Şimdiye kadar kurutma işlemini sabit kurutma tesisi sahibi müteahhidlere yaptıran bölge çiftçileri, traktöre bağlanarak kolay bir şekilde istenilen bölgeye nakliyesi yapılan Pedrotti dane kurutma makinasına büyük ilgi gösterdi.Makinamızın dane dolum işlemi tarladan yeni hasat edilmiş, 26 birim nem düzeyinde olan mısır ile yapıldı.


Yaklaşık 3 saat süren kurutma işlemi sonrasında, nem düzeyi 26 birimden - 14 birime düşürüldü, 1 saat soğutma yapan makinamız toplamda 4 saat sonunda bir depo ürünü başarı ile kuruttu.

Kurutulan ürün Toprak mahsülleri ofisi' ne sevk edilmek üzere kamyona boşaltıldı, ürünün görünümü, kokusu, temizliği çiftçiler tarafından büyük beğeni kazandı.


Neden Pedrotti Dane Kurutma Makinası ?
Pedrotti her isteğe cevap verebilecek şekilde; Super 120 12 ton, Large 240 24 ton XLM 350 35 ton kapasiteye sahip 3 farklı model sunmaktadır.
Mısır, Çeltik, Soya, Kolza gibi bir çok ürünü kurutabilen Pedrotti kurutucular, Türk Traktör' ün sahip olduğu yaygın servis ve yedek parça desteği ile yıllardır sorunsuz şekilde hizmet vermektedirler.

Yanma ünitesi, Dizel yakıtı ile çalışan Pedrotti dane kurutucuların helezon, karıştırma, yükleme-boşaltma gibi mekanik aksamlarının tahrik mekanizması Elektrik motoru ya da Traktör tarafından çalıştırılabilirken, İhtiyaca göre Elektrik motoru ve Traktör tahriği seçeneklerinin, her ikiside de birlikte sunulabilmektedir.

Hidrolik olarak kumanda edilebilen, ana helezon açma-kapama, sepet indirme-kaldırma, otomatik gresleme sistemi özellikleri ile zaman kaybı yaşatmayan sağlam ve kullanımı kolay kullanıcı dostu bir makinadır.

Güneydoğu bölgesinde gerçekleştirdiğimiz mısır kurutma demosu örneğinden yola çıkacak olursak, piyasa şartlarının çok altında maliyetler ile kurutma işlemini yapabilmek mümkündür

nh wep sitesınden alıntıdır