avrupa ve dunya pazarında en iyi traktor hangısıdır(sıralama yapabılırmısıniz)

Ynt: avrupa ve dunya pazarında en iyi traktor hangısıdır(sıralama yapabılırmısıniz)

kalite arttıkça satışta artar dış ülkelerde diye tahmin ediyorum.... maddi açıdan bu türkiyede böyle değil malesef :)
yanlışım varsa düzeltin ıuy*u-*

Ynt: avrupa ve dunya pazarında en iyi traktor hangısıdır(sıralama yapabılırmısıniz)

satış olarak sormustum gercı avrupada maddı sıkıntı olmadıgı için kalıte esıttır satıs aynı anlama gelır ozaman hem kalıte hem satıs olarak duzelteyım soruyu

bızım buraya erkutun muduru gelmıstı
ben çağırmıstım ankaradan ona sormustum dunya çapında traktor sıralaması nasıl sızce dıye su cbı vermıstı
1 fend
2 johndeere
3 massey ferguson
4 newholland
5 dığerlerı demıstı kalıte sağlamlık yonunden erkuntuda bu dığerlerı katogorısıne koymustu bızzat bunu kendısı solemıstı bana

sahsn kendımde arastırdım sordum fendt ve johndeereye lafım yok ama newholland ve massey same ve deutzun yanından bıle gecemez traktorle baktıgım bırsıtede dunyanın en dayanıklı 10 motoru dıe bır lıste vardı orda belarus bıle vardı ama newholland ve massey yoktu

gitsen hangi firmaya sorsan benim malım iyi der kimse malını kötülemez
konya tarım fuarına fendt ilk geldiği yıl 2 3 yıl falan oldu belkide fazla olmuştur fendt ile ilgilenen yetkili kişiye sormuştuk new holland ile fendt in dünyadaki durumunu yani satış olayını adam bize new holland diye bi markamı var diyerek dalga geçti noo*-*-

ben baya bilmişim be
suleymanjd link=topic=17797.msg160037#msg160037 date=1235835420' Alıntı:
bızım buraya erkutun muduru gelmıstı
ben çağırmıstım ankaradan ona sormustum dunya çapında traktor sıralaması nasıl sızce dıye su cbı vermıstı
1 fend
2 johndeere
3 massey ferguson
4 newholland
5 dığerlerı demıstı kalıte sağlamlık yonunden erkuntuda bu dığerlerı katogorısıne koymustu bızzat bunu kendısı solemıstı bana

geçtiğimiz yıllarda mccormick avrupada birinci seçilmişti
1 agco MAssey ferguson FENDT
2 jon deere
3Deutz same lamborgihini
4fiat newholand case
5Agro mc cormick landini

gönül en başlarda erkunt uzel tümosan üçlüsünü görmek isterdi ama araştırmalarım bu yönde arkadaşlar

jd ve new holland diye düşünüyorum. birçok arkadaş fendt demişte o kadar büyük firmamı ? bilemiyorum ama samsunda binde bir var.

Hindistan markası mhındra dünyada birinci deniyor, japonyanın kubota ya dünya ikincisi diyorlar, acgo dünya üçüncüsü diyorlar, buna ne diyeceksiniz.