VALTRA sahipleri...

Ynt: VALTRA sahipleri...

sor2073 link=topic=17548.msg166110#msg166110 date=1237400483' Alıntı:
cok sagol da. kaçlı pulluk takayım.bılgi verirmisiniz.
4 lü 14 numara veya 16 numara toprak yapısına göre tam werimli çeker o pulluklarla yakıtıda normal olur.kumsal arazide sürersen 5 li 12 numara ile sürebilirsin.vites kollarını hassas kullan biraz zayıftır.1700 deviri geçersen cebini kurutur unutma :D

arkadaslar traktörlere bayii 92.000TL cekti tam anlasdık gel el sıkısalım dediginde boyle yaptı varmı boyle bısey.ama hala arastırıyom ugrasan varsa konusalım.
ama baska markada olur.
72.000TL DEN ANLASACAKTIK AMA ADAM CAYDI VE 92.000TL CEKTİ.

nurkan link=topic=17548.msg197909#msg197909 date=1248252401' Alıntı:
A75 KULLANICISIYIM 16 İLERİ 8 GERİ ŞANZUMAN ŞANZUMANDAN DİŞLİ SESİ GELİYOR SERVİS NORMAL DEDİ DEBRİYAŞA BASINCA BU SESİ KESİYOR KULLANAN ARKADAŞLARDAN BU KONUDA BİLGİ RİCA EDİYORUM
buçuk dişlisi kırılmaya yakındır...bizim 75 inde buçuk dişlisi kırılmıştı we buçuk kolu kemik gibi olmuştu.başka bi servis çaırıp onlarla söyleyebilirsin.

arkadaşlar yarma vites sistemi olduğu için vitesleri 1-2 ayda bir traktörün alına girip yaglamak lazım bilgilerinize ve göreeceksiniz ki daha rahat olacak tır vites geçişleri saygılar

arkadaşım yarma vites dediğin nasıl bişey açarmısın konuyu.. benim 900 lük valtarnın buçuk vitesi ilk aldığımızda çok sert geçiyodu ama şimdi çok yumuşadı ve daha rahat geçiyor.. yanlız geçenlerde buğday taşırken kasiste takviye vitese geçeyim dedim on da da vitesin pimi kırıldı. tam da tren yolu geçidinde... çok zor anlar yaşadım başka bir traktörle tampondan geri geri itirdik.. vites pimleri biraz daha sağlam yapılmalıydı bence.