22.02.2009 Steyr 768 - Harman

Ynt: 22.02.2009 Steyr 768 - Harman

@WoLf@ link=topic=17633.msg184785#msg184785 date=1244376463' Alıntı:
Paylaşım için saol güzel resimler. Ben bişey soracam bu yana damperli römorklarda devrilme riski yokmu yada onun kaldırma şeklimi var ???

Biz bi ara alacak olduk da çok devriliyo düz zemin dışında damper yönüne eğimli yerlerde kesinlikle kaldıramazsınız dediler vazgeçtik.
Geçen yıl Sivas Şarkışla ' da görmüştüm yandan devirmeli bi römork iki tarafa da yatabiliyodu damperi.
Pimli sistem yapmış adamlar, römork sağa kalkacağı zaman sol taraftaki pimleri çıkarıp sağa doğru, sola kalkacağı zaman da sağdaki pimleri çıkarıp sağa doğru kaldırabilir şekilde yapmışlar.
Ayrıca bu tip römorkların hepsi öyle pimli mi onu bilmiyorum.

Bu tip römork hiç kullanmadım ama cidden çok çabuk devrilebilecek gibi duruyo.
Pek fazla da tutulmadı zaten.

...

valla bizde var dedemin 77 senesinden beri kullanıyor römork taş gibi boyar bakımını yapar .dediğin pimli sistem var şu ana kadar başımıza bi şi gelmedi gelmezde inş

kadar bey kardeşim eğer römorkun 4 teker ise saga sola devrilen al korkma hiç bişi olmaz ama 4 teker olupta sadece geri devrilen olursa o tehlikeli eğer zemin sert ve düzgün olmassa hele kasa yukarı kalktığında üzerideki yük aşağı kaymassa hemen devrilir.

Güzel fotolar romörklarda baya büyükmüş steyr bu römorkların ikisinide çekebiliyorsa helal olsun paylaşım için tşk.