma geldi.şimdi tm 120 ye güzel bi pehlivançeki çaksanız daha sonra 80 nide tm 120 nin önüne demir boruyla bağlanız.120 pehlivan çeki yaptığında römorkun ağırlığı arka lastiklere biner.böyle olduğunda çıkarma ihitmali daha yüksek olur.videoda 120 oturmuş öle olsa bence çıkar gibi...güzel paylaşım olmuş.

işinize karışmak gibi olmasın ama bişi aklıma geldi.şimdi tm 120 ye güzel bi pehlivançeki çaksanız daha sonra 80 nide tm 120 nin önüne demir boruyla bağlanız.120 pehlivan çeki yaptığında römorkun ağırlığı arka lastiklere biner.böyle olduğunda çıkarma ihitmali daha yüksek olur.videoda 120 oturmuş öle olsa bence çıkar gibi...güzel paylaşım olmuş.
burda bi motor yok onun yokluğuna uğraşıyoruz L 95 olsaydı hiç uğraşmazgık kışın hiç kalmadık ama emmi oğlunun tarlada kaldık
L 95 i üst çekiye takardık önünende tm 120 yi o zaman çıkıyordu burda işler ters

Hani TM 120 kurtarıcıydı.Alın size 2 tane çift çeker arkada 3 ton yük yok çıkaramıyorlar.Arkadaşlar çamurun şakası yoktur yutar valla.Takılır kalırsınız
bilader sen ne saçmalıyon yha kurtarıcı tabi başka ne olcak o motordan birde gözlerin kör galiba çamuru görmüyon o çamurda hangi motor olsa oturur kalır tmm hmn çıkmaz ama elnden sonnda o motor ordan çıkar birde o arabada 3 tondan fazla yük var bzde çakmştk TM yi böle htta bnm çaktğm araba 10 tonluk full buğday dolu arabaydı TM de gaza bi dokanıom römorkun oku sünüyor böle htta arabayı çıkarcam derken römorkun okunu kopartmştm yani TM yi kullanmayanlar hkknda knşmasalar daha ii olr vede bu ortamı görmeyenler ona göre yorum yapsnlar saygılar....

Hani TM 120 kurtarıcıydı.Alın size 2 tane çift çeker arkada 3 ton yük yok çıkaramıyorlar.Arkadaşlar çamurun şakası yoktur yutar valla.Takılır kalırsınız
zaten o römork gelir 2 ton ayrıca havuç çuvalları nda aşiri derecede toprak var havuç söküleli 3 ayı geçti
toprak altında stoktaydı onun için toprak çok fazla birde çıkış ters onun için uğraştırdı
çamurun tabiki şakası olmaz ama güç güç tür ağırlık ağırlıktır

walla belki sizin kadar anlamam ama ben bu duruma düşsem tm 120 çözer romörka 80 66 yı bağlar dım tm 120 dışarda daha iyi asılır 80 66 nın gücüyle o romörku daha rahat çıkarırdı. tabi bu benim fikrim siz daha iyi bilirsiniz.....

çamurda sameler daha verimli lahanada böyle kışın tarladan çıkarılır önce remorkun gideceği boş olarak traktörle gider gelirim yani iz yaparım sonra traktörün üst çekisine bağlarım remorkun okunu, dingile kadar gömülüyor remork ,peşpeşe iki remorku çıkarıyorum dışarıya 4 er tondan 8 ton geliyor lahanalar

samsunbafra link=topic=17490.msg156792#msg156792 date=1235076650' Alıntı:
çamurda sameler daha verimli lahanada böyle kışın tarladan çıkarılır önce remorkun gideceği boş olarak traktörle gider gelirim yani iz yaparım sonra traktörün üst çekisine bağlarım remorkun okunu, dingile kadar gömülüyor remork ,peşpeşe iki remorku çıkarıyorum dışarıya 4 er tondan 8 ton geliyor lahanalar
Arkadaşımıza katılıyorum..bizim buradada lahana vs vs çamur..sulu işlerde Same ve Lombargihini kullanıyorlar...artık nedeni nedir bilmiyorum ama lastik ebatları süper bence Same Deutz Lombarghini bu üçlü işi öğrendiler gibime geliyor....
masseysuper90 arkadaşa katılıyorum biraz... TM serisi çamurda pek iyi değil bence... arkasında bişey olunca...kendini hemen aşağı çekiyor.. TM155 te böle..2 römokla çıkamamıştı...sadece biri doluydu.....benim görüşüm bu tabi siz kullanıcısınız...sizin bulunduğunuz mevki bizimkinden çok farkı var..bunuda hesaba katmak lazım.....

süper paylaşım, eline sağlık +rep..
bi de o çamurlu yerler tarla mı yol mu arkadaşlar nasıl zor bi iştir bu havuş işi.
oralar tarlaysa o kadar çamurlaşmış yerler kuruyunca setleşip kalmıyor mu nasıl düzeltiyosunuz merak ettim..
..

arkadaşlar yorumlar için teşkkürler
sameleri yakından görmedim hiç çamurda nasıl çektiğini onun için bişey diyemiyorum
tm nin çekişide güzel yere çökmeside ağırlığından araba gelmeyince çöküyor
özgür depo ile çamurluk arasında mesafe fazla kolay dolmaz onun için bişey olmaz görmedim hiç dolduğunu
ama 80 66 nın çamurlukların arası iyce doldu en son resmi dikkatli bakarsan anlarsın
çamurlu yerler tarla yol hemen tm nin önünde bu tarlayı sürüp hazırlaması zor olur haliyle

ramazan niye üst çeki kullanmıyorsun dikkat edersen traktör patinajda biraz çöker haliyle çeki aşağıda kalıyor buarda remorku yukarı doğru değilde aşağıya doğru asılıyor haliylede zor oluyor çekmessi