pancarda kesinti

merhaba

bukonu daha önce açıldımı bilmiyorum fakat pancar parası bodrolarını almışsınızdır kesinti %67 yaklaşık kesintinin çoğu avans adı altında toplanmış durumda tabiki aldığımız gübre şeker avans(para) var fakat bunların nasıl neşekilde hesaplandığı bodroda tetaylanmamış durumda veya ben bilmiyorum
bukonudaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim

saygılarımla

Ynt: pancarda kesinti

nısanın sonuna hıcbır zaman kalmazsozleşmede nısan 30 derler ama engec nısanın 2 haftası verıırler
gecen sezon tona zannedersem
1a vans ton5 tl
2 avans 5.5
3 7 tl
2 sefer mazot tona 2lt den
1sefer son mazot 260 grton verdıler
bayram avanslarını hatırlamadım koyde olsam kalem kalem yazardım ama
gecen yıl mazot 5 sefer verılmısdı
nakıt sıkıntısı var galıba
kooperatıf den alış verış ve temlık cekılırse para kalmaz tabıkı
ama kım nederse desın cıfcı ne verırse alıyor pancardan işini gormek ıcın ıyı bır sey ama sonradan kesılınce zorumuzada gıdıyor
busenede polara gore verıyorlar gecen muhasebeye ugradım benım gurupda 110 tl den 171 tl ye kadar odenecek para vaar

biz paraları aldık devletin açıladığı taban fiyat 108 bin liraydı..polar falan 118 den elimize geçer dedik..bodroları aldık baktıkki mesela benim 115 ten,104 ten ve 109 dan hesap görülmüş..arkadaşın poları çok düşük çıkmış tam 93 ten hesap görülmüş..3 yıldır pancarda çok ani ve derin kesintiler var..yaklaşık bu yıl 8 milyarlık bir beklemediğim kesinti olmuş..avanslar adı altında açıklanmadan sadece hesap edilen bodro bu yıl gene canımızı yaktı..en zından devlet tohumda ne kesmiş,gübrede ne kesmiş,şekeri kaçtan vermiş bunları ayrıntılarıyla açıklaması gerekir...pancar ekimini seviyorum bu yıl 1500 ton yazıldım ama böyle giderse bununda tadı kalmıycak..ALLAH yardımcımız olsunn..herkese kolay gelsin..mahsulünüz bereketli olsunnn..

pıspıs link=topic=17838.msg172103#msg172103 date=1239461865' Alıntı:
biz paraları aldık devletin açıladığı taban fiyat 108 bin liraydı..polar falan 118 den elimize geçer dedik..bodroları aldık baktıkki mesela benim 115 ten,104 ten ve 109 dan hesap görülmüş..arkadaşın poları çok düşük çıkmış tam 93 ten hesap görülmüş..3 yıldır pancarda çok ani ve derin kesintiler var..yaklaşık bu yıl 8 milyarlık bir beklemediğim kesinti olmuş..avanslar adı altında açıklanmadan sadece hesap edilen bodro bu yıl gene canımızı yaktı..en zından devlet tohumda ne kesmiş,gübrede ne kesmiş,şekeri kaçtan vermiş bunları ayrıntılarıyla açıklaması gerekir...pancar ekimini seviyorum bu yıl 1500 ton yazıldım ama böyle giderse bununda tadı kalmıycak..ALLAH yardımcımız olsunn..herkese kolay gelsin..mahsulünüz bereketli olsunnn..
Söylediklerinizde çok haklısınız ne kesileceğini daha alırken bilmelisiniz, böyle son anda ödeme yapılırken kesintilerin neye göre yapıldığının da ayrıntılı olarak bilinmesi gerekiyor...